OBRAZEM: Chrudim upadla do další deprese

Hradec Králové - I. hokejová liga: Rohlíkův tým prohrál derby s Hradcem a venku nevyhrál už poosmé.

21.12.2009

I. liga: Hradec Králové - Chrudim 6:3.Foto: DENÍK/ Jan Jelínek

Hokej, I. liga: Hradec Králové - Chrudim 6:3

Stvrzeno. Hokejovým králem východních Čech je Hradec Králové. I páté letošní derby s týmy z regionu uchvátil ve svůj prospěch. A to se Mičkova parta musela sebrat ze stavu 0:2. To Chrudim upadla do další deprese. Venku nevyhrála už poosmé v řadě. Naposledy se jí to povedlo 7. listopadu ve Vrchlabí…

Hradec vstoupil do utkání aktivněji. Ve velké šanci se hned zkraje ocitl Berger, pak Karlíček orazítkoval tyčku Růžičkovy svatyně, ale góly stříleli hosté. V 9. minutě ujel Hendrichovi mladík Radil a v pádu otevřel skóre. Neuplynuly ani dvě minuty, když si na modrou najel Martinec a mazáckou koncovkou zvýšil na rozdíl dvou branek.

Jenže ani nepříznivý vývoj derby domácí nepoznamenal. Na konci první třetiny snížil Budínský po akci Koudelky. Od té chvíle byli domácí jasnými pány na ledě. Z množství příležitostí Hradec dokázal vyrovnat po důrazu O. Hrušky. Tentýž útočník se výrazně podepsal i na třetí brance. Dlouhým pasem na modré našel jmenovce J. Hrušku, jenž excelentní bombou do horní části branky poslal Hradec do vedení. Domácí svůj náskok postupně navýšili až na rozdíl tří branek. Chrudim ještě dokázala snížit, ale v power play stvrdil vítězství Roubík.

Fakta – branky a nahrávky: 19. Budínský (Koudelka), 27. O. Hruška (Moskal, J. Hruška), 30. J. Hruška (O. Hruška), 40. Nedbal (Koudelka, Volráb), 48. Kadlec (Křetínský, Karlíček), 59. Roubík – 9. Radil (Evan), 11. Martinec (Malinský), 50. Evan (Šeda). Rozhodčí: Jílek – Arazimová, Špringl. Vyloučení: 7:9, navíc Křetínský 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 1343.
HC VCES Hradec Králové: Luňák – Křetínský, Karlíček, Hendrich, Seidl, Lesák, Nedbal, Spudil, Pánek – Berger, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – J. Hruška, Moskal, O. Hruška – Březina, Florian, Šejnoha. Trenér: Mička.

HC Chrudim: Růžička (41. Koutský) – Drtina, Evan, Charousek, Poskočil, P. Mocek, Malinský – Radil, Blažek, Šeda – Klejna, Semorád, Rákos – Zadina, Martinec, Procházka – Žák, Kaut, Bělohlávek. Trenér: Rohlík.

Autor: Radek Špryňar

21.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi.
8

Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi

Robota pohání program s celou škálou cviků. Vláček se ovládá pohybem ruky.

Pacientům pomáhá se cvičením robot. Chybí mu ale jméno

Celostátně hledané děti našli strážníci

Chrudim – Ve čtvrtek po půl osmé ráno zdrželi strážníci v ulici Na Rozhledně chlapce a dívku, kteří zde podle oznamovatele rámusili. Jak se ukázalo, byli to chovanci Dětského domova se školou Chrudim (DDŠ), momentálně na útěku. Hlídka je předala policistům.

Lidé nechtějí přijít o nádherný výhled

Chrudim – Někteří lidé z domů č.p. 1292-4 na chrudimském sídlišti Větrník odmítají radnicí chystanou dílčí změnu regulačního plánu města, která se má dotknout pásu pozemků pod okny jejich bytů. Nechtějí přijít o nádherný výhled na chrudimské panoráma.

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Třemošnice - Ve středu večer odstartoval jeden z dvojzávodu o pohár města Třemošnice. Letošní krosový běh byl již devatenáctým v pořadí a nenechaly si ho ujít na dvě desítky běžců.