HOKEJ: Tábor vyloupil chrudimskou svatyni

Chrudim - /AKTUALIZOVÁNO/ Hokejisté HC Chrudim v další části nadstavbové části I. hokejové ligy nestačili doma na Tábor.

2.1.2010

36.kolo, sobota 2.1.2010 HC Chrudim - Hockey Club Tábor 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)Foto: DENÍK/ Karel Dvořák

Herní krize týmu pokračuje. Po sobotní porážce ztrácejí Chrudimští na postupovou dvanáctku již čtyři body.

HC Chrudim - Hockey Club Tábor 1:3 (1:1, 0:1, 0:1).

S novým kapitánem Tomášem Blažkem (Procházka v týmu skončil) začali domácí utkání aktivně a ve 3. minutě nastřelil Malinský tyč. O pět minut později však poprvé inkasovali z hole Štrby. Gólovou radost si zaplněný stadion užil v zápase jedinkrát: ve 13. minutě, kdy přesilovou hru zužitkoval Šeda.

Od druhé třetiny začalo marné dobývání táborské svatyně, naopak hostům stačilo k opětovnému vedení vyhrané buly a pořádná pumelice od modré. Definitivum padlo tři minuty před koncem. Na stavu nic nezměnila ani dvouminutová power play.

Fakta – branky a asistence: 13. Šeda (Blažek, Drtina) – 9. Štrba (Kostourek), 29. Kostourek (Havran, Kanov), 58. Kuchejda (Mrkvička). Rozhodčí: Lacina – Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 1150. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1.

HC Chrudim: Landsman – Drtina, Malinský, P. Mocek, Charousek, D. Mocek, Evan, Poskočil – Radil, Blažek, Šeda – Klejna, Martinec, Rákos – Zadina, Kaut, Semorád – Stoklasa.

HC Tábor:
Kovář – Havran, Kanov, Poživil, Lukáč, Kudrna, Černý, Zíb – Kostourek, Šperger, Kocar – Nedorost, Štrba, I. Padělek – Kuchejda, Červený, Mrkvička – Voříšek, Hanzal.

Pavel Rohlík, trenér Chrudimi: „Chtěli jsme zvítězit a přerušit neúspěšnou sérii, bohužel se nám to nepodařilo. Příčinu naší porážky vidím v nedůslednosti v koncovce, příležitosti jsme si sice dokázali vytvořit, ale neproměňovali je. Svou roli v zápase sehrála i smůla, ta kluky srážela dolů.“