Pokud ve středu vyhraje i čtvrté klání (v Chrudimi od 18.30 hodin) bude o krajském přeborníkovi rozhodnuto. V opačném případě se oba soupeři střetnou ještě v neděli 13. 3. v Moravské Třebové. V bojích o 3. místo už je jasno, protože se hrálo na dva vítězné zápasy a po výhře Litomyšle v Hlinsku 8:4 zvítězil zástupce Svitavska i doma v poměru 7:4. V krajské soutěži Skuteč vybojovala konečné 5. místo.

KRAJSKÁ LIGA

Moravská Třebová – Chrudim B 6:3 (1:1, 2:1, 3:1).

Branky: 9. Syrůček, 12. Parolek, 29. Kobza, 39. Peška, 47. Rybníkář, 58. Koláček – 10. Budinský, 20. Langr, 28. Turčáni.

Zpočátku nebylo ofenzivní snažení na obou stranách nijak účinné a střelecké pokusy nebyly pro Bureše a Dundáčka nebezpečné. V 9. minutě se přesto poprvé měnilo skóre. K radosti zaplněného stadionu se o to postaral Syrůček, kterého našel mezi kruhy ideálně Peška – 1:0. Jenže radost fanoušků ještě ani nedozněla a vystřídalo ji zklamané povzdechnutí. Dvořák vyhrál vhazování pro Budinského a proti jeho pumelici nenašel Bureš protizbraň. Následně usedli brzy po sobě dva chrudimští hokejisté na trestnou lavici a s výhodou dvou mužů si domácí poradili. Nejlépe Parolek, který napřáhl na modré a prostřelil klubko hráčů i brankáře – 2:1. Hosté ve snaze o další srovnání přidali na aktivitě, v čemž jim pomohla i přesilovka. Tu nevyužili, ale ke gólu jim pomohli sami domácí, kteří místo jednoduché rozehrávky darovali kotouč Langrovi, a ten zpoza branky s pomocí Burešova betonu dotáhl na 2:2. Do sirény chybělo čtrnáct vteřin.

V úvodu prostřední třetiny využil špatného střídání hostů Kobza, ale jeho nájezd skončil střelou do tyče. Další fáze patřily Chrudimi, která začala stále více dotírat na Bureše. Ten odolával až do 28. minuty, poté ale dostal prostor k zakončení Turčáni a nemýlil se. Hosté poprvé v utkání vedli. Ani jejich náskok ale neměl příliš dlouhého trvání. Necelé dvě minuty nato ujížděli Syrůček s Kobzou na jediného beka a po krásné přihrávce prvního jmenovaného zakončoval Kobza do odkryté branky – 3:3. Čekání na další gól ukončil ve 39. minutě Peška, který zúročil přihrávku Kobzy.

Klíčem pro výsledek se ukázala být přesilovka. Slovan ji nehrál dobře, ale nakonec se přece jen protrápil ke gólu, když si před Dundáčka sjel Rybníkář – 5:3. Velkou šanci ke zdramatizování utkání měl Holub, který zůstal před Burešem osamocen, ale trefil se jenom do tyče. Konečné slovo si vzal v 58. minutě Koláček.

Chrudim B: Dundáček – Vágner, Sýkora, Budinský, Šlemenda, Tesner – Holub, Langr, Schweinfurter – Bartoníček, Polák, Kolín – Plch, Novák, Kišš – Turčáni, Dvořák, Flaška. Stav série 2:1.

Litomyšl – Hlinsko 7:4 (3:1, 2:2, 2:1).

Branky: 1. a 41. Dospěl, 9. Čapek, 18. Čejka, 28. Horáček, 29. Jankovský, 56. Uhlíř – 9. Spal, 37. Kavalír, 39. Hudec (TS), 46. Sláma.

Uteklo jen 37 sekund, obranou hostí projel jako nůž máslem Dospěl a blafákem překonal Gregora – 1:0. Domácí pokračovali v aktivitě, kterou zúročil po rychlém brejku při vlastním oslabení Čapek. V téže početní převaze snížil střelou od modré hostující Spal na 2:1, ale o odpověď se postaral tvrdou ránou Čejka.

Do poloviny zápasu přidala Litomyšl další dva góly. Ve 28. minutě zakončil pěknou kombinaci nepříliš podařenou střelou Horáček. Brzy poté se po třech asistencích dočkal trefy i agilní Jankovský – 5:1. Závěr střední patřil hostům. Nejprve zblízka dorážel Kavalír a poté byl Kučerou faulován Hudec, což potrestal sám z trestného střílení – 5:3.

Pochybnosti o výsledku ale v nástupu do třetí části utnul Dospěl. Po Hudouskově akci měl před odkrytou svatyní pohodlnou pozici, a to od buly uteklo dvanáct sekund – 6:3. Hlinsko ještě jednou dotáhlo na rozdíl dvou branek, když ve 46. minutě vypálil v přesilové hře od modré čáry Sláma a kotouč proletěl přes bránící hradbu za Pavlíčka – 6:3. Nic dalšího však Litomyšl soupeři, jenž musel vyhrát, aby si vynutil prodloužení, nedovolili. V 56. minutě se rovněž domácí dočkali využité přesilovky a Uhlíř uzavřel skóre.

Hlinsko: Gregor – Kavalír, Lukáč, Šuvara, Spal, Zadina, Štěpánek, Ptáček, Sláma, Černý, Tulis, Havel, Hudec, Havelka, Ročárek, Volf.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

Skuteč – Česká Třebová 7:8 (3:3, 1:1, 2:4 – 1:0).

Branky L. Kusý a Hladík 3, Nevečeřal – M. Šedivý 4, Váně a Kvasnička 2.

Druhý zápas o konečné 5. místo přinesl ze strany domácích hodně nezodpovědný výkon. Hlavním cílem letošní sezóny bylo vytvořit novou partu, což se asi povedlo, neboť hráči měli ještě plnou hlavu nejúspěšnější akce HC Skuteč v letošní sezoně, a to hokejového plesu, a ve volné zábavě mínili pokračovat i při odvetě se soupeřem z Č. Třebové. Sice se brzo ujali vedení (v 7. minutě 3:1), ale to bylo nejspíše i na škodu. Soupeř zjistil, že Skuteč asi moc bránit nebude, a tak v pohodě vyrovnal.

Podobný hokej pokračoval i ve druhé třetině a tak opravdu bojovat se začalo až ve třetí části hry, když domácí pochopili, že soupeř jim zadarmo 5. místo nedá. Hosté zkušeně dovedli závěr utkání k vítězství, a tak o lépe umístěném muselo rozhodnout prodloužení, protože na zápasy to bylo 1:1 (Skuteč vyhrála předtím na ledě soupeře 7:3). Neprodlužovalo se dlouho, neboť ve čtyřech byli domácí mladíci pohyblivější, měli více ze hry a v čase 62.38 o konečném umístění rozhodl Nevečeřal.

Skuteč: P. Vokoun – Klusoň, Netolický, O. Vokoun, Nevečeřal, Špilar, Brdička, Pokorný, Hladík, Ligr, L. Kusý, Čejgl, Komárek, Souček, Herynek, Pražan, Štursa.