HOKEJ: Záchranářská oslava se odkládá

Beroun, Chrudim – Ve třetím zápase skupiny play out o udržení první hokejové ligy prohráli chrudimští hokejisté poprvé v této sezoně s Berounskými Medvědy a ponechali tak Drakům ze Šumperka ještě mizivě plápolající plamínek naděje na záchranu. Při třináctibodovém rozdílu mezi oběma týmy by se však musel stát pět kol před koncem soutěže doslova zázrak, kdyby si HC Chrudim nechal „protéci“ prvoligovou příslušnost mezi rukama…

21.2.2010

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

HC Berounští Medvědi – HC Chrudim 2:1

Oba týmy si byly vědomy, že mají v play out blízko k úspěchu, tedy k záchraně. Tomu odpovídala i opatrná hra, příliš šancí k vidění nebylo. V 5. minutě se ocitl v dobré pozici Radil, le jen vyprášil Cikánkovy betony. V 11. minutě si na druhé straně Karpov položil brankáře Landsmana, ale nedokázal dopravit puk do poloodkryté brány.

Ke konci úvodní třetiny začali Východočeši přebírat iniciativu, ale zapomněli na zadní vrátka. Když se neujala další šance Radila, kterou zmařil bravurním semaforem Cikánek, ani příležitosti Buchteleho a Charouska, tak přišel trest. Beroun využil jedné z mála šancí a dal „gól do šatny“. Šinágl přesně naservíroval Divišovi, který prostřelil Landsmana – 1:0.

Stejná dvojice Medvědů „zaúřadovala“ hned po začátku druhé třetiny a do černého se trefil opět Diviš – 2:0. Za dvě minuty to mohlo být dokonce už tři nula, ovšem Landsman sáhl do své torny pro parádní zákrok a lapačkou vychytal Rudovského. Následně se ve skrumáži před Cikánkovou klecí nejlépe zorientoval Martinec a vstřelil kontaktní gól na 2:1. Tím byl střelný prach vyčerpán a hra se následně vrátila k nepříliš kvalitnímu obrazu z první třetiny.

V poslední části se hosté pokoušeli o vyrovnání hlavně zásluhou Zadiny, který se objevil v několika nadějných příležitostech. Minutu před koncem se pokusili Chrudimští o power play, ale místo vyrovnání mohli inkasovat, když Kupec pouze „zazvonil“ na tyč opuštěné svatyně.

Za několik vteřin ukončil snažení hostí faul P. Mocka a Medvědi dotáhli utkání v poklidu ke třem bodům a jsou blízko udržení soutěže. O něm mohou rozhodnout Chrudimští již v příštím domácím utkání, v pondělí 22. 2. proti Salithu Šumperk (tradičně od 18 hodin).

Fakta – branky a asistence: 20. Diviš (Šinágl), 21. Diviš (Šinágl) – 24. Martinec (Žák, Zadina). Rozhodčí: Petružálek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:6, bez využití. Diváci: 350. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:0. HC Berounští Medvědi: Cikánek – Nedvěd, Cunik, Růžička, Procházka, Jelínek, Vojta, Bolf, Višňák – Novotný, Diviš, Kopecký – Rudovský, Kupec, Vlček – Fiedler, Šinágl, Pavel – Žalčík, Karpov, Tůma. HC Chrudim: Landsman – Drtina, Malinský, Toužimský, P. Mocek, D. Mocek, Vágner, Charousek – Klejna, Rákos, Buchtele – Zadina, Martinec, Žák – Fořt, Král, Varga – Semorád, Radil, Blažek – Šeda.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Po třech výhrách ve vzájemných zápasech této sezony s Berounem jsme mu poprvé podlehli, když o naší porážce rozhodly dvě chyby na přelomu první a druhé třetiny. Martinec sice brzy poté snížil, ale přes veškerou snahu se nám nepodařilo ani vynutit si prodloužení. Teď je pro nás prvořadý pondělní zápas se Šumperkem, po němž bychom chtěli spolu s našimi fanoušky již slavit prvoligovou záchranu.“

Pořadí skupiny play out: 1. Beroun 66, 2. Chrudim 65, 3. Šumperk 52 bodů. Jistým sestupujícím je Havířov, který již před několika týdny odstoupil ze soutěže kvůli finančním problémům.
21.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
Požár pole
3

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Auto skončilo se zdemolovaným zadkem napůl v příkopu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".