Trenér Ladislav Lubina dokončil šlágr kola s Benátkami na tribuně

Chrudim/ V 15. kole druhé ligypřesvědčili východočeští hokejisté vlastní publikum, že hokej hrát umí! Ve vynikajícím zápase splňujícím nejpřísnější měřítka porazili vedoucí celek soutěže.

26.11.2007

A je hotovo!Foto: Karel Dvořák

Chrudim - Benátky 5:2

Do šlágru kola, utkání dvou nejlepších týmů skupiny Střed, nastoupili Chrudimští pouze s osmi klasickými útočníky (Valko se v utkání s Táborem zranil a Stavenský čeká na výrok disciplinárky), proto se musel do role hrotového hráče přeškolit obránce Konta.

Před skvělou kulisou začali zápas aktivněji hosté a v 7. minutě se ujali ve vlastním oslabení vedení, když chybu v obraně potrestal Malý. Přitom Chrudimští chvíli předtím nevyužili půlminutové početní výhody o dva hráče.I v dalším průběhu úvodní části měli Benátští více ze hry, šancí však bylo oboustranně poskrovnu. V 18. minutě mohl přidat jejich druhý gól z brejku znovu Malý, Hrazdíra zachránil Chrudim betonem. Minutupotése zase na druhé straně povedl domácím v přesilovce velký závar, ale dvě střely Pospíšila také změnu skóre nepřinesly. Další gólovku darovali Východočeši soupeři hrubkou v obraně ve 23. minutě, naštěstí Skořepa netrefil branku. O dvě minuty později se dokonce naskytla hostům dvouminutová přesilovka pět na tři, Chrudim ale velký tlak i díky výbornému Hrazdírovi ubránila. Ten se vyznamenalzejména při gólové dorážce Kadeřábka. Sotva byli domácí v plném počtu, ocitl se ve velké šanci Daňo, ale ani Barek v druhé svatyni se nenechal zahanbit. Ve 28. minutě však bylo přece jen vyrovnáno, když Bělohlávkovu nahrávku přetavil v první gól Východočechů Potůček. Navíc se domácím málem povedl stejný kousek dvou slepených gólů jako ve středu s Táborem. O pouhých deset vteřin později se totiž ocitl v jasné pozici Zadina, tutovku mu ale vychytal Barek. Ve 34. minutě přesto zabouřila slušně zaplněná hala podruhé. Prvnímu útoku se zdařil rychlý protiútok, na jehož konci byl bekhend Žáka - 2:1. Velká hokejová bitva ale pokračovala, bojovné a emotivně vyhecované utkání nebylo zdaleka rozhodnuté. Lídr soutěže se nechtěl s nepříznivým stavem smířit a učebnicový příklep Nedbala musela vyřešit až lapačka Hrazdíry. Krátce před koncem střední části zůstal ležet na ledě po neodpískaném faulus krvácejícím nosem Daňo, což rozlítilo trenéra Lubinu natolik, že v nastalé přestávce vlezl na led a šel si to se sudím Karešem vyříkat. Docílil však pro svůj tým jen dvouminutového trestu za hráčskou lavici a sám byl vykázán ze střídačky. Závěrečnou třetinu proto zahájili domácí v oslabení a na samém jeho konci vyrovnal přesným švihem do šibenice Mařík (2:2). Za tři minuty se naskytla Chrudimi 50vteřinová přesilovka o dva hráče, ale Zadinovi se jeho dvě příležitosti nevydařily tak, jak by si asi sám představoval. Domácí se ale přesto opět do vedení dostali. Když již byli hosté ve čtyřech, přece jen překonal Barka Doseděl.Benátky se snažily vyrovnat, ale v 50. minutě si najel na Žákovu nahrávku Pospíšil a přesnou tečí přidal čtvrtý gól.Chrudim se pak zatáhla do obrany a trpělivě odolávala atakům soupeře. V 57. minutě navíc prohodil puk mezi nohama jednoho z obránců znovu Pospíšil a svůj brejk zakončil blafákem mezi Barkovy betony - 5:2. Vítězství Východočechů bylo na světě, hala mohla aplaudovat a slavit.

Fakta - branky: 50. a 57. Pospíšil, 29. Potůček, 34. Žák, 45. Doseděl - 7.Malý, 42. Mařík. Rozhodčí: Kareš - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 10:11.

Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 580. Třetiny: 0:1, 2:0, 3:1.

Sestava HC Chrudim: Hrazdíra - Daňo, Kuncl, Doseděl, Šafařík, Giba, Fejgl, Mainer - Žák, Král, Pospíšil - Zadina, Buchal, Horák - Potůček, Konta, Bělohlávek.

Ladislav Lubina, trenér HC Chrudim: "Jsem moc rád, že jsme toto utkání zvládli. Po vlažné první třetině jsme po přestávce začali hrát jiným stylem, úplně jiný hokej. Zejména nás postavilo na nohy zvládnutí těžkého dvouminutového oslabení pět na tři. Za výkon od druhé třetiny jsme si vítězství zasloužili."

OHLAS

Zkušený 34letý obránce Východočechů Petr Doseděl, autor vítězné branky:

"Sehráli jsme velice kvalitní zápas, nezaujatý divák musel být s hrou i přístupem obou týmů spokojen. Bylo vidět, že se proti sobě utkaly dva nejlepší celky soutěže. Benátky nehrály vůbec špatně, super napadaly, a navíc dokázaly využít naší chyby v přesilovce, čímž se dostaly do vedení. O přestávce v kabině jsme měli bouřlivou debatu, řekli jsme si, že do toho dáme všechno, každý že musí hrát na 110%. To jsme pak na ledě i splnili a přestože jsme nebyli v kompletní sestavě, naše výhra je zasloužená. Ukázalo se, že s kvalitním soupeřem roste i náš výkon."

Ve 45. minutě přišla vaše velká chvíle. Vsítil jste třetí, a jak se později ukázalo i vítězný gól utkání."

"Po mé střele se ztlumený puk došoural silou vůle za brankovou čáru, musím se přiznat, že jsem jej tam tlačil i očima.Branka to byla šťastná, ale je tohokej a v něm prostě takovéto góly padají. Zaplať pánbůh za ni."

Po této výhře jste si upevnili druhé místo v tabulce,třetí Písek totiž prohrál 2:1 v Táboře. A v příštím kole zajíždíte v sobotu právě do Písku…

"Na kluzištích soupeřů se nám daří, určitě tam nejedeme prohrát, musíme však bojovat tak jako dnes. Věřím tomu, že máme na to tam zvítězit. Navíc nevzdáváme ani boj o první místo, vždyť na Benátky ztrácíme jen čtyři body a to nic není. Zápasů je ještě hodně, Benátky určitě ještě nějaké body ztratí, všechno je ještě otevřené."

26.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Při nehodě v Čankovicích se zranilo deset lidí.
3

Nehoda v Čankovicích: Dvě auta, devět zraněných, jedno úmrtí

ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.
24

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 24. června

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Chrudim – Přesto, že mistr letošní sezony je již znám a do startu dalšího ročníku nejvyšší futsalové soutěže ještě několik měsíců zbývá, futsalová reprezentace nelení a míří na přípravný turnaj do Číny, kde se chystá otestovat různé herní varianty a strategie.