HOKEJ: Juniorům vládne o tři body Chotěboř

Chrudim – Šest kol již odehrála hokejová krajská liga juniorů. V zápasech pravdy Chrudimští nejprve zvítězili v Moravské Třebové, ale na Chotěboř v jejím prostředí neměli. V krajské lize dorostu dosáhli tři naši zástupci těsných, navíc shodných výsledků 4:3. V kategorii mladších žáků si z našich družstev nejlépe vede Chrudim (třetí), ve starších jsou třetí Skutečští mladíci.

31.10.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Ostrčilík

Krajská liga juniorů

Litomyšl – Hlinsko 6:2 (2:0, 2:1, 2:1). Branky: nehlášeny. Rozkouskované utkání v neprospěch hostů. Naopak domácí se po třech úvodních porážkách konečně radovali z vítězství.

M. Třebová – Chrudim 0:4 (0:1, 0:0, 0:3).
Branky: Brožek, Karásek, Havel, Kněžour. V důležitém souboji o jedno z předních míst v tabulce rozhodli Chrudimští až v závěrečném dějství. Představili se v sestavě: Svoboda, Chalupa – Brychta, Hudec, Švadlenka, Škop – Kohoutek, Havel, Karásek – Kněžour, Brožek, Zahaluk – Bureš, Schweinfurter, Macháček.

Hlinsko – M. Třebová 0:3 (0:2, 0:1, 0:0). Na výsledku se projevilo neproměňování šancí na straně domácích. Tolik jen stručná zpráva na webové stránce HC Hlinsko.

Chotěboř – Chrudim 5:1 (0:0, 1:0, 4:1). Branka: Havel. Zasloužené vítězství lídra tabulky, který dokázal po celých šedesát minut produkovat moderní a rychlý hokej. Když se k tomu připočítají častá vylučování hostí, pramenící zejména z nedostatečného pohybu, tak je celkem zřejmé, že v závěrečné třetině již tlak Chrudimští neustáli a čtyřikrát inkasovali. Pochvalu však zaslouží brankář Chalupa, který zejména v úvodních dvou třetinách mužstvo podržel. Sestava: Chalupa, Svoboda – Švadlenka, Škop, Hudec, Švarc, Brychta, Bureš, Schweinfurter – Kohoutek, Havel, Karásek – Brožek, Kněžour, Zahaluk – Macháček, Kleprlík, Brázda.

Krajská liga dorostu

Chrudim B – Lanškroun 4:3 SN (0:0, 1:0, 2:3 – 0:0, 1:0). Branky vítězů: Kmošek (navíc rozhodující TS), Solnička, Kmoníček. Až v polovině utkání otevřel skóre domácí Solnička, v přestřelce druhé třetiny soupeř stav srovnal a jelikož ani v pětiminutovém prodloužení se o vítězi nerozhodlo, dospěl zápas do trestných střílení. A v nich měli více štěstí domácí, kteří se představili v sestavě: Peřina – Berný, Šklíba, Kubelka, Tichý, Slabý, Nevečeřal – Zeman, Kmoníček, Nepivoda – Kmošek, Solnička, Voldán – Novotný, Šikl, Brázda.

Světlá – Skuteč 4:3 (2:1, 1:1, 1:1). Branky hostí: Janoušek, Vomáčka, Bureš. I když hosté na body ještě nedosáhli, konečně se dočkali utkání, ve kterém předvedli dobrý hokej a v některých pasážích měli i navrch. Stálým problémem tohoto kolektivu je proměňování šancí a individuální chyby. Sestava Skutče: Hanák – L. a M. Zoulíkové, Bureš, Javůrek, Vomáčka, Sahula, Stehlík, Žádný, Janoušek, Novotný, Veverka, Vítek, Černý, Pražan.

M. Třebová – Hlinsko 4:3 (0:2, 2:0, 2:1). Branky hostí: Vamberský, Makovský, Zavřel. Ve tvrdě hraném zápase Hlinečtí dvakrát vedli, ale častá vylučování je stála bodový zisk. Z těsného vítězství se nakonec radovali domácí. Sestava Hlinska: Kekula, Novotný – Zavřel, J. Mach, Bíško, Sádovský, Vamberský, Králíček, Makovský, D. Mach, Spurný, Piskač, Dvořák.

