HOKEJ: Naděje dorostu na postup se ztenčily

Mělník – Hokejoví dorostenci HC Chrudim si komplikují cestu za vytouženým postupem do 1. ligy.

12.3.2010

Kvalifikace o ligu st. dorostu: Mělník - ChrudimFoto: Martin Bouška

Po pondělní domácí remíze s Krkonošemi (1:1) prohráli v dohrávce 2. kola kvalifikace v Mělníku a klesli v tabulce za svého přemožitele na nepostupové místo.

Junior Mělník – HC Chrudim 3:1 (1:0, 0:1, 2:0).

Hosté začali utkání dvou dosud nejlepších celků kvalifikace vlažně a od 5. minuty prohrávali, o což se postaral zužitkováním přesilové hry Makovský. Domácí byli v první třetině lepší, dostávali Východočechy pod tlak, skóre se ale naštěstí neměnilo.

V prostřední části se obraz hry změnil, Chrudimští začali být aktivnější a vyrovnání viselo ve vzduchu. Ve 24. minutě ale mohlo být všechno jinak, brankář Chalupa však zneškodnil nařízené trestné střílení domácích. Za čtyři minuty se již hosté dočkali, střelou švihem z mezikruží vyrovnal Brožek. Navíc ještě poté nevyužili svěřenci trenéra Šídla dvě přesilovky.

V posledním dějství ale domácí opět ožili a ve 48. minutě se po akci Šimka s Kratochvílem znovu dostali do vedení. Hosté se znovu snažili vyrovnat, bohužel se ale potýkali s přílišnou nedisciplinovaností, která je zbytečně srážela. Čtyři minuty před koncem se po střele Bohuňka přesto málem radovali, kotouč ale skončil jen na tyči. V samém závěru pak sáhli k power play, do odkryté klece však inkasovali potřetí.

Fakta – branky: 5. Makovský, 48. Kratochvíl, 60. Pištěj - 28. Brožek. Vyloučení: 5:7, navíc Hudec a Poulíček (oba CR) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváků: 100. HC Chrudim: Chalupa - Hudec, Brychta, Mládek, Kleprlík, Švadlenka, Pecina - Pospíšil, Brožek, Haltuch – Poulíček, Polák, Kněžour – Bohuněk, Mrázek, Havel – Sliacký, Koreček.

Naděje na postup do první ligy se sice ztenčily, Chrudimští ale mají stále vše ve svých rukách, respektive na svých hokejkách. Obě svá závěrečná střetnutí, která sehrají na vlastním ledě ale musí vyhrát. Rozhodne se o tomto víkendu.

Již v pátek přivítají od 17 hodin právě soupeře z Mělníka a potřebují jej porazit minimálně o dvě branky, radši o víc (prvním kritériem při rovnosti bodů jsou vzájemná utkání). V neděli pak taktéž od 17 hodin musí stvrdit postup vítězstvím nad posledními Teplicemi.

1. HC Junior Mělník 4  3   1  0  16: 9    7
2. HC Chrudim 4  2  1   1  14:10   5
3. HC Krkonoše 4   1  2  1    8:10   4
4. Stadion Teplice 4  0  0  4  10:19   0

RADEK PECINA

12.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
Vejvanovičtí oslavili jubileum své obce.
20

Vejvanovičtí oslavili jubileum obce

Žárlivec rozšlapal dívce mobil

Kajínek už se krátce objevil i v rodných Prachovicích

Chrudim - V sobotu okolo čtvrté odpoledne se nejznámější český vězeň Jiří Kajínek na čtvrt hodiny objevil u své dlouholeté kamarádky v rodných Prachovicích. Během setkání mu Marta Látalová poděkovala, že se u ní zastavil a krátce spolu pohovořili.

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 27. května

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vám budeme na našich stránkách přinášet fotky nejmladších Chrudimáků. Každý týden náš fotograf navštěvuje porodnici a fotí nově narozená miminka.

Pět stovek mladých hasičů závodilo v Chrudimi

Chrudim - Sobotní okresní soutěže mladých hasičů hry "plamen 2017" se v Chrudimi účastnilo bezmála 500 děti, které už teď vědí, ze pomáhat druhým je přirozené.