HC Stadion Litoměřice – HC Chrudim 2:3 (0:2, 1:1, 1:0).

Hostům spadl kámen ze srdce, když zjistili, že nenastoupí bývalý reprezentační gólman Salfický, který vychytal minulou výhru Litoměřic v Chrudimi. A Východočechy to povzbudilo natolik, že za čtyři minuty už vedli o dva góly. Nejprve prostřelil Cyganov Volkeho mezi betony a poté Fořt dorážel střelu Krále.

V polovině zápasu se podruhé trefil Cyganov, ale po třech minutách se dočkali úspěchu i domácí, když obránce Evan, který hrával v Chrudimi, dorazil za Landsmana střelu Kříže – 1:3.

Na přelomu druhé a třetí třetiny měli hosté 102 vteřin dvojnásobnou početní převahu, ale nic z ní nevytěžili. Soupeře to povzbudilo a ve 44. minutě upravil Horčička na 2:3. Při velkém tlaku Litoměřic se vyznamenával Landsman, pomohla mu i tyč po střele Šinágla, ale skóre nezměnila ani power play 6 na 4.

Fakta – branky a asistence: 33. Evan (Heinisch, Kříž), 44. Horčička (Stříteský) – 3. Cyganov (Semorád), 4. Fořt (Král), 30. Cyganov (Nosek). Rozhodčí: Horák – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:6, bez využití: Diváci: 1680. HC Stadion Litoměřice: Volke – Kříž, Kousalík, Martinka, Stříteský, Malý, Evan, Kolbaba – Šinágl, Tvrzník, Gerhát – Horčička, Hašek, Slížek – Heinisch, Novák, Mrňa – Přeučil, Bojer, Hlusička. HC Chrudim: Landsman – Jaroměřský, Toužimský, Mocek, Drtina, Zdráhal, Žák – Fořt, Král, Šeda – Semorád, Nosek, Cyganov – Sýkora, Kaut, Klejna – Kapec, Goiš.

Ústí nad Labem – Hradec Králové 7:2 (3:1, 3:1, 1:0)

V nadstavbové části nemoho chytit hradečtí hokejisté dech. V Ústí nad Labem prohráli osmý zápas z uplynulých deseti a propadl se z pátého až na sedmé místo tabulky. Před Východočechy se dostal jak Havlíčkův Brod, tak Orli Znojmo.

V Ústí, na kluzišti vedoucího týmu soutěže, byl Hradec bez šance. Domácí od úvodní minuty vzali otěže zápasu do svých rukou. Vysokému vítězství velel zkušený útočník Jan Alinč, jenž pro své spoluhráče připravil čtyři branky. Do sítě svého bývalého klubu se trefil Jaroslav Roubík. Pro bývalého kapitána Hradce to byl první gól v novém působišti.

Do závěru nadstavbové části sehrají Východočeši ještě sobotní domácí zápas s Jihlavou a v pondělí ve Znojmě. O dva dny později začíná předkolo play off.

Fakta – branky a asistence: 7. Sklenička (Rod), 12. Roubík (Poživil), 20. Čurilla (Alinč), 23. Šagát (Alinč, Diviš), 34. Handlovský (Hanzl, Klobouček), 39. Šagát (Alinč), 41. Gureň (Alinč) – 13. Budínský (Koudelka), 31. Koudelka (Volráb). Rozhodčí: Zubzanda – Bertlík, Koskuba Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 2150. HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Gureň, L. Poživil, P. Hořava, Vobořil, Boháč, Klobouček, K. Černý – Čurilla, Alinč, Hampl – Šagát, Roubík, Diviš – Sklenička, Rod, Ludvík – Kloz, R. Hanzl, Handlovský. HC VCES Hradec Králové: Luňák – Čáp, Chmelíř, Táborský, Horák, Červený, Křetínský, Kozák, Karlík – Kubica, Záhorovský, Čermák – Budínský, Koudelka, Volráb – Valášek, J. Hruška, Kadlec – Půlpán, Šejnoha, O. Hruška.

(šp)

Vrchlabí – Tábor 4:2 (1:0, 0:1, 3:1).

Další důležitý zápas začalo Vrchlabí zostra a již v 8. minutě po úvodní tutovce Filipa otevřel skóre Látal, jenž zaskočil Čecha střelou z první, na kterou nestihl hostující gólman zareagovat. Úvodní třetina přinesla i další šance, těsný stav 1:0 ovšem trval nadále.

V prostřední části se na změnu skóre čekalo do 26. minuty, kdy Török překonal Koutského a začínalo se vlastně od začátku.
Rozhodnutí tak musela přinést závěrečná dvacetiminutovka. Ve 44. minutě přenechal Beck puk Bauerovi a jeho dělovka div neprotrhla síť – 2:1. Za pouhé čtyři minuty Čížek využil přesilovky a hlavně hrubky gólmana Čecha a zdálo se být rozhodnuto. Chvíli po skončení přesilovky ale Krätzer vykřesal hostům naději a k vidění byla opravdová bitva. Její osud vzalo do rukou pardubické duo Kousal – Radil a minutu před koncem byl postup horalů zpečetěn.

Fakta – branky a asistence: 8. Látal (Pácal, Filip), 44. Bauer (Beck), 48. Čížek (Loskot, Beck), 58. Radil (Kousal, Rusnák) – 26. Török (Štrba, Rašner), 51. Krätzer. Rozhodčí: Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1000. HC Vrchlabí: Koutský – V. Drábek, Matějíček, Dudáš, Pácal, Zukal, Čížek, Hanzl, Bauer – Beck, Hubáček, Loskot – Látal, Filip, Urban – Rusnák, Zadina, J. Drábek – Radil, Zíma, Kousal. HC Tábor: Čech – Kotaška, Rašner, Petráček, Zíb, Kanov, Hartmann, Hastrman – Krätzer, Matušík, Török – Mrkvička, Padělek, Nedorost – Voříšek, Štrba, Kocar – Kolomý, Šperger, Vild.

(to)

I. hokejová liga – 42. kolo, skupina o 1. – 8. místo, další výsledky: Znojmo – Jihlava 3:2, Havlíčkův Brod – Beroun 4:2, Chomutov – Olomouc (odloženo na 9. února). Skupina o 9. – 16. místo, další výsledky: Kadaň – Benátky n. J. 1:3, Písek – Třebíč 3:2.