Bláznivou přestřelku ukončil nájezd Pazdery

Trutnov – Deset gólů vzákladní hrací době a jako bonus jeden, ten rozhodující, vsamostatných nájezdech. Velmi bohatý byl na branky účet středečního druholigového utkání Trutnov – Kolín, ze kterého po výsledku 6:5 jako vítězové vzešli domácí hráči.

3.2.2010

Ilustrační foto.Foto: Miloš Šálek

Velmi bohatý byl na branky účet středečního druholigového utkání Trutnov – Kolín, ze kterého jako vítězové vzešli domácí hráči a připsali si do boje o play off dva důležité body.

Skóre utkání otevřel po 126 vteřinách příklepem Florián. Z vedení se ovšem Trutnovští neradovali dlouho. V 5. minutě je hosté dokonale rozebrali – 1:1. Ve 13. minutě Dlab využil spolupráce s Havlíčkem a Chocholou a domácí opět vedli. Po špatně vyhozeném puku z obranného pásma však Kolín ještě do první sirény srovnal.

Ve druhé třetině, do které už nenastoupili útočníci Stehno (zlomená ruka) a Šimoníček (nevolnost), se utkání zvrtlo do bláznivé přestřelky. Hostující Pomichálek ve 24. minutě otočil výsledek na 2:3. Za chvíli však Chochola a Florián střílejí třetí a čtvrtý trutnovský gól – 4:3. Muž prostřední části, Pomichálek, ale řádil dál. Během 28 vteřin vsítil dvě branky a dokonal hattrik – 4:5. Za Trutnov odpověděl vyrovnáním na 5:5 Dlab. Tím ale gólové hody ve 36. minutě skončily a další branka padla až závěrečných penaltách. Jako jediný se prosadil Pazdera.

Trutnov - Kolín 6:5 na sam. nájezdy (2:2, 3:3, 0:0 – 0:0, 0:1)

Fakta –
branky a asistence: 3. Florián (Jindřich), 13. Dlab (Havlíček, Chochola), 26. Chochola (Havlíček, Dlab), 28. Florián (Mečiar), 36. Dlab (Havlíček), rozhodující nájezd Pazdera – 5. Malý (Kubišta), 18. Pospíšil (Kubišta), 24. Pomichálek (Malý), 28. Pomichálek (Procházka), 29. Pomichálek. Rozhodčí: Kareš. Vyloučení: 9:12, navíc Mečiar, Pazdera (oba Trutnov) 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 260.

HC Trutnov:
Škrabelj – Pazdera, Mečiar, Mlejnek, Měsíček, Hanousek, Poul, Provazník – Březina, Florián, Jindřich – Dlab, Havlíček, Chochola – Fiedler, Stehno (od 21. Mašek), Šimoníček (21. Řehák).

Další výsledky – 35. kolo:
Nymburk – Písek 3:4sn, Benešov – Žďár 4:5pp, Kutná Hora – Kobra Praha 7:1.

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Hradecko – V mobilu ji má již několik set tisíc lidí. Aplikace Záchranka pomáhá rychle přivolat záchranáře ve chvílích, kdy jde o život.Jak funguje, si včera na vlastní kůži vyzkoušelo několik dobrovolníků při simulované dopravní nehodě.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Proseč – Záchranná stanice hendikepovaných zvířat Pasíčka má hodně příznivců. Lidé mají možnost si na dálku adoptovat ptáka nebo savce a podílet se na jeho stravě i léčbě.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Pardubický kraj– Několik dní trvalo pátrání po káněti, které uletělo po silném větru ze zámecké obory ve Žlebech. Pomocí sociální sítě po něm pátrali lidé z celého kraje, protože dravec dokáže běžně uletět i padesát kilometrů.