HOKEJ: Chrudim rozmetala slavnou Duklu v její tvrzi

Východní Čechy - I. hokejová liga: Hradec Králové utrpěl od Berouna třetí domácí porážku, Vrchlabí Rebelům odolalo a opět poskočilo na 8. příčku.

9.12.2010

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Jihlava – Chrudim 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)

Na Horáckém zimním stadionu chtěli hosté rozšířit sérii tří zápasů bez porážky, což se povedlo nad očekávání.

Úvod prvního dějství vyšel lépe domácím, ale bez brankového efektu. Chrudimští skórovali z první vážnější šance ve 12. minutě Goišem a následně do psychicky nalomené Dukly přidali další dva zářezy. Na začátku 17. minuty skóroval Kaut a v předposlední minutě úvodního dějství zvýšil Fořt po perfektním blafáku již na 0:3!

Aby překvapení nebylo málo, tak po buly na začátku střední části se dostal za 14 vteřin do šance Kaut a svojí druhou trefou upravil na 0:4. Jihlavský zmar charakterizoval v polovině utkání Hodek, který sám před Landsmanem přihrával na obsazeného spoluhráče.

Závěrečné dějství nabídlo sice velkou snahu domácích o korekci, ale podařilo se jim vstřelit pouze čestný úspěch při dvojnásobné početní výhodě Kucserou.

Fakta – branky a asistence: 57. Kucsera (Ficenc, Hodek) – 12. Goiš (Semorád), 17. Kaut (Jaroměřský), 19. Fořt (Král), 21. Kaut (Král). Rozhodčí: Jeřábek - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1278.

HC Dukla Jihlava:
Řehoř (21. Benda) - Suchý, Dobrovolný, Zelený, Bezděk, Bakus, Maliník, Zeman, Kucsera – Ficenc, Krupka, Kaláb – Škumát, Protasenja, Čachotský – Hollý, Padělek, Šidlík – Malena, Hodek. HC Chrudim: Landsman - Toužimský, Jaroměřský, Zdráhal, Mocek, Charousek, Drtina, Vágner – Blažek, Kaut, Fořt – Semorád, Král, Žák – Stoklasa, Šeda, Kubišta – Goiš. (pn)
Vrchlabí – Havl. Brod 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Hokejisty z Krkonoš na vlastním ledě před vstředečním duelem čekali už jen tři soupeři a právě doma je potřeba vyhrávat.

Škrt přes rozpočet udělala svěřencům Josefa Řeháčka 18. vteřina utkání, v níž zaskočil tribuny bleskovým gólem hostující Třetina – 0:1.

Vrchlabské vyléčil ze šoku již v 7. minutě Kubeš, když v přesilovce srovnal. Pak oslabil svůj tým nepochopitelně Gengel, jenž inkasoval trest 5 + OK a nabídl soupeři dlouhou početní výhodu. V ní se však zmocnil kotouče v rohu hostující třetiny Gajovský, vyjel před branku Suchana a dotlačil za něho kotouč – 2:1.

Bezbranková druhá část přinesla nudných dvacet minut a na gól se čekalo až do minuty 44. To stačilo domácím 28 vteřin na využití další přesilovky a Beck uklidnil ochozy – 3:1. Ty ještě poškádlil šest minut před koncem Švaňhal, ale to bylo vše.

Fakta – branky a asistence: 7. Kubeš (Chaloupka), 18. Gajovský (Látal), 44. Beck (Hubáček, Poživil) - 1. Třetina (Zohorna), 54. Švaňhal. Rozhodčí: Smitka - Špringl, Žídek. Vyloučení: 1:6, navíc Gengel (VR) 5+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1100.

HC Vrchlabí:
Koutský - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Drábek, Hanzl, Zukal, Čížek - Tvrdek, Filip, Rusnák - Kubeš, Hubáček, Beck - Drábek, Gajovský, Látal - Bezouška, Urban, Gengel. HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Vošmik, Pavlík, Soldán, Jelínek - Meidl, Třetina, Zohorna, Stromko, Knotek, Rytnauer, Sedlák, Zábranský, Švaňhal, Fiedler. (to)
Hradec Králové – Beroun 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Třetí domácí porážku utrpěli hokejisté Hradce Králové, když podlehli Berounu a přepustili mu čtvrtou pozici v prvoligové tabulce.

Hradec měl velmi vstup do zápasu. Už v 5. minutě se do šance dostal Besser a nedal Luňákovi v hradecké kleci možnost k úspěšnému zákroku. Když mohli domácí srovnat v přesilové hře, ujel Valský a pod lapačkou Luňáka procedil kotouč do branky podruhé. Trenér Mička „vypral“ své podřízené během odechového času a účinek se dostavil záhy. V početní převaze dopravil puk do poloprázdné branky Koudelka. Uběhlo dalších dvatřicet vteřin a parádní ranou srovnal účty Jan Hruška.

V druhé části mohl otočit výsledek Budínský, ale proti byl berounský gólman Cikánek. Když utkání pomalu směřovalo do prodloužení, trefil se přesně mezi Luňákovy betony Hašek.

Fakta – branky a asistence: 11. Koudelka (Budínský, Horák), 12. J. Hruška (Roubík, Kadlec) – 5. Besser, 11. Valský (Forman), 59. Hašek (Vlček). Rozhodčí: Petružálek – Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 916. HC VCES Hradec Králové: Luňák – Čáp, Křetínský, Horák, Vágner, Chmelíř, Višňák, Klement – J. Hruška, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – Čermák, Moskal, Kubica – Berger, Macháň, O. Hruška. HC Berounští Medvědi: Cikánek – Husák, Nedvěd, Zacpálek, Látal, Jebavý, Jelínek, Malý – Pavel, Kupec, Besser – Hafenrichter, Hašek, Rudovský – Vlček, Pacovský, Švagrovský – Forman, Žalčík, Valský – Polák.
9.12.2010 VSTUP DO DISKUSE

Deník přiveze lídry stran za vámi!

Jan Tříska.
14

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Městský park patřil psí soutěži

Chrudim – Několik desítek majitelů psů dorazilo v sobotu 23. září i se svými čtyřnohými miláčky do Městského parku v Chrudimi, kde se konal jubilejní 10. ročník soutěží Chrudimského pejska.