HOKEJ: Chrudim se vzdálila sestupové příčce

Chrudim – Domácí hokejisté chtěli v sezoně poprvé porazit soupeře z Kadaně a bodově navýšit odstup od sestupové příčky Šumperka.

3.2.2010

Ilustrační fotografieFoto: Karel Dvořák

HC Chrudim - SK Kadaň 3:2 (2:1, 1:1, 0:0).

Hosté přijeli se značně pozměněným (oslabeným) kádrem. V jejich dresu nastoupilo hned 11 juniorů. Přesto se po 86 vteřinách hry ujali vedení, když si nahození Tona srazil do branky P. Mocek. Domácí odpověděli hned za tři minuty. Nejprve ještě nezužitkovali 75 vteřinovou přesilovku 5 na 3, když už byla ale Kadaň ve čtyřech, tak nahrávku Vágnera přesně tečoval Fořt – 1:1.

Od té doby si Chrudimští udržovali stálou převahu, pohřichu bez zakončení. Až v 16. minutě se o změnu stavu na 2:1 postaral Klejna, který sice nejprve jednu tutovku spálil, ale hned po rozehrání vše napravil. Východočeši pak stupňovali svůj tlak, Žáka však vychytal Štěrba a Blažek netrefil odkrytou klec.

Ve střední části pokračovala jednoznačná partie a ve 28. minutě z další přesilovky upravil na 3:1 Rákos, jehož prudkou přihrávku si srazil do vlastní sítě kapitán hostů Szakal bruslí. Početní výhodu využili i hosté, když ve 37. minutě korigoval Schmidt. Krátce pooté zachránil Chrudim od vyrovnání jen skvělý zákrok brankáře Landsmana lapačkou při tutovce Semana.

Závěrečné dějství již změnu skóre nepřineslo ani při 90 vteřinové power play hostů. Chrudim se tak vzdálila sestupové příčce na 9 bodů.

Fakta – branky a asistence: 5. Fořt (Vágner, D. Mocek), 16. Klejna (Rákos, Kousal), 28. Rákos – 2. Ton, 37. Schmidt (Sikora, Seman). Rozhodčí: Ondřej – Čížek, Prchal. Vyloučení: 4:8, navíc Seman (KA) 10 minut OT. Využití: 2:1. Diváci: 640. Třetiny: 2:1, 1:1, 0:0.

HC Chrudim: Landsman – Drtina, Malínský, Toužimský, P. Mocek, D. Mocek, Vágner, Zukal, Charousek – Radil, Blažek, Šeda – Zadina, Martinec, Žák – Fořt, Král, Varga – Klejna, Kousal, Rákos.

SK Kadaň: Štěrba – Szakal, Schmidt, Rutta, Zmeškal, Hartmann, Mašek, Žižka – Sikora, Charousek, Seman – Mužík, Freiberg, Ton – Tsyganov, Bursík, Rohan – Milotinský, Hofmeister, Malát.

RADEK PECINA

3.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
Při nehodě v Čankovicích se zranilo deset lidí.
3

Nehoda v Čankovicích: Dvě auta a deset zraněných

ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.
24

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 24. června

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Chrudim – Přesto, že mistr letošní sezony je již znám a do startu dalšího ročníku nejvyšší futsalové soutěže ještě několik měsíců zbývá, futsalová reprezentace nelení a míří na přípravný turnaj do Číny, kde se chystá otestovat různé herní varianty a strategie.