Hokejisté Chotěboře sice vyhráli domácí odvetu 4:1, ale Skuteč ovládla rozhodující prodloužení a bude bojovat i titul krajského přeborníka s Litomyšlí.

HC Chotěboř – HC Skuteč 4:2 PP (1:0, 1:1, 2:0 – 0:1)

Branky: 8. Pleskač (Petržílek J.), 22. Nový (Hospodka), 54. Hospodka (Nový), 56. Hospodka (Nový)- 28. Kašpar, 65. Cimburek. Rozhodčí: Sedlák – Motálek, Vašátko. Vyloučení: 4:5 + navíc M. Barták (SKU) 5+OK. Využití: 1:0. Diváci: 156.

Zápas začal ve vysokém tempu. Domácí udeřili již v osmé minutě, kdy si obránci Skutče si špatně pohlídali hráče před bránou. Hosté sice měli dost šancí na vyrovnání, jenže brankář Rulf držel vedení Chotěboře pevně v rukavicích. Na konci první třetiny dostal Michal Barták za faul kolenem trest do konce utkání. Jeho pětiminutové trvání ovlivnilo děj na ledě a Chotěboř přesilu využila.

Ve 28. minutě bylo za faul na ujíždějícího Kašpara nařízeno trestné střílení a zkušený střelec si s ním poradil výborně, 2:1. Místo tlaku hostujících hráčů však přišla jejich častá a zbytečná vyloučení a tak hosté hráli dlouho ve čtyřech. Na konci třetiny si sice vybojovali také svou přesilovku, jenže tu ani na začátku třetí třetiny nevyužili.

Skuteč se tlačila do útoku a měla šance vyrovnat, jenže nápor opařil gól domácích. Hosté se pak šetřili na prodloužení a zbytek základní části již „odpískali". V 56.minutě dostali ještě branku na 4:1.

Protože Skuteč vyhrála domácí utkání, sérii mělo rozhodnout prodloužení. V něm měl nejdříve šanci Vařejčko, ale gólman Rulf držel nadále naděje domácích. Až šestnáct vteřin před koncem zlomil jeho kouzlo kapitán Skutče Cimburek, který trefil svému týmu vysněné finále.

Radost domácích si přímo na stadionu užily i desítky skutečských fanoušků, pro které klub dokonce ny utkání vypravil autobus navíc. . „Děkujeme všem našim úžasným fanouškům za podporu a budeme rádi, když nám budou vytvářet takhle skvělou atmosféru i při finále," ocenili tým skutečských dorostenců jejich podporu.

HC Skuteč: Dostál – M. Barták, D. Barták, Bouška, Cimburek, J. Dostál, Florián, Hájková, Kašpar, Lemberk, Síla, Štirský, Václavek, Vařejčko, Žák.