Místní prvoligoví hokejisté totiž přes několikeré ujišťování, že přes vánoční pauzu dobře potrénovali a srovnali si svoji hru v hlavách, opět nezvládli koncovku jasně vyhraného střetnutí a prohráli doma s Chomutovem 4:5 po samostatných nájezdech. Přitom vedli na konci druhé třetiny 4:1 a měli jej jasně ve své moci.

Je proto celkem logické, že se domácímu kouči Pavlu Rohlíkovi zápas hodnotil velmi těžko.

„Já už nevím, co k tomu mám říct. Zase jsme ztratili jasné vedení… Myslím si, že se na tom výrazně podepsala chyba Marka Drtiny v poslední minutě druhé třetiny, po níž jsme dostali dá se říct kontaktní branku na 4:2. Ve třetí části jsme se snažili stále držet hru ve středním pásmu a náskok si hlídali, a to i přesto, že Chomutov snížil už pouze na rozdíl jednoho gólu. Jenže dvě minuty před koncem přijde jasný a zbytečný faul Petra Mocka, oslabení a v něm taková laciná branka na 4:4. Když jsme pak v prodloužení nevyužili dlouhou přesilovku čtyři na tři, došlo na nájezdy. V nich byli všichni naši exekutoři hrozně nedůrazní, zkoušeli je zakončovat jakoby na krásu. Přitom bylo jasně řečené, že gólman Chomutova je vysoký, stojí na brankové čáře a je potřeba na něj střílet. Takže pak se nemůže nikdo divit, že jsme ani jednu penaltu neproměnili a nakonec prohráli. Bod s Chomutovem, který je na druhém místě tabulky a má velmi silný mančaft, bych před zápasem samozřejmě bral, ale vzhledem k vývoji střetnutí je to pro nás ztráta. Máme teď před sebou zápasy v Šumperku a doma s Táborem, které musíme vzhledem k postavení v tabulce jednoznačně vyhrát a dnešní zaváhání tím napravit.“

Za soupeřovu stranu jsme požádali o krátké shrnutí utkání největší hvězdu Severočechů, útočníka Radka Dudu, který je ale zároveň i největším rebelem týmu. Ten svou pověst „opět vylepšil“ v prodloužení, kdy u mantinelu nesmyslně sundal Davida Mocka a musel předčasně do sprch. Proto se jeho záporná odpověď po žádosti o rozhovor dala očekávat.

Nakonec tedy shrnul střetnutí bývalý chrudimský hráč, nyní útočník Chomutova Petr Domin.

„Přijeli jsme si do Chrudimi pro tři body, po takovémto průběhu a vývoji jsme ale spokojeni i se dvěma. Utkání jsme totiž začali špatně, chybělo zejména nasazení jaké má na ledě být. Naše hra se zvedla až ve třetí části, kdy jsme po důraznější domluvě v kabině do toho šli už naplno a nakonec nám to přineslo ovoce. Jako tým jsme si nedávno prošli takovou menší krizí, ale naštěstí se již pomalu zvedáme a tato výhra by nám k tomu zvednutí měla ještě více pomoci. Osobně jsem se na utkání v Chrudimi těšil, já zde vždycky rád hraji. Je tu takový příjemný stadion, potkám tu známé tváře a tím, že jsem tu nějaký čas strávil, je to pro mě takové zvláštní střetnutí.“

Zápas samotný se vyznačoval i jednou zvláštností, a tou byli diváci. Jednak jich na zimní stadion našlo cestu krásných osm stovek, což je na letošní sezonu opravdu pěkná návštěva, na druhou stranu se ale utkání odehrálo prakticky v komorní atmosféře, protože kotel domácích vlajkonošů zel prázdnotou.

Zejména ve druhé třetině se alespoň občas rozezněl potlesk na otevřené scéně, jinak ale bylo slyšet v ochozech pomalu každé kýchnutí. Jednalo se o akci fanklubu HC, který tímto protestem a vyvěšením dvou transparentů reagoval na neuspokojivé výsledky týmu.

Již v úterý odpoledne (po uzávěrce Deníku) ale mělo dojít ke schůzce vedení HC Chrudim s fanklubem, kde si obě strany měly ujasnit některé ožehavé otázky a situaci urovnat.

K tomu se váže i jedna radostná zpráva pro příznivce chrudimského hokeje, kterou jim už nyní můžeme prozradit. Vedení HC děkuje svým fanouškům za přízeň projevenou v roce 2009 a jako odměnu jim dává vstup zdarma na první domácí zápas nového roku 2010, to je na sobotní utkání s Táborem!