Chrudimští po prospalé úvodní třetině se včas probudili a duel v Lanškrouně otočili ve svůj prospěch. V nedělním zápase proti Chotěboři potřebují uhrát alespoň bod, aby splnili cíl umístění do čtvrtého místa po základní části. Naopak suverénně druhá Světlá přenechala nečekaně tři body potřebné Poličce. V pátek se dohrávalo pro úplnost tabulky ještě derby okresu Svitavy: M. Třebová – Litomyšl.

HC Orli Lanškroun – HC Chrudim 3:6 (3:1, 0:4, 0:1)

Branky: Ondráček, Kilčický, Pilavka – Dobiáš 2, Cvrček 2, Seidler, Brožek. Rozhodčí: Padevět – Mrázek, Kolář. Vyloučení: 6:6, navíc Pilavka 10 OT, Kollert 5 + OK resp. Dobiáš, 10 OT, Turčani 5 + OK. Využití: 1:1. Diváci: 120.

Pro domácí Orli šlo už jen o prestiž, hosté potřebovali plně bodovat. První třetina vyzněla jasně pro Lanškroun, jehož hráči bruslili, napadali a jak prozradil vedoucí mužstva Zbyněk Pokorný: „My jsme v tu dobu ještě seděli v autobuse." Až v začínající jedenácté minutě při vyloučení Kišše (ten se tentokrát střelecky neprosadil, zato dvakrát zahříval trestnou lavici) využili přesilovku Ondráčkem – 1:0. Ve 14. Dobiáš (Novák, Urban) stav srovnal – 1:1, ale již za jedenadvacet vteřin Kilčický a v 19. Pilavka získali Orlům dvoubrankový náskok – 3:1.

„Druhou třetinu po domluvě trenéra jsme jasně ovládli, a to nejen brankově. Soupeř se jen těžko dostával za půlku" byla další slova Zbyňka Pokorného. Sled branek: 21. Seidler (Jiří Polák). 29. Brožek (Slavík), 33. přesilovka Cvrček (Turčani) a 36. Dobiáš (Jiří Polák, Cvrček) a na světě byl příznivý stav po čtyřiceti minutách 3:5.
V závěrečném dějství se Lanškroun snažil o vyrovnání, což soupeř eliminoval. Když už se zdálo, že diváci v této části gól neuvidí, přišla power play domácích, kterou trestal střelou do opuštěné klece Cvrček (Jiří Polák) – 3:6.

Sestava HC Chrudim: Ament – Formánek, Urban, Zrůst, Novotný, Švadlenka, Turčani – Dobiáš, Novák, Kišš, Cvrček, Brožek, Jan Polák, Seidler, Jiří Polák, Slavík.

HC Polička – HC Světlá 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)

Domácí vedli ve 26. minutě již 4:0, poté byl vyloučen hostím O. Včela (do konce utkání), přesto favorit stačil v závěru druhé třetiny korigovat dvěma góly. Závěrečná třetina již změnu skóre nepřinesla.

Poslední kolo – NE 19. 1.: Chrudim potřebuje s Chotěboř získat bod a je ve „čtyřce". Začátek v 17 hodin. Litomyšl s Chocní, dá se předpokládat, že se bude jednat o souboj soupeřů z první osmičky. Česká Třebová s Poličkou svedou rozhodující bitvu o osmou příčku. Světlá se Skutčí – to by mělo být jasné utkání. ZH Pardubice – Hlinsko, že by zázrak a hosté získali tři body? Tento duel jako jediný se hraje v SO 18. 1. od 18 hodin. Moravská Třebová – Ledeč, rovněž papírově jasné utkání.