Chrudim uštědřila Chomutovu čtvrtou porážku sezony

Chrudim – V dalším kole I. hokejové ligy přivítali hokejisté HC Chrudim na svém ledě druhý celek tabulky KLH Chomutov.HC Chrudim - KLH Chomutov 3:1.

25.11.2009

Chrudim zvítězila nad Chomutovem 3 : 1Foto: DENÍK/ Karel Dvořák

HC Chrudim - KLH Chomutov 3:1 (0:1, 3:0, 0:0).

Od úvodního buly měli více ze hry hosté, k čemuž jim dopomohly i dvě brzké po sobě jdoucí přesilovky. Ve 4. minutě ještě brankář Landsman po namazání Klejny tutovku chomutovského Malínského zneškodnil, o tři minuty později už byl ale krátký na dorážku Dudy.

Uklidnění Severočeši měli hru jasně ve své moci a jen Landsman držel Chrudim nad vodou. Ve 12. minutě při své první početní výhodě zahrozili poprvé i domácí, teč Zadiny a po chvíli i střela Bláhy ale mířily těsně vedle. Střední část začala nebezpečným nahozením Toužimského, které jakoby odstartovalo zlepšení domácích.

Ve 26. minutě je ale opět musel podržet Landsman, který vystřihl nádherný zákrok při šanci Dudy. V polovině utkání mohlo být vyrovnáno, Šeda ale nedokázal zúročit krátkou dezorientovanost Hanuljaka. Ve 35. minutě se Chrudimi naskytla přesilovka 5 na 3 a využili ji dokonale. Nejprve vystřelil Toužimský a od zadního mantinelu dorazil puk do sítě Martinec (1:1), v pokračující klasické přesilovce chrudimský matador znovu projel hostující obranou a dostal svůj tým do vedení. A aby toho nebylo málo, ve 39. minutě završil úspěšnou pětiminutovku Východočechů Semorád, když ranou po ledě překonal Hanuljaka potřetí.

Hned od úvodních minut závěrečného dějství měli pojištění na hokejkách Martinec a Žák. Hra v této části gradovala, šance se střídaly na obou stranách, oba týmy jezdily naplno. Skóre se ale neměnilo. V závěru si Chomutov vypracoval tlak, ale hosty podržel nejlepší muž utkání, brankář Landsman, a to i v závěrečné power play Chomutova.

Domácí tak uštědřili svému soupeři teprve čtvrtou porážku v sezoně a ovace na zimním stadionu mohly vypuknout naplno.

Fakta – branky a asistence: 35. Martinec (Toužimský, Drtina), 37. Martinec (Žák), 39. Semorád (Malinský) – 7. Duda (Pulpán). Rozhodčí: Klimecký – Novák, Poláček. Vyloučení: 7:8 + Bombic (CHM) 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 550. Třetiny: 0:1, 3:0, 0:0.

HC Chrudim:
Landsman – Toužimský, Vágner, Drtina, Malinský, D: Mocek, Charousek, Evan – Žák, Martinec, Procházka – Zadina, Semorád, Šeda – Klejna, Rákos, Bláha – Stoklasa, Kaut, Bělohlávek. KLH Chomutov: Hanuljak – Pulpán, Bombic, Všetečka, Pavlas, Malínský, Grof, Mazanec, Révay – Procházka, Kraft, Duda – Hašek, Skořepa, Jíra – Fiala, Mikšovic, Jeslínek – Eiselt, Domin, Míka.

RADEK PECINA

25.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.
24

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 24. června

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Chrudim – Přesto, že mistr letošní sezony je již znám a do startu dalšího ročníku nejvyšší futsalové soutěže ještě několik měsíců zbývá, futsalová reprezentace nelení a míří na přípravný turnaj do Číny, kde se chystá otestovat různé herní varianty a strategie.