Do semifinále postupují Choceň, Světlá a Chrudim. O čtvrtém postupujícím rozhodovala pondělní dohrávka utkání Moravská Třebová – Choceň, která zároveň určila soupeře Hlinsku. Ve skupině „B“ pro poslední Skuteč sezona již skončila.

SKUPINA A

Chrudim – Moravská Třebová 6:0 (4:0, 2:0, 0:0).

Branky: Bartoníček 2, Kišš 2, Pazdera, Plch. Rozhodčí: Padevět – Mrázek, Holeček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 205.

Chrudimští sehráli jedno z nejlepších zápasů v letošním ročníku. Už v páté minutě Bartoníček vytěžil z přihrávky Tesnera vedoucí gól a o minutu později Pazdera (Dvořák, Novák) přidal druhý úspěch. Poté domácí ubránili přesilovku soupeře, naopak ten při svém oslabení inkasoval z hole Plcha, když přesilovkovou akci rozjeli Novák s Kiššem. A opět za další minutu při chrudimském oslabení vystihl nepřesnou rozehrávku hostí Kišš, ujel a rázem bylo 4:0. Tento stav byl signálem pro změnu brankářů. Za Kulhavého přišel do klece „obr“ Bureš.

Důležitý pátý gól přišel ve 22., kdy Bureš vyrazil Formánkovu dělovku přímo k Bartoníčkovi a ten zavěsil – 5:0. V polovině utkání přišlo opět vylučování, ale žádná strana z něj gól nevytěžila. Když to vypadalo, že se třetina dohraje bez navýšení skóre, tak čtrnáct vteřin před druhou sirénou po spolupráci Vágnera s Plchem dostal puk pasem Kišš a radostných 6:0 bylo na světě. V závěrečném dějství už bylo rozhodnuto, opět přibylo několik vyloučených, hrálo se většinou za tlaku Chrudimských, jejichž střely nebyly přesné a ani šance už nikdo nedokázal využít. Proto se stav nezměnil, radost s jasným vítězstvím zde však bezpochyby byla. O převaze domácích svědčí i počet zásahů brankářů: 19:42.

HC Chrudim: Ament – Budínský, Formánek, Vágner, Novotný, Závodník, Tesner, Pazdera – Kišš, Novák, Plch – Dobiáš, Procházka, Bartoníček – Dvořák, Schweinfurter, Janoušek + Polák.

Jiří Fibiger, trenér HC Chrudim: „První třetina dala ráz celému utkání. Za stavu 4:0 jsme nechtěli inkasovat zbytečné góly, čemuž jsme podřídili taktiku. Na semifinále se Světlou se těšíme, ve středu jedeme na led soupeře s cílem uspět, odveta bude v neděli v Chrudimi.“

Hlinsko – Světlá 4:5 (2:2, 0:2, 2:1).

Branky: Štěpánek 2, Ptáček, Ročárek – P. Včela, Ruml, Didiáš, Doležal, Bancíř. Rozhodčí: Najman – Kolář, Říha. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 120.

Hlinečtí dosáhli zejména zlepšenému výkonu v závěrečné třetině na přijatelný výsledek. V osmé minutě otevřel skóre P. Včela, o tři minuty později, když byl domácí gólman podražen a nemohl tak čelit střele Rumla – 0:2. Ve 13. Gregor rozehrál na Štěpánka, který po sólu korigoval na 1:2. V 19. domácí vyrovnali z přesilovky, kdy po střelách Černého, Wasserbauera a přihrávky Lukáče stanovil stav 2:2 Štěpánek.

