Havlíčkuv Brod - Chrudim 4:0

Ovšem konečný výsledek je pořádně zavádějící. Chrudimští byli totiž většinu pohledného zápasu lepším týmem, vytvořili si více šancí, ale výborný brankář Rebelů Suchan jim nepovolil vstřelit ani čestný gól. V úvodu hosté nevyužili dvě slibné příležitosti a zaplatili za to krutou daň. V rozmezí půl minuty dvakrát inkasovali a soupeř se samozřejmě dostal do pohody. Nejprve Ondráček vystihl rozehrávku obrany a prostřelil Růžičku, aby Svoboda za 31 vteřin zúročil nahrávku Čermáka – 2:0. V 17. minutě dovršil dílo zkázy úvodní třetiny při přesilovce Sklenář.

Ve druhé třetině Východočeši ještě zvýšili tlak, ale neskórovali ani při 82 vteřin trvající převaze 5 na 3. Zadina trefil jen tyč a cestu do sítě nenašly ani další střely.

V posledním dějství Rebelové završili své příliš jasné vítězství druhou trefou Ondráčka, hosté se přes veškerou snahu střelecky neprosadili. Kdo neviděl, neuvěří!

Fakta – branky a asistence: 6. Ondráček, 7. Svoboda (Čermák), 17. Sklenář (Čermák), 47. Ondráček (Stromko, Jelínek). Rozhodčí: Jeřábek – Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1450. Třetiny: 3:0, 0:0, 1:0.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan – Vyhlídal, Borůvka, Šulc, Němec, Pavlík, Špelda, A. Jelínek, Soldán – Holec, P. Jelínek, Křisťan – Rusnák, Čermák, Stromko – Třetina, Dušátko, Svoboda – Ondráček, Sklenář, Varga.

HC Chrudim: Růžička – Toužimský, Kolář, Vyskočil, Kuncl, Suchý, Šafařík, M. Šeda, Fejgl – Valko, Martinec, Pospíšil – Zadina, Stavenský, Žák – Bláha, Král, J. Šeda – Semorád, Beránek, Bělohlávek.

Martin Hosták, trenér Chrudimi: „Utkání jsme si prohráli v první třetině po hrubých chybách. Druhým zlomovým momentem byla nevyužitá dlouhá přesilovka 5 na 3 ve druhé části. Jinak jsme si vytvořili řadu šancí, ale nepodařilo se nám najít recept na výborného brankáře Suchana.“