Semifinále

I v semifinále pokračuje spanilá jízda Litomyšle, která zvítězila na ledě Světlé 2:1 a navázala tak na překvapivé výsledky ze čtvrtfinále, ve kterém vyřadila Choceň. Moravská Třebová si s přehledem poradila s Chotěboří. Světlá Litomyšl 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) a Moravská Třebová Chotěboř 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)!

O 5. - 8. místo

ZH Pardubice - HC Chrudim 6:6 (1:0, 2:4, 3:2). Branky: Fousek 2, Jindřich 2, M. Šejba, Křečan Dobiáš 2, Kišš 2, Brožek, Novák. Tradiční derby přineslo v první třetině několik vyloučení (1:4), ze kterých profitovali jednou pouze domácí. Nejprve šel za katr domácí Mlateček, ale Chrudim gól nevstřelila. V osmé minutě si šli „odpočinout" Zrůst a Závodník, „závodka" měla výhodu dvou hráčů v poli, ale také ona nebyla v koncovce úspěšná. Až v 16. při vyloučení Urbana po třiadvaceti vteřinách byl úspěšný Fousek (Jindřich) z přesilovky 1:0. Je paradoxem, že Chrudimští po většinu hry v této části útočili, ale ne a ne dát gól.

Ve druhé třetině tím, že ubylo vyloučených (0:3), naopak přibyly góly. Ve 24. Dobiáš (Polák, Kišš) 1:1. Ve 27. M. Šejba 2:1 a v polovině zápasu šla Chrudim poprvé do vedení, když ve 31. Brožek (Urban) 2:2 a ve 32. Kišš po samostatné akci 2:3. Ve 34. rozhodčí Kukeně opět vyloučil dva hráče hostí (podražení a držení), a tak Pardubičtí dvojí početní výhodu přetavili Jindřichem ke srovnání stavu na 3:3. Brankovou úrodu této části ukončil ve 37. Novák (Dobiáš, Urban), který podruhé poslal hosty do těsného vedení 3:4.

Chrudimští dobře začali závěrečné dějství, když ve 49. Dobiáš (Kišš) z přesilovky 3:5 a o minutu později Kišš (Urban) 3:6. Jak se dá ztratit jasné vedení, to předvedli hosté během tří minut během závěrečné desetiminutovky: 52. Křečan 4:6, 53. Fousek v oslabení 5:6, 54. Jindřich přesilovka 6:6. Do konce zápasu se již na stavu nic nezměnilo, prodlužovat se nemuselo, rozhodne se v nedělní chrudimské odvetě.

Sestava HC Chrudim: Ament Urban, Švadlenka, Budinský, Zrůst, Hudec, Turčani Dobiáš, Kišš, Novák Polák, Holub, Cvrček Brožek, Seidler, Ondráček + O. Polák.

Do úplnosti: Česká Třebová Choceň 5:6 (1:2, 1:3, 3:1). Favorizovaní hosté to neměli vůbec jednoduché, ale v domácí odvetě mají šanci k postupu do zápasu o 5. místo, zatímco na poraženého čeká souboj o 7. místo.

Pohár Vladimíra Martince

HC Ledeč - HC Hlinsko 2:6 (1:0, 1:3, 0:3). Branky: Hrabaň, Vala Tulis 2, Havelka, Šuvara, Bureš, Spal. Kromě první třetiny hosté udávali tempo hry i ve zredukované sestavě. V hlineckém dresu si debut za muže odehrál Jirka Spurný, který dokonce asistoval u jedné z branek. V první třetině se domácí snažili, byli aktivní a hra vyrovnaná. Ve čtvrté minutě orazítkoval Havelka tyč Holcovy svatyně. Následně hosté nevyužili přesilovou hru. Domácí se ujali v 18. Hrabaněm vedení 1:0.

Do druhé třetiny nastoupili Hlinečtí mnohem aktivněji a již ve 22. střelu Makovského uklidil do branky Tulis 1:1. Domácí šli ještě jednou do vedení ve 27. gólem Valy 2:1. Ve začínající 31. srovnal skóre Havelka po akci, kterou rozehrál Koželuh 2:2. Ve 39. poslal hosty poprvé do vedení Šuvara, který se individuálně prosadil a střelou přes obránce k tyči zavěsil 2:3.

Ve třetí třetině nejprve vychytal šanci Ledče pozorný Gregor, čímž podržel vedení. Ve 44. se nečekanou střelou nad beton prosadil Bureš (Černý) 2:4. Po nebezpečné akci domácích, která zaváněla gólem se v 52. z rychlého protiútoku prosadil Tulis 2:5. Závěrečnou tečku napsal v tomto duelu po asistence Tulise obránce Spal -2:6.

Sestava HC Hlinsko: Gregor Spal, Koželuh, Sobotka, Wasserbauer, M. Černý, Makovský Šuvara, Tulis, Havelka, Bureš, Šulc, Pražan, Spurný. Šlágrem příštího kola bude duel Hlinsko Polička, který se vzhledem k?přenosu hokejového olympijského turnaje (Česko Švédsko) hraje ve čtvrtek 13. února od 18.30 hodin!

TJ Orli Lanškroun HC Skuteč 7:1 (4:1, 1:0, 2:0). Branky a asistence: 1. Nastoupil (Pilavka), 15. Pilavka (Kobza), 16. Poles (Kocián), 20. Pilavka, 38. Nastoupil (R. Ondráček), 53. Kocián (Kilčický), 55. Pilavka (Poles) 17. Vágner (Hladík). Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Diváci: 220. Ve čtvrtek od 18.30 hodin Skuteč hostí poslední Ledeč.

1. Polička 12 9 2 1 0 63: 31 32

2. HLINSKO 13 9 1 0 3 82: 36 29

3. Lanškroun 13 6 0 1 6 58: 62 19

4. SKUTEČ 13 3 1 0 9 47: 73 11

5. Ledeč n. Sáz . 13 1 0 2 10 29: 77 5