Chrudim – Hradec Králové 5:1

Od prvních minut se hrál před zaplněnými tribunami velmi kvalitní hokej, místy extraligové úrovně. Oba týmy hrály s maximálním nasazením, k vidění byla spousta pohledných, rychlých kombiancí a oba brankáři Němec respektive Koutský se rozhodně nenudili. Horko jim bylo zejména při množství závaru při početních výhodách soupeřů, ale v prvé části udrželi čisté konto.

Skóre se tak porpvé měnilo až ve 26. minutě. Krátce po přestálém oslabení domácích se ropzjel do útoku obránce Suchý, vyměnil si puk s Martincem a přízemní střelou k tyči poprvé rozjásal chrudimské fanoušky. V polovině utkání předvedli pravou kanadskou bitku Zohorna a hradecký Koudelka. Za bouřlivého povzbuzování publika sice na body vyhrál domácí borec, když přetáhl soupeři dres přes hlavu, ale pochopitelně oba vyfasovali pět minut plus vyloučení do konce zápasu. Toto extempore zřejmě vyvedlo nováčka z konceptu, protože po necelé minutě v jeho třetině roztočil soupeř krásnou kombinaci a Kadlec vyrovnal na 1:1. Na ledě se pak začalo jiskřit, ale vše se udrželo v normě. Blízko druhému gólu byl ve 38. minutě opět Kadlec, ale puk skončil v Němcově náručí.

Závěrečné dějství přineslo nečekaně jasné rozuzlení. Ve 46. minutě se podruhé v zápase trefil obránce Suchý a za pět minut zvýšil Žák již na 3:1. To ale nebylo ještě všechno. V 53. minutě zvýšil Semorád na 4:1 a hosté si vybrali time-out. I na světelnou tabuli to byl zřejmě šok, protože vypověděla službu a ukazovala čas 20:12 a bez skóre! Hosté byli v závěru tak vykolejeni, že nevyužili ani dvouminutovou přesilovku pět na tři. A navíc v poslední minutě inkasovali popáté z hole Semoráda.

Fakta – branky a asistence: 26. Suchý (Martinec), 46. Suchý (Žák, Martinec), 51. Žák (Zadina, Martinec), 53. Semorád (Král, Vágner), 60. Šafařík (Král) – 32. Kadlec (Roubík, Táborský). Rozhodčí: Šindler – Brejcha, Padevět. Vyloučení: 7:8, navíc Zohorna (CR) 5 + OK a Koudelka (HK) 5 + OK. Využití: 2:0. Diváci: 1170. Třetiny: 0:0, 1:1, 4:0.