HC Chrudim – SK Kadaň 3:4 po SN

Oba týmy začaly utkání ospale a první větší šance byla k vidění až v 6. minutě, kdy se při signalizované výhodě dostal do dobré pozice Zadina, střela mu však nesedla. Přesto tato šance odstartovala nápor Chrudimi, příklep P. Mocka stejně jako loženku Krále ale likvidoval Hronek. V 9. minutě se již domcí dočkali, pěknou akci zakončoval Bělohlávek. Za tři minuty vyděsil strážce kadaňské svatyně švih Žáka, po němž se mu puk zamotal mezi betony. Ve 14. minutě se Východočechům naskytla 40vteřinová početní výhoda o dva hráče a v ní doklepl Martinec tvrdou ránu P. Mocka od modré čáry. V poslední minutě úvodní části ještě mohl přidat třetí úspěch Král.

Ve střední části dostala Severočechy opět do zápasu využitá přesilovka Polanským. To je natolik povzbudilo, že za minutu srovnal Šíp na 2:2. Z krátkého výpadku se Chrudimští rychle vzpamatovali, zase začali mít více ze hry, do vedení je však nedostaly ani dvě po sobě jdoucí přesilovky v polovině utkání. V největší šanci měli i trochu smůly, když příklep P. Mocka od modré vytěsnil Hronek krajem vyrážečky těsně vedle tyče. Ve 38. minutě se na druhé straně vytáhl Růžička zneškodněním šance i následné dorážky Bouška.

V závěrečném dějství dokonal kadaňský obrat opět Šíp se spolupráci s Bouškem. Osmnáct vteřin před koncem však J. Šeda při power play vynutil prodloužení. O druhém bodu pro

Fakta – branky a asistence: 9. Bělohlávek (Bláha), 14. Martinec (P. Mocek, Toužimský), 60. J. Šeda (Zadina, Blažek) – 24. Polanský (Kadlec, Schmidt), 25. Šíp (Boušek), 50. Šíp (Boušek), 65. Boušek (SN). Rozhodčí: Přikryl – Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 430. Třetiny: 2:0, 0:2, 1:1 – 0:1. HC Chrudim: Růžička – Toužimský, P. Mocek, Malinský, Vágner, D. Mocek, Evan, M. Šeda, Charousek – J. Šeda, Martinec, Procházka – Zadina, Král, Žák – Bláha, Blažek, Bělohlávek – Klejna, Semorád, Rákos. SK Kadaň: Hronek: Ťupa, Kloz, Hartmann, Szakal, Schmidt, Knyazev, Zmeškal, Spiter – Kuběna, Šíp, Boušek – Balász, Kadlec, Fábry – Freiberg, Charousek, Polanský – Malát, Bauer, Stehlík.