Do desítky chyběly Chrudimi dva góly

Chrudim - Další výborné představení předvedli hokejisté HC Chrudim. V prolínací části II. hokejové ligy si poradili na domácím ledě s Litoměřicemi vysoko 8:0.

9.2.2008

Chrudimští hokejisté si v prolínací části II. ligy poradili bez potíží s týmem Litoměřic a zvítězili jasně 8:0.Foto: Karel Dvořák

Utkání nezačalo pro domácí dobře a již při rozbruslení se zranil útočník David Pospíšil, který se nakonec musel jít svléknout a do zápasu vůbec nenastoupil. Výkon Východočechů to ale nepoznamenalo, ba naopak. Vlétli do něj raketově a potvrzovali výborné výkony poslední doby.

HC Chrudim - Litoměřice 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)

Branky: 1., 39. a 49. Buchal, 23. Bělohlávek, 40. Král, 45. Beránek, 47. Zadina, 52. Vyskočil

Již po půl minutě byl při průniku litoměřickou obranou faulován Král a následnou přesilovku využil v čase 00:52 Buchal. I v dalším průběhu byli Chrudimští v tlaku, který hosté eliminovali pouze za cenu faulů, ale domácí nevyužili ke zvýšení náskoku ani 40vteřinové početní výhody o dva hráče. Hrálo se sice prakticky pouze na branku, kterou strážil gólman Dědek, ten si ale v dalším průběhu poradil jak s jedovkou Stavenského, tak i s další šancí Buchala.

Do druhé třetiny stáhl trenér Zavoral (Hosták byl ve Stockholmu, kde komentoval pro ČT Švédské hry) sestavu na tři útoky a krátce po jejím zahájení domácí nabídli soupeři krátkou přesilovku pět na tři. V ní se musel poprvé v zápase blýsknout gólman Němec při střele Kauschitze. Oslabení ale Východočeši jinak zvládli bez újmy a ve 23. minutě odpověděli tím nejlepším způsobem, krásnou souhru se Zadinou přetavil ve druhý gól do prázdné klece Bělohlávek. Za tři minuty si při další početní výhodě udělali domácí z útočného pásma střelnici, ale v černém neskončily pokusy ani Vyskočila, ani Valka. O chvíli později si Dědek poradil i s loženkou Beránka. Stav se tak měnil „až“ ve 39. minutě, kdy po přečíslení hned trojice domácích útočníků zvýšil Buchal již na 3:0. A pouhých osm vteřin před druhou sirénou přidal čtvrtý úspěch blafákem mezi betony Král, který tím zúročil výtečné uvolnění od Valka.

Rozhodnuté utkání se v závěrečné třetině dohrávalo za exhibice Východočechů. Ve 45. minutě pozdravil diváky navrátilec Pavel Beránek, když si najel na Polákovu nahrávku a rychlou kličkou přidal pátý gól. Hned po rozehrání se řítil na Dědka Zadina, ale tentokrát byl úspěšnější litoměřický brankář. O dvě minuty později si stejná dvojice souboj zopakovala a tentokrát se radoval chrudimský útočník (6:0). Když pak ve 49. minutě završil Buchal svůj povedený večer hattrickem, vyhnal Dědka na střídačku a donutil si vzít trenéra hostů oddechový čas. Po něm nastoupil do klece Koblischke, ale s čistým štítem vydržel jen tři minuty, než jej v přesilovce pět na tři překonal Vyskočil – 8:0. Přes řadu šancí se ale již do konce utkání skóre nezměnilo a diváci se kýžené, a vyvolávané desítky (druhé v řadě) nedočkali. I tak ale odcházeli domů navýsost spokojeni.

Sestava HC Chudim: Němec – Suchý, Fejgl, Doseděl, Šafařík, Kuncl, Klaus, Vyskočil – Valko, Král, Žák, Horák, Buchal, Stavenský, Zadina, Potůček, Bělohlávek, Beránek, Polák

(rp)
9.2.2008 VSTUP DO DISKUSE

Zdravotníci podají trestní oznámení

Racing Team Avia Future pod záštitou CROSS CLUBU PŘELOUČ se jako už jediná česká posádka zúčastňuje mistrovství Evropy v Truck Trialu.