Skuteč v boji o první čtyřku vybojovala cenné tři body těsným domácím vítězstvím nad Moravskou Třebovou. Bohužel, nedaří se hlineckým mladíkům. Po odehraném 23. kole čekají na devět týmů dvě dvoukola a pak už tato soutěž vstoupí do své druhé části, rozdělené dle výkonnosti.

Choceň – Chrudim 4:5 SN (1:1, 2:1, 1:2 – 0:0, 0:1).

Branky: Karásek, Tesner, Kněžour, Slavík a rozhodující nájezd Tesner. V souboji dvou nejlepších družstev KLJ nastoupili Chrudimští bez pěti hráčů základní sestavy. Hrál se kvalitní, dramatický hokej, ve kterém domácí Kopsa otevřel v 5. minutě skóre – 1:0. Stav srovnal v 13. Karásek (Kohoutek) – 1:1. Do přestávky ještě po střele Brandýského pomohla Svobodovi tyč.

Také v úvodu střední části věnovali hosté soupeři laciné vedení, když Jetmar z brejku nezaváhal – 2:1. Tento gól Choceň nabudil a v polovině utkání Beránek zvýšil na 3:1. Další šance Chocně pochytal Svoboda a ve 37. Tesner (Karásek) dostal hosty opět do hry – 3:2.

Do závěrečného dějství nastoupil lídr tabulky řádně nabuzen a již ve 41. Kněžour (Mládek) vyrovnal na 3:3. Poté dobrý výkon Chrudimských kazila častá vyloučení, z čehož pramenilo úsilí domácích o korekci ve svůj prospěch. Obětavost hostí vydržela až do 56. , kdy Teplý převážil misky vah na stranu Chocně – 4:3. To však trvalo chvíli, neboť v 57. Slavík (kohoutek) poslal zápas do prodloužení. V něm opět hostům tekly nervy, kdy Havlík s Kněžourem obdrželi vyšší tresty. Jelikož se na skóre nic nezměnilo, zápas dospěl k samostatným nájezdům, v němž hráli prim brankáři obou stran, konkrétně Sajdl resp. Svoboda. Až v páté sérii se k nájezdu rozjel Tesner, který se nemýlil a zajistil tak dva body, na domácí zbyl jeden.

HC Chrudim: Svoboda – Tichý, Tesner, Škop, Mládek, Brychta, Pecina – Havlík, Cvrček, Karásek – Kněžour, Brožek, Slavík – Kašpar, Kohoutek, Havel.

Skuteč – Moravská Třebová 2:1 (0:0, 2:0, 0:1).

Branky: Brendl, Klusoň. Třebaže jsou Moravskotřebovští v tabulce až třetí od konce, dokáží řádně potrápit kdejakého favorita. Ačkoliv Skuteč měla po celé utkání, zejména v prostřední dvacetiminutovce výraznou převahu, bohužel scházelo větší brankové zakončení. Na góly Brendla a Klusoně, odpověděl soupeř v 55. minutě Slavíčkem při přesilovce snížením na 2:1. Jelikož jeho vynikající gólman Přikryl dělal divy, zasloužil se o velké drama až do závěrečné sirény. Stínem utkání je likvidační zákrok hostujícího hráče na Hromádku, který musel odstoupit pro zranění.

HC Skuteč: Herynek (Hladíková) – Brendl, Brdička, Štursa, Nevole, Klusoň – Ročeň, Lichtenberg, Pešek, Zelinka, R. Talácko – Kunhut, Hromádko, Kolář, Mrázek, Sliacký – Blaha, V. Talácko.

Chotěboř – Hlinsko 18:1 (3:1, 6:0, 9:0).

Branka: Kučera. Posílená první pětka domácích vstřelila sedmnáct gólů, z nichž osm zaznamenal dominující hráč ruské národnosti, 18letý Arsenij Starkov.

HC Hlinsko: Picek – Matěj Němec, Kučera, Vamberský, Zavřel – Vašek, Makovský, Král – Zdražil, Navrátil, Makovský ml. – Voda, Mikuláš Němec, Pánek.

Choceň – Hlinsko 14:2 (3:1, 5:1, 6:0).

Branky: Vašek 2. V dohrávce 19. kola při onemocnění hlineckých brankářů zaskočil obětavě na jejich místo útočník Král, který si za některé zákroky vysloužil pochvalu od svých spoluhráčů. Na vše ale nestačil.

HC Hlinsko: Král – Matěj a Martin Němcovi, Kučera, Matějíček – Vašek, Makovský, Mikuláš Němec – Zdražil, Navrátil, Pánek.
Do úplnosti: Světlá – Polička 13:3

Co čeká naše trio zástupců v posledních lednových zápasech? Pátek 27. 1.: Chrudim – Hlinsko (19.30), Choceň – Skuteč. Sobota 28. 1.: Skuteč – Chrudim (15.30), Hlinsko má volno.