HOKEJ: Zápas se nevydařil, scházelo štěstí v koncovce

Chrudim - Již jen čtyři kola zbývají do odehrání čtyřkolové hokejové krajské ligy mužů. Zatímco Hlinečtí měli ve středu volno, místní rezerva si po třech vítězstvích zajela pro porážku do města Bedřicha Smetany. S tímto týmem měli Chrudimští v letošním ročníku velice příznivou bilanci (5:1 doma, 4:1 tam a naposledy 9:2 doma). Porážka, která se nečekala, je tedy na světě.

22.1.2009

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

24. kolo: HC Litomyšl – HC Chrudim 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: Z. Joudal, Matys – Langr.

Do kádru Litomyšle se po dlouhé odmlce vrátili bratři Joudalové a Voleský. Další vystoupení v dresu Litomyšle přidal Šedivý, trest vypršel Šauerovi. A tak tři pětky domácích donutily odjet chrudimský tým bez bodů. V začátku první třetiny neproměnili Chrudimští několik gólovek (zvláště Kolín) a ve druhé desetiminutovce domácí hru vyrovnali, naštěstí Drejsl byl spolehlivý. V prostřední části Chrudimští kombinačně odešli, nemohli se dostat do hry a ve 22. je potrestal vedoucím gólem Z. Joudal – 1:0. O pět minut později po individuální akci stačil vyrovnat Langr – 1:1. V závěrečném dějství platonická převaha hostí ke gólu nevedla, chyběl důraz v zakončení. Ve 43. po vyloučení Janouška domácí Matys z přesilovky dal na 2:1. V 53. byl hodně blízko k vyrovnání opět Kolín a v 59. musel Portlík čarovat po svižné střele nad jeho beton. Na těsném vítězství Litomyšle se pak už nic nezměnilo a domácí s radostí konstatovali, že „dobří holubi se vracejí a nesou tři body“.

Sestava HC Chrudim: Drejsl – Z. Formánek, Solil, Závodník, Doubravský, Hamsa, Šlemenda – Kolín, Schweinfurter, Flaška – Novák, Vrabec, R. Formánek (v 11. minutě pro zranění odstoupil) – Dvořák, Janoušek, Langr.

V nedělním 25. kole: Chrudim B – Moravská Třebová (17.00) a Hlinsko zajíždí do Chotěboře.

Jaromír Doležal

22.1.2009 VSTUP DO DISKUSE

Trpělivost s nepořádníky došla, kontejnery hlídá kamera

Ilustrační snímek

Agora pořádá besedu o rybaření

Vzpomínka i mše za vypálené Ležáky

Ležáky - Výročí vyvraždění osady Ležáky, která byla vypálena odvetou za pomoc paraskupině Silver A si v neděli připomněli domácí i světoví představitelé. Mrtvé i přeživští vzpomenula mše i pietní obřad.

Policisté lapili čtyři opilé jezdce během jediného dne

Chrudimsko – Během jediného dne policisté načapali tři opilé šoféry a jednoho cyklistu.