HOKEJ: Pro kalamitu nedojeli do Hlinska včas

Chrudim - Ze čtrnáctého předehrávaného kola II. třídy byl na pořadu poslední zápas Jiskra Skuteč – TPS „A“, který rozhodla až třetí třetina.

23.1.2010 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Martin Břenek

Již nejednou se stalo, že hráči a případní diváci mužstev meziokresního přeboru kouří v areálu místního zimního stadionu, kde cedulky oznamují přísný zákaz. Pokud se stane, že čidlo oznámí nebezpečí ohně hasičům a ti sem dorazí, zaplatí nezodpovědná osoba (družstvo) výjezd na zimní stadion.

I. třída

Odehrála 15. kolo, ve kterém Jokerit Skuteč měl volno, Vysmátý zmije stály z důvodu odhlášení Hrochova Týnce, naopak si předehrály zápas s Čankovicemi (SK 18. 1.)

HC Holomci Jezbořice – HC Tuněchody 12:5 (3:1, 5:2, 4:2). Branky: R. Malinský 4, Janovský a Pekárek po 3, Meduna, Skuček – Šťastný 3, Duha, Mudruňka. Rozhodčí: L. a R. Budinští. Vyloučení: 0:4. Bez využití.

Jasná záležitost favorizovaných Holomků s nekompletním soupeřem.

HC Stars Hlinsko – AHC Čankovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1). Branky: Tichý – Beneš, Hájek, Adámek. Rozhodčí: Zahálka – Hrouzek. Vyloučení: 8:11, navíc Pinta (HL) 5 minut za bodnutí koncem hole.

Domácí tým střílel čestný úspěch až v 54. minutě za rozhodnutého stavu 0:3.

HC Torpedo Pardubice – HC Sokol Česká Bělá 5:2 (1:1, 3:0, 1:1). Branky: Hromádko, Držka, Mužátko, Kučera, Kmošek (TS) – Černý, Koubek. Rozhodčí: Mergl – Kleprlík. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0.

Oba týmy nastoupily v oslabených sestavách, a tak ani hra neodpovídala jejich postavení v tabulce. Lépe se s tímto handicapem vypořádalo Torpedo, které dokázalo využít dvě přesilovky a pátý gól přidalo z trestného střílení.

HC Želvy Chrudim – TJ Sokol Rozsochatec 3:2 (1:0, 2:1, 0:1). Branky: Lamr, Klemša, Kusý – Černý 2. Rozhodčí: Nevole – Hrouzek. Vyloučení: 5:6, navíc Pazderka (R) v 60. minutě do konce utkání za nesportovní chování.

Lídr tabulky měl se snaživým soupeřem, který vstřelil kontaktní druhý gól v 54. minutě, hodně práce.

HC Vysmátý zmije Pardubice – AHC Čankovice 6:7 SN (2:2, 3:2, 1:2 – 0:1). Branky: Chyba 2, Kostka, Voleský, Berger, Šváb – Kopecký, Adámek, Chabada, Horčička, Beneš, Martin Chcholouš a rozhodující nájezd proměnil Beneš. Rozhodčí: Zahálka – Javůrek. Vyloučení: 8:9, navíc Dubovči, Voleský, Berger všichni V. zmije 10 OT.

Drama se sledem branek: 2:0, 2:2, 5:2, 5:5, 6:5, v 57:37 hosté vyrovnali a nakonec rozhodli v samostatných nájezdech o dvou bodech, poraženým zůstal jeden.

II. třída

Ze čtrnáctého předehrávaného kola byl na pořadu poslední zápas Jiskra Skuteč – TPS „A“ . Soutěž pokračovala třemi zápasy 15. kola, když dva další (Wignes – Skuteč a TPS „A“ – Telmont) se hrají v pozdějím termínu. Volno tentokrát měly Rosice.

HC TPS „B“ – HC Devils Pardubice 5:2 (3:0, 1:0, 1:2). Branky: Žďánský 2, Bolech, Vytlačil, Brožek – Javorský, Čermák. Rozhodčí: Říha – Vepřovský. Vyloučení: 8:7, navíc Jiří Machota 5 + do konce utkání resp. Ecler 10 OT.

Domácí přijeli z důvodu sněhové kalamity k utkání do Hlinska pozdě. Proto se začalo až ve 20.20 hodin a hrálo se na hrubý čas.

HC Amat Pardubice – HC Zaječice 9:3 (5:1, 3:2, 1:0). Branky: Pravec 4, Řípa, L. Tomiška, Friede, Paar, D. Tomiška – Kulhánek, Schuster, Kolář. Rozhodčí: Havel – Kadlec. Vyloučení: 3:3.

Ve slušně hraném utkání zvítězil dle očekávání favorit.

ZH Pardubice – HC SDH Kostelec 10:8 (3:4, 4:2, 3:2). Branky: Janecký 3, E. Musil a Hlaváček po 2, Kabele, Kršák, Verner – Pražák 2, Ropek, Sokol, Kohout, Studnička, Skrovný, Fidra. Rozhodčí: Kleprlík – Mergl. Vyloučení: 7:7, navíc Martinec 10 OT resp. Kotajný 10 OT, Jablečník do konce utkání. Využití: 2:1. Oslabení: 1:1.

V bojovném utkání se hosté nedokázali smířit s dohráváním soubojů hokejovějších hráčů soupeře.

HC Jiskra Skuteč – HC TPS „A“ 8:4 (2:0, 1:4, 5:0). Branky: Ligr 4, Kusý, Klusoň, Vinař, Vajmar – Nepovím, Horníček, J. Jelínek, Vavřína. Rozhodčí: Hrouzek – Javůrek. Vyloučení: 3:4.

Domácí po velmi špatném výkonu v úvodních dvou třetinách rozhodli zápas ve svůj prospěch pěti brankami až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejlepším hráčem utkání byl hostujcí gólman Kamil Shash, když jeho kolega Jiří Jelínek musel nastoupit v poli.

Po nehodě zůstala jen olejová skvrna

Chrudim – Policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo 25. července v 15:20 v chrudimské Rubešově ulici. Jak uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař, neznámý šofér vezl na korbě nákladního auta bagr značky JCB, a když projížděl pod nadchodem přes Rubešovu ulici, špatně odhadl výšku nákladu.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Ježek Kozel: Obhájili jsme centrum

Heřmanův Městec Předseda hokejbalového klubu Ježci Heřmanův Městec Josef Kozel s oprávněnou hrdostí oznámil, že klub obhájil statut Hokejbalového centra mládeže.

Distributoři pervitinu skončili za mřížemi

Chrudim /VIDEO/ - Policisté po půlročním vyšetřování rozkryli síť distributorů pervitinu. Ze čtyř zadržených dva skončili ve vazbě. Jejich zatčení musely pořádkové jednotky správně načasovat a během zátahu zajistili úctyhodných 150 gramů drogy.