Polička - Chrudim 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: Škarýd, Šedý - Dobiáš, Kišš, Zrůst. Rozhodčí: Padevět Holeček, Mrázek. Vyloučení: 3:4, navíc Gregar (POL) 10 min. OT + OK. Bez využití. Diváci: 345.

Vyloučení Brožka posadilo domácí tým do sedla a v 5. min. Škaryd otevřel skóre. Po necelé minutě hosté rychle odpověděli, když po přesném pasu Brychty zužitkoval svůj průnik Kišš. Chrudimští ve druhé části převzali iniciativu a svoji převahu korunovali gólem Zrůsta (Plch) od modré. Další úspěch měl na hokejce Kněžour, jenž ale sám před brankářem neuspěl. Polička se dostala znovu do hry při přesilovce, kde se několikrát vyznamenal Ament. Cíl do závěrečné třetiny byl pro favorita jasný udržet jednobrankové vedení. To se mu ale nepodařilo, když ve 43. minutě Šedý objel branku a stav srovnal. Chrudimská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Střelou do šibenice vrátil hostů vedení Dobiáš, a byla to, jak se později ukázalo, branka vítězná.

Sestava HC Chrudim: Ament Urban, Formánek, Vích, Budinský, Langr, Zrůst, Brychta Kišš, Plch, Dobiáš, Cvrček, Seidler, Holub, Ježek, Kněžour, Brožek.

Hlinsko - Chotěboř 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)

Branky: M. Bureš 2, Šulc, Spal, Pazdera, Boguaj - Dvořák 2, Kraučuk. Rozhodčí: Přichystal Souček, Říha. Vyloučení: 9:2. Bez využití. Diváci: 260.

I přesto, že domácí museli čelit osmnácti minutám oslabení, vybojovali nakonec tři body. Ve 12. minutě otevřel skóre Šulc, ale hned po necelých 60 vteřinách po přečíslení vyrovnal Dvořák. Do konce třetiny se radovali domácí podruhé, když Burešovu přihrávku proměnil Spal ve vedení 2:1. V závěru první a v úvodu druhé třetině držel svůj tým brankář Malý. Následovalo několik hlineckých oslabení, které tým Dušana Schweinfurtera přežil a nakonec ve 40. minutě Kavalír nahrál najetému Pazderovi na 3:1. Ve 42. vystihl rozehrávku hostí Wasserbauer, z jehož odražené střely M. Bureš zvýšil na 4:1. O čtyři minuty později zamířil přesně Boguaj 5:1 a v 52. rychlá učebnicová akce domácích znamenala z hole M. Bureše vedení 6:1. Pětibrankový rozdíl domácí přivedl k uspokojení, které soupeř trestal Kraučukem a Dvořákem na konečných 6:3.

Sestava HC Hlinsko: Malý Kavalír, Štěpánek, Tulis, M. Bureš, L. Bureš, Havelka, Šulc, Zdražil, Boguaj, Sobotka, Spal, Pazdera, Wasserbauer, Černý.

Skuteč - Litomyšl 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)

Branky: Bednář 2, Peňáz, Hladík - Ropek 2, Dospěl, Jankovský, Skalník. Rozhodčí: Sedlák Kolář, Slabý. Vyloučení: 5:7, navíc Dospěl (LIT) 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 185.

Především první lajna Skutče si vytvářela šance. V 5. minutě si najel do prostoru mezi kruhy Bednář 1:0. Za pět minut po nahrávce Vágnera se z brejku nemýlil Peňaz 2:0. Skuteč mohla nadějný stav ještě navýšit, ale byl to v 15. minutě Ropek, který stanovil konečný stav první třetiny (2:1). Tentýž hráč pak ve 28. minutě po velké hrubce domácích dokonce vyrovnal, ale rychlá odpověď Bednáře znamenala znovu vedení 3:2. Drama pokračovalo, kapitán hostí Dospěl opět duel zremizoval na 3:3. Domácí první lajna ale zase přišla ke slovu ve 34. minutě, kdy Hladík po asistenci Nevole vrátil Skutči vedení. Vstup do závěrečného dějství však domácím nevyšel. Ve 43. Jankovský vyrovnal a v 52. minutě po faulu Vágnera hostující Skalník z přesilovky otočil skóre 4:5. Na nešťastné porážce svěřenců Milana Minaříka nic nezměnila ani závěrečná power play.

Sestava HC Skuteč: Lohmann Štursa, Vágner, Netolický, Tocháček, Brdička Peňáz, Bednář, Šimon Hladík, Kusý, Nevole Pešek, Zdražil, Klusoň + Herynek.

Další utkání 4. kola:

Moravská Třebová - Světlá nad Sázavou 9:1 (4:0, 5:0, 0:1). Branky: Kučera 4, Řehulka 2, Schejbal 2, Aulehla Kubát. Rozhodčí: Veselý Budinský, Sliacký. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 450.

Ledeč n. S. - Česká Třebová 2:13 (1:3, 0:3, 1:7). Branky: Havel 2 Dítě 3, Fúzik 3, Jindřich 2, Vlček 2, Klíma, Zadina, Pelán. Rozhodčí: Kareš Louda, Schaffer. Vyloučení: 6:8, navíc Pelán (ČT) 5 min. + OK. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 120.

ZH Pardubice - Choceň 2:5 (1:1, 1:2, 0:2). Branky: Čermák, Čapek L. Pilař 2, P. Prachař, T. Prachař, Pochobradský. Rozhodčí: Prchal Kleprlík, Teplý. Vyloučení: 5:4, navíc Čapek (ZH) 10 min. OT + OK. Využití: 0:1. oslabení: 0:1. Diváci: 100.

12. Skuteč 4 0 0 0 4 12:28 0

Příští program 5. kolo, středa 18:30: Litomyšl Ledeč n. S., Choceň Hlinsko, Chrudim ZH Pardubice, Č. Třebová Polička. Čtvrtek 18:30: Chotěboř M. Třebová.