HOKEJ: V čele obou skupin předpokládaní favorité

Chrudim – Přinášíme výsledky pátého kola hokejového meziokresního přeboru, když v obou skupinách se již předehrálo několik zápasů ze šestého dějství. S těmi vás seznámíme v kompletním zpravodajství příště. Tresty ve hře jsou z předehrávky Jezbořice – Kostelec. Provinilci: Václav Kulhánek resp. Tomáš Paraj mají STOP na příští dvě mistrovská utkání.

10.11.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

SKUPINA A

Rosice – Třemošnice 10:2 (2:0, 5:0, 3:2). Jakub Vrabec 4, Teplý 2, Brázda, Dvořák, Malinský, Petr Zahálka – J. Machota ml., Procházka. Dynamo zvládlo roli favorita a bezpečně dovedlo utkání do vítězného konce.

Jiskra Skuteč – Česká Bělá 4:9 (0:1, 3:2, 1:6). Branky: Lenoch 3, Žák – Kubát a Dipold po 2, Kunz, Nejedlý, Košmídr, Klement, Zvolánek, Jiskra držela s favoritem po dvě třetiny vyrovnanou partii, ale v závěrečném dějství to již byla střelecká exhibice soupeře.

Čankovice – Hlinsko B 4:8 (2:1, 1:4, 1:3). Branky: Salava 4 – Černý 4, P. Kopecký 2, Sláma, Havel. „Domácí" vedli ve 24. minutě s favorizovanou rezervou již 3:1, ale pak přišel „uragán" ze strany Hlineckých, kteří bojovného soupeře jasně zdolali. V přestřelce vynikli Jakub Salava resp. Marek Černý.

Jokerit Skuteč – Wignes Pardubice 4:2 (1:1, 0:0, 3:1). Branky: J. Prášek, Mareš, Zoulík, Vincenci – Schlinger 2. Brankář Wignes držel dvě třetiny hosty nad vodou, likvidoval jednu šanci Jokeritu za druhou. Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se Pardubičtí dokonce ujali vedení, ale domácí v závěru otočili utkání na svoji stranu.

SKUPINA B

Torpedo Pardubice – ZH Pardubice B 10:9 (4:3, 2:4, 4:2). Branky: Joudal 4, Kuška 2, Kačmarik, Habivský, Goláň, Kmošek – Čermák 3, Kunc 2, Mlateček, Herynk, Kršák, Lubina z trestného střílení. Pardubické derby mělo být snadnou záležitostí favorizovaného Torpeda, ale opak byl pravdou. „Domácí" řadu šancí neproměnili, naopak inkasovali laciné góly. Na druhé straně rezerva ZH s několika „pendly" je dnes pro každého soupeře nepříjemná.

Bítovany – Vysmátý zmije Pardubice 4:7 (2:3, 2:2, 0:2). Branky: Zavoral, Polák, Málek, Mašík – Mário 3, Berger 2, Vinař, Dubovči. Loňský Telmont přetransformovaný v HC Bítovany byl favoritovi těžkým soupeřem a teprve v závěrečné třetině Pardubičtí se skvělým Kosinou v brance zmařili jeho úsilí na bodový zisk.

Amat Pardubice – Holomci Jezbořice 2:12 (0:3, 0:6, 2:3). Branky: Řípa, Holešínský – Pekárek 4, Ježek 3, Malinský a Hrubeš 2, Janovský. Až v závěrečné třetině Pardubičtí chytili dech, jinak v průběhu úvodních dvou dvacetiminutovek evidentně na soupeře nestačili.

Kostelec – Road cafe Pardubice 3:4 (1:0, 0:2, 2:2). Branky: Paraj 2, Studnička – Komárek, Bartoň, Kubát, Popler. Kostelečtí ve 20. minutě otevřeli skóre, s dravějším soupeřem pardubických mladíků v dalším průběhu stačili vyrovnat na 2:2 a 3:3, ale na gól Poplera v 55. minutě už nestačili odpovědět.

10.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.