V prostřední dvacetiminutovce vyrobili Hlinečtí několik hrubek, z čehož soupeř dokázal těžit. Ve 26. Didiáš poslal hosty do vedení a o dvě minuty poté ujel přes dva obránce Doležal a po blafáku stanovil 2:4. V několika šancích této části hry domácí neuspěli, navíc gólman Holec v brance soupeře byl pozorný.
V závěrečné části se neujala nejprve šance domácí dvojice Štěpánek – Sláma. V 51. korigoval na rozdíl jedné branky Ptáček (Sláma) 3:4. Z dalšího útoku nastřelil Ročárek tyč. Hosté poté zvýšili obrátky a Bancíř od modré prostřelil klubko hráčů – 3:5. V 56. Volf poslal do brejku Ročárka a přišel kontaktní gól 4:5. V 57. si domácí trenér Havel vyžádal oddechový čas a hrou bez brankáře pokračovali jeho svěřenci v power play. Hlinečtí soupeře zamkli ve třetině, střela Ročárka byla tečována mimo nebezpečí Skláři ve snaze trefit prázdnou branku nastřelili jenom tyč. Domácí pak ještě obléhali Holcovu svatyni, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

HC Hlinsko: Gregor – Picek, Boguaj, Zadina, Spal, Lukáč, Bureš, Štěpánek, Ptáček, Wasserbauer, Ročárek, Kadlec, Volf, Tulis, Michal Sláma, Černý.
Utkání o 5. místo začíná Hlinsko v domácím prostředí v neděli 26. 2. od 17 hodin, odveta se hraje na ledě soupeře 4. března.

Do úplnosti: Choceň – Litomyšl 8:3.

Polička – Skuteč 8:1 (2:0, 1:0, 5:1).

Branky: Nykl 4, Kubát 2, Grubhoffer, Krajíček – Lígr. Rozhodčí: Kratochvíl – Slabý, Rulíček. Vyloučení: 5:8, navíc Wasserbauer (SK) 5 min. + TH. Využití: 5:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 350.

Stav po první třetině stanovili v 10. Kubát a v 16. Grubhoffer. V prostřední dvacetiminutovce ve 32. Nykl zvýšil na 3:0, a protože domácí nevyužili dvojnásobnou početní přesilovku, skóre se již do sirény neměnilo. Pětiminutové vyloučení hostujícího hráče Polička dvakrát potrestala. Ve 41. Kubát a ve 43. Nykl – 5:0. Ve 45. sice Ligr vstřelil čestný úspěch Skutče, ale v závěru už zase řádili domácí. Ve 48. Nykl 6:1 a závěrečné dva góly padly dokonce v oslabení: 56. Nykl a 59. Krajíček podepsali konečný rezultát 8:1.

Do úplnosti: ZH Pardubice – Česká Třebová 8:7. Konečné pořadí: 1. ZH Pardubice 35 (99:63), 2. Polička 33 (102:64), 3. Lanškroun 33 (116:71), 4. Č. Třebová 10 (77:113), 5. Skuteč 9 (41:124). V semifinále se začíná 22. 2. ve dvojicích: ZH Pardubice – Č. Třebová a Polička – Lanškroun.

Další zápasy KHL Pardubicka:

Skupina A: 10. kolo

Choceň – Litomyšl 8:3 (1:1, 3:2, 4:0). Branky: Prachař 2, L. Pilař, Král, Beránek, Klauda, Jurák, Voříšek – Dospěl, Šeda, Hudousek. Rozhodčí: Doležal – Honza, Parýzek. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Diváci: 850.

Moravská Třebová – Choceň. Dohrávka 9. kola skončila po uzávěrce.

6. Hlinsko 20 0 0 1 19 48:127 1

Příští program – středa, 18.30, semifinále, 1. utkání: Světlá n. S. – Chrudim, Choceň – Litomyšl/M. Třebová.

Skupina B: 10. kolo

ZH Pardubice – Č. Třebová 8:7 (2:1, 4:3, 2:3). Branky: Vlasák 2, Ludvík 2, Mlateček, Kubelka, E. Musil, Šejba, – Doha, Hašek, Černý, Rak, T. Řehák, Vyskočil, Pavlák. Rozhodčí: Veselý – Brejša, Brokeš. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 90.

1. Pardubice 16 9 4 0 3 99:63 35
2. Polička 16 10 0 3 3 102:64 33
3. Lanškroun 16 10 1 1 4 116:71 33
4. Česká Třebová 16 3 0 1 12 77:113 10
5. Skuteč 16 3 0 0 13 41:124 9

Příští program – středa, 18.30, semifinále, 1. utkání: Polička – Lanškroun, Pardubice – Česká Třebová (20.15).