HOKEJ: Junioři proti Mělníku vypili kalich hořkosti

Chrudim - Přeborník Pardubického kraje v kategorii juniorů – místní HC, prošel 24 zápasy základní části s jedním drobným zaváháním (v Chotěboři 3:2 PP), v semifinále play off dvakrát porazil Choceň, dvakrát ve finále Skuteč a po úspěšném startu do kvalifikace (vítězství 4:1 nad společným družstvem Dvora Králové/Náchod) se očekával bodový zisk i se Středočechy z Mělníka. Chrudim – Mělník 2:5 (1:4, 1:0, 0:1).

7.3.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

Chrudim – Mělník 2:5 (1:4, 1:0, 0:1)

Ti přijeli do Chrudimi k utkání dle pozápasového rozhovoru s jejich trenérem Antonínem Drašnarem s pokorou. To, co však předvedli v první třetině za „vítr“, stačilo na jejich dvoubodový zisk, čímž se po první polovině kvalifikace propracovali do čela: 1. Mělník 3 (6:3), 2. Chrudim 2 (6:6), 3. Dvůr Králové/Náchod 1 (2:5). Včera hrála Chrudim odvetu na ledě Dvora Králové/Náchod.

Fakta: Branky: Fousek, Čejgl – Kubů 3, Gabriel, Havel. Rozhodčí: Třasák – Lučan, Šmika. Vyloučení: 5:6, navíc Zb. Pokorný (CR) 10 OT. Využití: 0:1. Diváci: 40.

V začínající druhé minutě ujel Gabriel – 0:1. Vzápěti vyfasoval Vacek za vysokou hůl dvouminutový trest. Podruhé byla domácí obrana v nedbalkách a Kubů z přesilovky začal svůj hattrick – 0:2. V šesté minutě ještě štěstí, že se po akci Havel – Kubů posledně jmenovaný netrefil. Až v osmé minutě přišli ke slovu domácí – David Komárek však nezakončil svůj nájezd. Chrudimští se začali zvedat, což potvrdil v 11.

Fousek, který po samostatné akci zavěsil – 1:2. Zanedlouho tři domácí jeli na soupeřovu branku, ale scházela lepší přihrávka s koncovkou. Pohroma na Chrudimské přišla dvakrát během 16. minuty. Další hrubku domácí obrany trestal Kubů – 1:3 a za 19 vteřin Havel po samostatné akci střelou pod víko upravil na 1:4, čímž vyhnal z klece Martina Pokorného. Hosté dobře bránili, vyráželi k rychlým brejkům a z minima vytěžili maximum.

Druhou třetinu začali domácí kostrbatou přesilovkou. Ve 26. Seidlerův střelecký pokus skvělého Šrámka v mělnické svatyni nemohl ohrozit. V probíhající 29. opět sólový průnik Čejgla znamenal naději – 2:4. Další domácí přesilovka vyzněla naprázdno. Ve 35. Sýkora pálil z úhlu, ale puk nenašel skulinku do mělnické branky. Při útocích hostí byl Martin Horáček pozorný, prezentoval se několika úspěšnými zákroky. Při vyloučení Vícha ujela ve 38. dvojice Ondráček – Cvrček, ale nervozita udělala opět svoje.

V závěrečném dějství si Středočeši hlídali výsledek, stráhli hru na dvě lajny. Chrudimským nelze upřít snahu, ale to bylo tentokrát málo. V 51. bylo horko před mělnickou brankou, gólman puk zřejmě vyškrábl z brankové čáry, ale skóre se neměnilo. Od 52. začali domácí dvojnásobnou přsilovku, avšak ze hry v rozích a za brankou gól padnout nemohl. V 57. projel Budinský až před Šrámka, ale opět nic. Vstřelit Chrudimským gól nebylo přáno. Naopak ještě v čase 58:38 opět Kubů poprvé vyzrál na Horáčkovi a uzavřel účet utkání na 2:5.

HC Chrudim: M. Pokorný (16. Horáček) – Zb. Pokorný, Tesner, Vích, Hrůza, Budinský, Urban, Fuks, Vágner – D. Komárek, Ondráček, Čejgl – Seidler, Polák, Slavík – Vacek, Cvrček, F. Komárek – Sýkora, Fousek, Knotek.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: „K utkání jsme přistoupili benevolentně, čímž jsme soupeři v první třetině darovali čtyři branky. Tato utkání se musí hrát důsledně z obrany a právě defenzíva byla naší slabou stránkou. Naopak soupeř pozorně bránil a nepřipustil zvrat v utkání.“

7.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
Parkovací automat v Chrudimi. Ilustrační snímek.

Parkování v Chrudimi uhradíte i kartou nebo mobilem

Kelti chystají také oslavu svátku Lughnasad.
7

Kelti sklidí, co zaseli, chystají také oslavu svátku Lughnasad

Rekonstrukce kanalizace způsobí nové dopravní uzavírky

Chrudim – S postupující rekonstrukcí vodovodní a kanalizační sítě v chrudimské Palackého ulici dojde v následujícím období k několika novým dopravním uzavírkám.

10 dostupných aut, ve kterých budete vypadat bohatší, než ve skutečnosti jste

Ruku na srdce, každý z nás chce tu a tam vypadat před ostatními dobře – a dobře v tomto případě znamená „zámožně“. Samozřejmě jen málokterý movitý majetek poukazuje na stav konta tak, jako luxusní auto.

Bez vstřelené branky Chrudim napoprvé prohrála

Chrudim – První přípravné utkání před nadcházející sezonou sehráli o víkendu fotbalisté MFK. Vyjeli za ním do malé vísky Medlov, kde se střetli s loňským vítězem MSFL, Sportovním klubem Uničov.