KLH Chomutov – HC Chrudim 2:1 PP

Východočeši začali bez bázně a hany. Favorit sice měl mírnou převahu, ale hosté využívali každou příležitost, aby ohrožovali strážce chomutovské svatyně Hanuljaka. Ten potvrzoval svoje kvality, ale v 15. minutě musel kapitulovat při přesilové hře Chrudimských, kterou zúročil po pěkné kombinaci P. Mocek – 0:1.

Chomutovští srovnali skóre ve 24. minutě po samostatné akci Bombice a pak se několikrát vyznamenal brankář Růžička. V polovině utkání měl ovšem štěstí domácí gólman Hanuljak, když byl již překonán, ale nikdo nedokázal ve skrumáži posunout puk do sítě.

V poslední třetině se hrálo vcelku opatrně a větší šance rozhodnout měli kupodivu Východočeši. Ta příležitost ze 49. minuty byla podle online reportáže domácího zpravodaje tisiciprocentní. Strhnout výhru na svou stranu mohl, by ještě v 57. minutě hostující Radil, ale když se neprosadil ani on, tak přece jenom si zajistili vítězství domácí byť „jen“ dvoubodové.

Na konci třetího dějství totiž dostali šanci hrát dvojnásobnou přesilovku v trvání 1:45 minuty, ale ani ji naplno nepotřebovali. V třiačtyřicáté vteřině prodloužení totiž vstřelil „dvoubodový“ vítězný gól lídra Pulpán.

Fakta – branky a asistence: 24. Bombic (Procházka), 61. Pulpan (Eiselt) – 15. P. Mocek (Martinec, J. Šeda). Rozhodčí: Klimecký – Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 1729. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 – 1:0. KLH Chomutov: Hanuljak – Pulpán, Bombic – Trefný, Pavlas – Malinský, Grof – Všetečka, Révay – Procházka, Kraft, Duda – Míka, Mikšovic, Fiala – Eiselt, Jeslínek, Jíra – Hašek, Trochta, Tauš. HC Chrudim: Růžička – Toužimský, P. Mocek, Suchý, Vágner, D. Mocek, Charousek, M. Šeda, Malinský – J. Šeda, Jindřich, Procházka – Zadina, Král, Žák – Bláha, Martinec, Bělohlávek – Slovák, Buchtele, Radil.