Hokej, I. liga: Hradec Králové - Chrudim 6:3

Stvrzeno. Hokejovým králem východních Čech je Hradec Králové. I páté letošní derby s týmy z regionu uchvátil ve svůj prospěch. A to se Mičkova parta musela sebrat ze stavu 0:2. To Chrudim upadla do další deprese. Venku nevyhrála už poosmé v řadě. Naposledy se jí to povedlo 7. listopadu ve Vrchlabí…

Hradec vstoupil do utkání aktivněji. Ve velké šanci se hned zkraje ocitl Berger, pak Karlíček orazítkoval tyčku Růžičkovy svatyně, ale góly stříleli hosté. V 9. minutě ujel Hendrichovi mladík Radil a v pádu otevřel skóre. Neuplynuly ani dvě minuty, když si na modrou najel Martinec a mazáckou koncovkou zvýšil na rozdíl dvou branek.

Jenže ani nepříznivý vývoj derby domácí nepoznamenal. Na konci první třetiny snížil Budínský po akci Koudelky. Od té chvíle byli domácí jasnými pány na ledě. Z množství příležitostí Hradec dokázal vyrovnat po důrazu O. Hrušky. Tentýž útočník se výrazně podepsal i na třetí brance. Dlouhým pasem na modré našel jmenovce J. Hrušku, jenž excelentní bombou do horní části branky poslal Hradec do vedení. Domácí svůj náskok postupně navýšili až na rozdíl tří branek. Chrudim ještě dokázala snížit, ale v power play stvrdil vítězství Roubík.

Fakta – branky a nahrávky: 19. Budínský (Koudelka), 27. O. Hruška (Moskal, J. Hruška), 30. J. Hruška (O. Hruška), 40. Nedbal (Koudelka, Volráb), 48. Kadlec (Křetínský, Karlíček), 59. Roubík – 9. Radil (Evan), 11. Martinec (Malinský), 50. Evan (Šeda). Rozhodčí: Jílek – Arazimová, Špringl. Vyloučení: 7:9, navíc Křetínský 10 minut OT. Využití: 1:1. Diváci: 1343.
HC VCES Hradec Králové: Luňák – Křetínský, Karlíček, Hendrich, Seidl, Lesák, Nedbal, Spudil, Pánek – Berger, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – J. Hruška, Moskal, O. Hruška – Březina, Florian, Šejnoha. Trenér: Mička.

HC Chrudim: Růžička (41. Koutský) – Drtina, Evan, Charousek, Poskočil, P. Mocek, Malinský – Radil, Blažek, Šeda – Klejna, Semorád, Rákos – Zadina, Martinec, Procházka – Žák, Kaut, Bělohlávek. Trenér: Rohlík.