Hlinsko zažilo střetnutí plné zvratů, Chrudim nebodovala

CHRUDIMSKO - První krajská hokejová liga mužů pokračovala v neděli pátým kolem, ve kterém si Hlinsko doma vybojovalo dva body, zatímco Chrudim přijela z Litomyšle bez úspěchu. V krajském přeboru Skuteč vyhrála dvouciferně.

6.11.2007

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Krajská liga

Hlinsko – Choceň 5:4 po SN

Branky: Lukáč a Kubát po 2, Halamka. První třetina začala opatrně, v 11. minutě našel Tulis střelce Kubáta a domácí šli do vedení. Díky brankáři Saifrovi šli Hlinečtí do kabin s těsným vedením. Druhá třetina začala hlineckou přesilovkou, ale poté hosté přešli na hru dvou pětek. To se projevilo na hře, ve které přehrávali soupeře ve všech směrech. Přesto to byli domácí, kteří z přesilovky Lukáčem zvýšili na 2:0, ale jejich euforie trvala pouze patnáct vteřin. Hosté po přečíslení obrany vstřelili Hudouskem gól do prázdné branky. Choceň využila nepřesnosti v přesilovce domácích a Držmíškem vyrovnala na 2:2. Ve 47. byl vyloučen Krejza na 5 + do konce utkání za zranění Vrány. Domácí opět zahráli přesilovku velmi špatně, po zásluze je trestal Šeda po samostatném úniku – 2:3. V 50. dostal trest brankář Saifr (do konce utkání za diskuzi s rozhodčím o způsobu řízení zápasu), do klece nastoupil Gregor. Poté se domácí dvakrát prosadili v přesilovkách, když nevydařená střela Halamky skončila v brance soupeře a v následující minutě rychle přihrál Kubátovi, ten dal Lukáčovi a bylo to 4:3. V 54. hosté vyrovnali Procházkou. Gólovou šanci měl ještě Kubát, který ze samostatného úniku na gólmana Kroužila nevyzrál, a proto se prodlužovalo. V opatrné pětiminutovce góly nepadly, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Domácí byli úspěšnější, čímž si připsali do tabulky dva body.

Sestava HC Hlinsko: Saifr (50. Gregor) – Spal, Stefanov, Kubát, Kavalír, Lukáč, Tulis, Šuvara, Halamka, Židek, Vrána, Skála, L. a J. Chladové, Minařík.
Trenér Ladislav Halamka, HC Hlinsko: „Mužstvo bojovalo, ale zbytečné chyby při vlastních přesilovkách jej připravily o bod navíc. Ve středu nás čeká utkání ve Světlé nad Sázavou, v neděli pak domácí souboj s Chotěboří.“

Litomyšl – Chrudim B 8:6

V úvodní dvacetiminutovce byli sice hosté lepší, měli více ze hry a neproměnili minimálně tři vyložené šance. Ve druhé třetině vzhledem k útočnému pojetí hry začaly padat góly, které se střídaly na obou stranách. V závěrečném dějství se Chrudimští hrubými chybami dostali během pětiminutovky do čtyřbrankového manka. V dalším průběhu sice snížili dvěma góly na 8:6, ale opět svojí nedisciplinovaností zaplatili dalším neúspěchem.

Sestava HC Chrudim: Hlavinka (46. Ament) – Novotný, Štursa, Šlemenda, Šveřepa, Doubravský, Zelený, Špilar – Langr, Bartoníček, Pikhart – Kolín, Schweinfurter, R. Formánek – Závodník, Flaška, Novák.

Jiří Mašík, trenér HC Chrudim: „Po útočné stránce jsme na tom dobře, ale v defenzívě zcela propadáme. Citelně nám schází dlouhodobě zraněný Zdeněk Formánek a i když se v tréninku na tuto naši slabinu zaměřujeme, situace se nelepší. Hráči se nad svými výkony musí zamyslet. Nyní nás čekají dva nejtěžší soupeři – ve středu doma Moravská Třebová a v neděli zajíždíme na led lídra, do Žďáru nad Sázavou.“

Krajský přebor

Skuteč – Lanškroun 12:3

Domácí hokejistési proti neškodnému soupeři s chutí zastříleli a “načepovali“ mu desítku již ve druhé třetině. Zbytek zápasu se již dohrával jenom z povinnosti a Skutečští završili svou jasnou výhru až na tucet. Sestava HC Skuteč: Kukla – Pitra, Kadlec, Dušek, Nevečeřal, Urban, Vokoun – Janoušek, Jahna, Marek, Tunheber, Souček, Hejtmánek, Žák, Kusý, Vajmar, Starý, Uhlíř.