Krajská liga mladších žáků

Hlinsko – Polička 9:9 (3:4, 3:3, 3:2). Branky: Vamberský, Pospíšil, Dahlberg po 2, Boguaj, Novák, Adámek. V utkání bohatém na góly stačili Hlinečtí před koncem vyrovnat a navíc málem dosáhli na tři body. Sestava stejná jako proti M. Třebové, navíc byl Laštůvka.

Chrudim – Lanškroun 5:3 (1:2, 3:1, 1:0). Branky: Pavelka 2, Langr, Pirner, Pavlík. Sestava vítězů: Holub – Secký, Schweinfurter, Kadlc, Šrámek,V. Kopecký, Kubelka – Pavlík, Pavelka, Hykl – Pavlata, Langr, Tichý – V. Felcman, Pirner, Janda.

Skuteč – Lanškroun 6:11 (2:4, 3:3, 1:4). Branky: Kašpar 6! Domácí drželi se soupeřem po dvě třetiny krok. Hosté v závěrečné části využili tří přesilovek a pak už si vítězství pohlídali. Na dobrý výsledek tak nestačil ani střelecky disponovaný Jaroslav Kašpar. Sestava Skutče: Pešava, Břicháček, Bureš, Dalecký, Štirský, Hájková, Kašpar, Hansl, Pondělíček, Starý, Řehák, Dostál.
Polička – Chrudim 6:7. Bez podrobností.

M. Třebová – Hlinsko 10:4 (5:2, 1:0, 4:2). Branky: Hamák 2, Zvolánek, Mareš. O výsledku rozhodla již první třetina, ve které lépe bruslící domácí dali pět gólů. Sestava: Bříza, Sýkora – Pospíšil, Novák, Adámek, Hamák, Vamberský, Dahlberg, Sekyra, Boguaj, Svoboda, Mareš, Zajíc.

Pořadí:
1. Choceň 14 (77:28), 2. Pardubice 12 (55:32), 3. Chrudim 10 (55:38), 4. Hlinsko 6 (60:51), 5. M. Třebová 5 (39:39), 6. Lanškroun 5 (33:44), 7. Polička 5 (31:45), 8. Skuteč 3 (38:68), 9. Č. Třebová 2 (31:74).

Krajská liga starších žáků

Hlinsko – Polička 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). Branka: Bříza. Zatímco domácí šance zahazovali, soupeř byl v tomto směru produktivnější. Sestava Hlinska: Joska, Sodomka – Vařečka, Sýkora, Bříza, Kovárník, Piskač, Kábele, Bouška, Kučera, Vávra, Menc.

Chrudim – Lanškroun 2:5 (1:1, 0:4, 1:0). Branky: Brož, P. Kulhánek. Domácí sice soupeře mačkali, ale ten jim dal v prostřední části lekci z produktivity. Sestava domácích: Růžička – Javůrek, Chalupník, Švadlenka, Macháček, Chmelík, Brychta – Malinský, Brož, Topolská – Rázek, Kostka, Topolský – Formánek, Kulhánek – M. Felcman, P. Kulhánek, Rob.

Skuteč – Lanškroun 7:6 (3:1, 3:3, 1:2). Bez podrobností.

Polička – Chrudim 6:4 (2:0, 2:1, 2:3). Bez podrobností.

M. Třebová – Hlinsko 2:6 (1:1, 0:4, 1:1). Branky: Bříza 3, Piskač, Bouška, Kovárník. Hlinečtí odskočili soupeři ve druhé třetině, což bylo rozhodující. Hráli v sestavě: Sodomka, Joska – Vařečka, Sýkora, Trogner, Kábele, Piskač, Bříza, Kovárník, Vávra, Kučera, Bouška, Menc.

Pořadí: 1. Pardubice 12 (56:20), 2. Polička 10 (45:19), 3. Skuteč 10 (51:34), 4. Hlinsko 10 (35:25), 5. Litomyšl 6 (32:47), 6. Lanškroun 5 (27:46), 7. M. Třebová 4 (25:47), 8. Choceň 4 (23:52), 9. Chrudim 3 (31:35).

31.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
Při nehodě v Čankovicích se zranilo deset lidí.
3

Nehoda v Čankovicích: Dvě auta a deset zraněných

ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.
24

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 24. června

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Chrudim – Přesto, že mistr letošní sezony je již znám a do startu dalšího ročníku nejvyšší futsalové soutěže ještě několik měsíců zbývá, futsalová reprezentace nelení a míří na přípravný turnaj do Číny, kde se chystá otestovat různé herní varianty a strategie.