HOKEJ: Hlinečtí junioři řádili jak černá ruka

Chrudim - Hokejová krajská liga juniorů odehrála 12. a 13. kolo. Do pátečních bojů měli nastoupit všichni tři naši zástupci, avšak nemocnost soupeřů Skutče zapříčinila, že se deul na ledě Světlé (v Humpolci) neodehrál. V sobotních střetnutích měl volný termín lídr tabulky, okresní derby o druhou příčku vyhráli ve Skutči hosté, kteří tím potvrdili velmi pěkné umístění.

8.12.2009

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Páteční 12. kolo:

Chrudim – Polička 11:1 (1:1, 5:0, 5:0).

Branky: Budinský a D. Komárek po 2, Seidler, Slavík, Holub, Vacek, Tesner, Čejgl, Urban. Hosté šli ve čtvrté minutě do vedení, o tři minuty později Chrudimští srovnali stav a ve vyrovnaném prvním dějství se již skóre neměnilo. V dalším průběhu si oba celky vypracovaly šance, z nichž se ujala většina jenom těch domácích.

Vítězná sestava: Horáček – Urban, Tesner, Vích, Hrůza, Holub, Brychta, Budinský – Čejgl, Ondráček, D. Komárek – Slavík, Polák, Vacek – F. Komárek, Knotek, Kuks.

Hlinsko – Litomyšl 7:2 (2:0, 4:2, 1:0).

Branky: Ročárek 3, Boguaj 2, Blažek, Havel. Domácí potvrdili roli favorita proti brutálně hrajícímu soupeři, který neuměl přijmout porážku. Kromě toho měl dvacet vyloučených! V závěru utkání Hlinečtí jen tento duel dohrávali, aby nedošlo k jejich zranění.

Vítězná sestava: Gregor, Čermák – Paseka, Kadlec, Boguaj, Chlada, Vepřovský, Picek, Suchý, Ročáreek, Volf, Bureš, Havel, Kavalír, Blažek.

Trenér Milan Minařík uvedl na adresu soupeře nevybíravá slova: „Hráči z Litomyšle by se nad sebou měli zamyslet, neboť než kočírovat takovýto "soubor", tak raději je ze soutěže odhlásit.“
Světlá – Skuteč nehráno pro nemoc domácího týmu. Do úplnosti: Chotěboř – Choceň 1:4.

Sobotní 13. kolo:

Skuteč – Hlinsko 2:6 (0:0, 1:2, 1:4).

Branky: Ligr, D. Hladík – Blažek 4, Ročárek, Volf.

Domácí nastoupili do derby po pauze, zaviněné odložením dvou zápasů z důvodů nemoci soupeřů. V 11. kole nepřijela Chotěboř, poté se nehrálo ze stejného důvodu se Světlou. V obou týmech scházela řada hráčů základní sestavy – hosté nastoupili jen s jedenácti hráči, a to bez zraněných Chlady a Kavalíra, se sebezapřením hrál Havel. Po dvě třetiny se hrál vyrovnaný hokej.

V závěrečném dějství se projevila lepší fyzická kondice hostí, navíc na rozdíl od Skutečských, dokázali využít nabídnuté šance v přesilových hrách. Hosté totiž přežili pětiminutové a následně dvouminutové oslabení, poté zmobilizovali zbytky sil a při svých početních výhodách soupeře přehráli. Přes udělené tresty 4:6 + 5 minut a do konce resp. 5 minut a trest ve hře se hrálo poměrně slušně. TH pro hosty byl moc přísný.

Sestavy – Skuteč: Němec (Herynek) – Tocháček, Kuřík, Brendl, Lichtenberg – Ligr, Kusý, D. Hladík – Pražan, Štursa, Štěpánek – Zelinka, Nevole, Pešek.

Hlinsko:
Gregor – Kadlec, Paseka, Vepřovský, Ročárek, Volf, Bureš, Blažek, Boguaj, Havel, Picek, Suchý.

Spokojený trenér vítězů Milan Minařík: „Obě víkendová utkání jsme zvládli, zvláště oceňuji statečnost a obětavost hráčů při dvojnásobném oslabení, kdy se do střel vrhali i po hlavě a soupeři nedovolili skórovat. V této fázi utkání se lámal chleba a kluci to zvládli. Všem patří veliká pochvala.“

Do úplnosti: Světlá n. Sáz. – Chotěboř nehráno pro nemocnost domácích, Litomyšl – Moravská Třebová 5:2, Polička – Choceň 2:8.

9. M. Třebová 1 0 0 10 34:73 3

Příště je na pořadu pouze 14. kolo, z něhož se už předehrálo utkání Chotěboř – Polička (7:2). Chrudim hostí Litomyšl (NE od 17.00), Moravská Třebová – Skuteč (PA 20) a duel Hlinska se Světlou se hraje v sobotu 12. 12. od 17 hodin.

8.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Petardy dopadaly na dětské hřiště

Ilustrační fotografie.

Zlodějka využila otevřených dveří, vloupala se k seniorce

Podvodníci žádali peníze pro příbuzné, ukradli 280 tisíc korun

Chrudimsko – Policisté varují před podvodníky, kteří po telefonu žádají peníze na pomoc členům rodiny poškozených. Legendu si upravují podle aktuální potřeby, ale policejní mluvčí Ondřej Zeman jejich postupuje ilustruje na příkladu, který se odehrál v uplynulých dnech na Moravskotřebovsku.

Kontejnery na kov v Chrudimi nebudou. I kvůli bezdomovcům

Chrudim - Kontejnery na kovový odpad v chrudimských ulicích umístěny nebudou, byť by si to možná někteří lidé přáli.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Noční soupeření vyhrály hasičky ze Štěpánova

Chrudim - V pátek se konala v Seči tradiční noční soutěž v požárním útoku, která je zařazena do ligy okresu Chrudim. Letos to byl již 20. ročník.