HOKEJ: I přes porážku oslavili bronz

Moravská Třebová – Hlinečtí hokejisté si do odvety boje o třetí místo v krajské lize vezli pětibrankový náskok z úvodního duelu ve svých Olšinkách, kde zdolali Moravskou Třebovou 6:1.

9.3.2010

Ilustrační fotoFoto: Radek Pavlík

Proto mohli být při zápase na ledě soupeře poměrně v klidu, protože jim k zisku bronzového umístění stačila i porážka o čtyři góly. Nakonec soupeři podlehli jenom o tři branky a mohli začít slavit.

A bylo věru co. Vždyť v minulých letech se celek z Vysočiny pohyboval většinou těsně nad dnem tabulky, takže letošní posun vzhůru je velmi příjemný.

Odvetné utkání o 3. místo: HC Slovan Moravská Třebová – HC Hlinsko 5:2 (1:1, 2:1, 2:0).

Branky a asistence: 2:19 Koláček (Syrůček, Berka), 20:44 Koláček (Havlíček), 33:26 Koláček (Peška, Muselík), 43:54 Peška (Koláček, Muselík), 56:12 Řehulka – 3:43 Hudec (Kavalír), 38:55 Tulis (Štěpánek).

Zajímavý zápas začal dvěma rychlými góly. Nejprve ve třetí minutě otevřel skóre domácí Koláček, když si po pěkné kombinační akci položil hlineckého gólmana Saifra a překonal jej bekhendovou střelou. Jenže v následující minutě vyrovnal Hudec, který se nejpohotověji orientoval ve skrumáži před svatyní brankáře Kulhavého.

Úvod druhé třetiny přinesl ještě rychlejší gól Slovanu, o který se postaral po 44 vteřinách opět Koláček, tentokrát při přesilovce – 2:1. Početní výhodu využili Moravskotřebovští i ve 34. minutě a kdo se trefil? Kdo jiný než Koláček, který tak završil svůj hattrick. Hlinecké dostal na dostřel ve 39. minutě Tulis po rychlém brejku – 3:2.

Klid do řad domácích přinesl ve 44. minutě Peška, který se prosadil čtvrtým gólem těsně po vyhraném buly. Hlinečtí následně zvýšili tlak, ale výsledkem jejich snažení byla jenom tyč nastřelená Jilemnickým. V 57. minutě zvýšil Řehulka na 5:2, když při jeho nahození na branku měl Saifr zakrytý výhled a nestačil reagovat. Domácí se v závěru zápasu ještě pokusili o power play, ale na ukazateli skóre se již nic nezměnilo.

Autor: Petr Novák

9.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
Chance futsal liga - 1. finále play off: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Kácení máje v Kameničkách.

V Kameničkách budou během soboty kácet májku

Zachráněné děti se vyváděcí masky vůbec nebály

Chrudim – Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední hlásí učitelka Mateřské školy U Stadionu kouř v jedné třídě. A skutečně, hoří elektroinstalace výtahové šachty! Okamžitě je vyhlášen poplach a děti opouštějí budovu. Do minuty jsou slyšet hasičské sirény a za chvíli už rudobílá auta zastavují před školkou.

Vejvanovičtí pořádají v sobotu oslavu výročí

Vejvanovice – Obyvatelé Vejvanovic si příští sobotu připomenou 850 let od první písemné zmínky. Oslavy budou velké.

Běžci zmizeli, tráva v Chrasti zarůstá plevelem

Chrast - Běžecká dráha na stadionu v Chrasti zarůstá plevelem, ale město ji rekonstruovat nebude. Běžců, kteří by využívali, se totiž momentálně nedostává.

Soutěž prověřila právní znalosti školáků

Chrudim – Velký sál Muzea hostil účastníky krajského kola 14. ročníku vědomostní soutěže Právo pro každý den, kterou pořádalo město Chrudim. Přijelo 14 soutěžních týmů z 8. až 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií z celého Pardubického kraje.