Chrudim - HC VCES Hradec Králové 4 : 2 (0:0, 3:2, 1:0)

Prvním týmem, který v letošní sezoně dokázal porazit Hradec ve východočeském derby, je Chrudim. Rohlíkova sestava se vzbouřila proti všem statistikám z poslední doby. Nejen, že konečně zvítězila po deseti marných zápasech, ale také zvládla třetí třetinu, kterou v předchozích devíti případech prohrála. Hradec utkání ztratil především liknavostí v obraně. Chrudim několikrát tahal z bryndy vynikající Landsman v brance.

Po první bezbrankové třetině měla Chrudim fantastický vstup do druhé části, kdy během sedmadvaceti vteřin skórovali Radil a Martinec. Hradec však rychle odpověděl, když se v přesilové hře parádní ranou do šibenice prosadil kapitán Roubík. Pak se rozjel k sólu domácí Rákos, který dostal puk do jízdy, natlačil se až před Alexu a forhendovým blafákem poslal Chrudim znovu do dvoubrankového vedení. Jenže uběhlo pouze jednadvacet sekund a po nádherné přihrávce Koudelky snížil střelou do odkryté klece Volráb.

Ve třetí třetině se několikrát zaskvěl Landsman, když perfektně vychytal Koudelku, Roubíka a Budínského. Pečeť na vítězství Chrudimi přidal ve 49. min. Martinec po parádní akci Krále.

Branky a nahrávky: 21. Radil (Blažek), 21. Martinec (Zadina, P. Mocek), 26. Rákos (Klejna), 49. Martinec (Žák) – 23. Roubík (Karlíček), 27. Volráb (Koudelka). Rozhodčí: Jílek – Dančišin, Matějček. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 1410.

HC Chrudim:
Landsman – Toužimský, P. Mocek, Drtina, Malinský, D. Mocek, Poskočil – Zadina, Martinec, Žák – Radil, Blažek, Šeda – Klejna, Kousal, Rákos – Stoklasa, Semorád, Bělohlávek.

HC VCES Hradec Králové:
Alexa – Křetínský, Karlíček, Pánek, Hendrich, Seidl, Spudil, Lesák – Fořt, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – J. Hruška, Moskal, O. Hruška – Rapáč, Šejnoha, Berger.

MOMENT ZÁPASU: SÓLO RÁKOSE. Dravý útočník si krásně najel na pas Klejny a hradeckého gólmana Alexu překonal bravurním blafákem.
HVĚZDA ZÁPASU: Hráč s číslem 10 – chrudimský útočník TOMÁŠ MARTINEC. Zkušený forvard dvěma góly nasměroval Chrudim k vítězství v derby.

Vzájemné zápasy:

Chrudim – Hradec 0:4
Branky: 9. Volráb , 10. Březina, 29. Budínský, 56. Koudelka.

Hradec – Chrudim 4:2
Branky: 11. Roubík, 15. Budínský, 35. Roubík, 56. Roubík – 7. Rákos, 55. Blažek.

Hradec – Chrudim 6:3
Branky: 19. Budínský, 27. O. Hruška, 30. J. Hruška, 40. Budínský, 48. Kadlec, 58. Roubík – 9. Radil, 11. Martinec, 50. Blažek.

Jihlava – Vrchlabí 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Jihlava, Vrchlabí – Na Jihlavu neumí! Ani čtvrtý letošní pokus, jak obrat o body Duklu, hokejistům Vrchlabí nevyšel. Po dvou porážkách doma včera podruhé neuspěli ani na Horáckém zimním stadionu.

V utkání se sice hosté dostali do vedení v 10. minutě, kdy svou individuální technikou oslnil Čaloun, jenže už za pouhých 14 vteřin Ševčíka prostřelil Stránský.

Na další góly si pak diváci museli počkat až do třetí třetiny. Uplynulo 26 vteřin od jejího zahájení a domácí Hodek z dorážky otočil výsledek – 2:1. Ve 46. minutě se v podobné situaci na druhé straně objevil Kubeš a bylo srovnáno.

Z nerozhodného stavu se ale hosté těšili pouze dvě minuty, Hodek před vrchlabskou brankou našel úplně volného Čachotského – 3:2. Odpověď horalů přišla v 54. minutě, Gengelův gól však rozhodčí neuznali a o chvíli později výhru Jihlavy pojistil Hodek. (bog)

Branky a nahrávky: 10. Stránský, 41. Hodek (Čachotský), 49. Čachotský (Hodek), 58. Hodek – 10. Čaloun (Vála, Chmelíř), 47. Kubeš (Zíma). Rozhodčí: Petružálek – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 1153.

HC Dukla Jihlava: Řehoř – Malena, Staněk, Ficenc, Dobrovolný, Takáč, Kašpar, Posmyk – Čachotský, Zeman, Hodek – Rytnauer, Bakus, Haluza – Stránský, Bezděk, L. Krupka – Man, Dušátko, Suk – Hrbatý.