HOKEJ OBRAZEM: Chrudim nestačila na poslední Pantery

Chrudim /FOTOGALERIE/ - Hokejisté HC Chrudim přivítali v dalším kole I. ligy poslední celek tabulky HC Havířov Panthers. Rozdíl pěti bodů mezi oběma soupeři a dosavadní výkony obou soupeřů ale napovídaly, že nepůjde o nijak snadný zápas. To se také během šedesáti minut hry projevilo.Chrudim – Havířov 1:2 (1:2, 0:0, 0:0). HC Chrudim – HC Havířov Panthers 1:2 (1:2, 0:0, 0:0).

5.11.2009

CHRUDIM - HAVÍŘOV. Rozdíl pěti bodů mezi oběma soupeři a dosavadní výkony obou soupeřů ale napovídaly, že nepůjde o nijak snadný zápas. To se také během šedesáti minut hry projevilo.Foto: Karel Dvořák

HC Chrudim – HC Havířov Panthers 1:2 (1:2, 0:0, 0:0).

Fakta – branky a asistence: 9. P. Mocek (Král) – 13. Červenka (Rangl, Tesařík), 19. Sikora. Rozhodčí: Hribik – Padevět, Prchal. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 530. Třetiny: 1:2, 0:0, 0:0.

HC Chrudim: Landsman (Růžička) – Toužimský, Vágner – P. Mocek, Evan, D. Mocek, Drtina – Malinský, Charousek – J. Šeda, Martinec, Semorád – Klejna, Král, Žák – Bláha, Blažek, Rákos – Bělohlávek, Kaut, Procházka.

HC Havířov Panthers:
Čech – Klimeš, Zientek, Šafařík, Tesařík, Rangl, Jindřich – Šedivý, Moravec, Smejkal – Seman, Sikora, Fořt – Říčka, Piecha, Červenka – Zeliska, Velecký, Szabo.

Domácí začali aktivněji a vypracovali si několik příležitostí, ale v 5. minutě mohli paradoxně při přesilovce inkasovat, když se za obranu do brejku dostal Piecha, ale jeho sólový nájezd Landsman vyrazil.

Za tři minuty se do nadějné střelecké příležitostí dostal domácí Jan Šeda, ale i Čech byl pozorný. Stav se poprvé měnil až v 9. minutě, kdy při početní výhodě napřáhl od modré P. Mocek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Vedení Chrudimi trvalo jen čtyři minuty, než taktéž v přesilovce vyrovnal Červenka. Od té doby měli více ze hry hosté a jen Landsman několik skvělými zákroky držel nerozhodný stav.

V 19. se ale již hosté radovali, když si Sikorovo nahození srazil do vlastní branky Evan – 1:2. Do druhé třetiny nastoupil do domácí svatyně Růžička a jeho spoluhráči začali náporem.

Šance Procházky, Semoráda ani brejk trojice útočníků však k vyrovnání nevedly. Pak upadla hra Východočechů do podprůměru a ke zlepšení nepomohlo ani stažení sestavy a důrazný pohovor před závěrečnou třetinou.

Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany, navíc Stejskal mohl dvakrát definitivně pojistit výhru, jednou ale trefil tyč a podruhé nedokázal dopravit puk do prázdné branky. Skóre se neměnilo ani při závěrečné power play. Diváci odcházeli ze stadionu za hrobového ticha.