FOTOGALERIE: Starší žáci ztratili s Hlinskem doma body

Chrudim - Starší žáci HC Chrudim vstoupili do druhé třetiny soutěže.

9.12.2008

Z hokejového derby starších žáků Chrudim - Hlinsko. Foto: Miloš Pekař

Zápasem v Chotěboři skončila v neděli 30. listopadu první třetina soutěže. Po ní jsme se ziskem dvanácti bodů a skóre 38:30 na pátém místě tabulky, když jsme z devíti utkání v šesti dokázali zvítězit a jen třikrát odešli z ledu poraženi. Z vyhraných zápasů se nám asi nejvíce povedl domácí duel s Litomyšlí (5:3) a cenná je určitě i výhra 2:5 v Hlinsku. Zarážející však je, že jsme si všechny tři prohry připsali na vlastním ledě, před vlastními rodiči a fanoušky. Nejvíce asi mrzí prohra 3:4 se Skutčí, ne kterou jsme měli, ale nevyšel nám vstup do zápasu, velká nakládačka (2:9) byla i s Poličkou, ale ta přijela výrazně posílena.

Po první třetině zatím vede celou soutěž právě Polička (16 bodů), která ještě neprohrála a ztratila pouhé dva body za dvě remízy. Na chvostu tabulky jsou se čtyřmi body hned čtyři mužstva, díky skóre je na posledním desátém místě Lanškroun.

Za devět dosavadních zápasů jsme vstřelili 38 branek, o které se podělila hned desítka hráčů. Nejvíce gólů nasázeli dva útočníci první formace, Ondra Bohuněk a Honza Sliacký, oba se trefili šestkrát. Zajímavostí je, že na sedmém místě mezi našimi kanonýry se stále drží se třemi přesnými zásahy Štěpán Bečev, který ale odehrál pouhé čtyři utkání, než se zranil.

Druhá třetina soutěže začala dvěma koly o víkendu 6. a 7. prosince.

HC Choceň - HC Chrudim 8:2 (2:0, 3:1, 3:1)

V sobotu 6. prosince jsme zavítali na led Chocně, čímž začala druhá třetina žákovské ligy starších žáků. Soupeř byl po první části na druhém místě tabulky se ziskem 15 bodů, ale má o zápas více. My jsme s dvanácti body pátí. Doma jsme s nimi prohráli těsně 4:3 a proto jsme jim rozhodně nechtěli podlehnout znovu. Bohužel opak byl pravdou…

Do utkání jsme vstoupili nabuzeni. Prvních pět minut nám to vydrželo, ale následující minutu využili domácí početní výhodu a už jsme prohrávali. Pak jsme si vytvořili několik šancí (např. Sliacký, Mrázek), ale žádnou nevyužili a naopak dostali další gól.

V úvodu druhé třetiny jsme byli lepší, vytvořili si tlak, ale namísto našeho snížení to byli domácí, kteří třikrát ujeli a dali tři branky!!! (5:0). V závěru druhé dvacetiminutovky využil Ondra Polák šikovnou přihrávku Honzy Sliackého a konečně překonal domácího brankáře.

Hned na úvod závěrečného dějství Chocenští opět ujeli a blafákem překonali Romana Chalupu, pro kterého bylo šest gólů až až a nechal se vystřídat Ondrou Hlavinkou. Ten se nestačil ani zahřát a už inkasoval z dalšího nájezdu v pořadí náš sedmý gól - 7:1. Poté hrozivé skóre lehce zkorigoval Ondra Bohuněk po přihrávce Ondřeje Poláka, ale poslední slovo měli opět domácí. V přesilovce pět na tři rozebrali naši trojici i s gólmanem a do zcela prázdné klece upravili na konečných 8:2.

Naše sestava: Chalupa (42. Hlavinka) - Burkoň, Pecina, Novák, Mach - Bohuněk, O. Polák, Sliacký - Koreček, Mrázek, Kerhart - Klesal, Severýn

Chrudim - Hlinsko 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)

V neděli 7. prosince jsme v naší prvoligové Chrudimi přivítali soupeře z nedalekého Hlinska. V prvním derby, které se hrálo na Vysočině 25. října jsme vyhráli 5:2, a tak nám měl soupeř co oplácet …

První třetina se odehrála ve velmi rychlém tempu. Jako obvyklé zápasy s Hlinskem, i ten dnešní byl vyhecovaný a hrál se velmi tvrdě. Žádná větší šance se neuskutečnila, a když přece nějaká, oba gólmani si udrželi čistá konta.

Ve druhé části jsme měli více ze hry a ve 23. minutě jsme se mohli ujmout i vedení, osamocený Sliacký ale nedokázal nadvakrát překonat ležícího brankáře Novotného. To se povedlo až za tři minuty Danu Mrázkovi, když ho prostřelil dělovkou zpoza modré čáry. Ve 30. minutě byl sám před gólmanem Polák, ale znovu nedal. Začali jsme útočit a to byla chyba. Potrestal jí ve 33. minutě Matějíček po nahrávce Pražana.

Úvod poslední třetiny nám vyšel dokonale. Po dvaceti čtyřech sekundách hry nahrál Pecina před bránu Honzovi Sliackému a z chumlu se najednou puk ocitl až v bráně (2:1). Ve 45. minutě si hosté zahráli půlminutovou přesilovku pět na tři, ale souhra obránců s centrem a s gólmanem Chalupou byla stoprocentní. V 51. minutě však projel Vašek celé kluziště a střelou mezi nohy Chalupy vyrovnal na 2:2. Posledních sedm minut se Hlinečtí točili pouze v sedmi hráčích a vytvořili si velký tlak. V 57. minutě byl ve velké šanci Pražan, ale Roman Chalupa vyrazil puk těsně mimo branku. Když o minutu později trefil Brabec jen tyč již překonaného domácího gólmana, rozešly se oba celky dělbou bodů.

Fakta - branky: 26. Mrázek, 41. Sliacký (Pecina) - 33. Matějíček (Pražan), 51. Vašek. Rozhodčí: otec a syn Budinských. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváků: 40.

Sestavy - HC Chrudim: Chalupa - Burkoň, Pecina, Novák, Kerhart - Sliacký, O. Polák, Bohuněk - Koreček, Mrázek, Mach - Klesal, Severýn.

HC Hlinsko: Novotný - Kučera, Matějíček, Brebera, Makovský, Pražan, Vondráček, Batelka, Navrátil, Vašek, Němec, Pávek, Vrána, Zdražil.