Junioři Chrudimi mají odloženy dva zápasy

Chrudim – Místní hokejoví junioři mají v krajské lize dvě domácí odložená utkání (s Chocní a Hlinskem), navíc nechali dva body naposledy v Chotěboři. Jejich největší soupeř Choceň se tak dostal před dosavadního lídra.

22.12.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

17. kolo:

Chotěboř – Chrudim 3:2 PP (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0). Branky a asistence: 16.Mlateček (Vacek) 1:1, 27. Holub (Polák) v přesilovce 1:2. Domácí šli ve 14. do vedení, ve 38. srovnali stav a v 65. v oslabení vstřelili vítězný gól. Chrudim: Pokorný – Holub, Langr, Brychta, Vršanský, Hudec, Kleprlík - Seidler- Polák – Slavík, Vacek – Mlateček - Komárek, Stupavský – Cvrček – Brožek, Kněžour. Trenér Jiří Polák: „K zápasu jsme jeli opět bez tří obránců základní sestavy. Soupeř ač s mladým kádrem, předváděl rychlý a důrazný hokej s aktivním napadáním. S tímto stylem hry jsme se po celý zápas nedokázali vyrovnat a zaslouženě prohráli.“

Z dalších zápasů: Skuteč – Světlá odloženo na 23. 12., Choceň – M. Třebová 5:4, Litomyšl – Polička 6:4.

18. kolo:
M. Třebová – Skuteč 4:6 (1:1, 2:3, 1:2). Branky: Brdička 2, Štursa, Klusoň, Ročeň, T. Hladík. Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří vedli 1:0 a 3:1. Druhá polovina prostřední dvacetiminutovky byla klíčová pro další vývoj utkání, když Skuteč třemi góly otočila na 3:4. Ve 42. hosté zvýšili na rozdíl dvou branek, na což domácí stačili po minutě odpovědět na 4:5. V závěrečné power play T. Hladík pojistil vítězství šestým gólem. Skuteč: Herynek (Němec) – Kuřík, Hromádko, Brdička, Lichtenberg – Klusoň, Kolář, Štursa – T. Hladík, Opletal, Ročeň – Talácko, D. Hladík.
Světlá – Hlinsko 6:7 SN (3:3, 0:3, 3:0 – 0:1). Branky: Havel 2, Ročárek, Kadlec, Král, Volf, rozhodující nájezd Ročárek. Utkání plné zvratů. Hlinečtí vedli 3:0, ale domácí stačili do konce I. třetiny vyrovnat. Druhá část byla v režii hostí. Což přineslo jejich vedení 6:3. Domácí se však nevzdali, vyrovnali a vynutili se prodloužení. To však změnu stavu nepřineslo, a tak rozhodly až samostatné nájezdy. V nich hosté prohrávali již 0:2, ale následné tři nájezdy Volf, Havel a rozhodující Ročárek proměnili, když domácím již další šance vychytal Gregor. Hlinsko: Gregor (Čermák) - Kadlec, Makovský, Němec Martin, Němec Matěj, Ročárek, Volf, Havel, Vašek, Král, Picek, Suchý, Pavliš, Pražan. Trenér Milan Minařík: „Utkání s velice kvalitním soupeřem většina hráčů odehrála na hranici svých možností. Stínem je zranění A. Picka, který utkání nedohrál (nalomená klíční kost) a skončil v havlíčkobrodské nemocnici. Všichni mu přejeme brzké uzdravení.“
Zbývající zápasy: Litomyšl – Chotěboř 3:4, Polička – Choceň 4:9.
Pořadí: 1. Choceň 36, 2. Chrudim 34, 3. Chotěboř 25, 4. Hlinsko 25, 5. Světlá 24, 6. Skuteč 19, 7. Litomyšl 15, 8. M. Třebová 9, 9. Polička 2.

V posledním 18. kole letošního roku se v pondělí 27. 12. střetnou: Chrudim – Světlá, Hlinsko – M. Třebová, Skuteč – Polička a Choceň – Litomyšl. Tím bude uzavřena třetí čtvrtina základní části. Soutěž bude poté pokračovat finálovou skupinou (první čtyři družstva hrají o vítěze) a ostatní družstva ve skupině „B“ čekají zápasy o umístění.

Místo události:
22.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky.
14

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky. Muž zřejmě vypaloval kabely

Názorná ukázka aplikace Záchranka na mobilním telefonu v praxi.
11

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Proseč – Záchranná stanice hendikepovaných zvířat Pasíčka má hodně příznivců. Lidé mají možnost si na dálku adoptovat ptáka nebo savce a podílet se na jeho stravě i léčbě.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Pardubický kraj– Několik dní trvalo pátrání po káněti, které uletělo po silném větru ze zámecké obory ve Žlebech. Pomocí sociální sítě po něm pátrali lidé z celého kraje, protože dravec dokáže běžně uletět i padesát kilometrů.

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně.