Junioři Skutče poznali, že play off je o něčem jiném

Chrudim – Hokejová krajská liga dorostu: Chrudimští vstoupili do vyřazovacích bojů vítězstvím.

16.2.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

Juniory HC Chrudim čeká v pátek 18. února těžké odvetně utkání finálové skupiny na ledě Světlé nad Sázavou. Ve skupině „B“ dojde v sobotu 26. 2. ve 14.30 k okresnímu derby Hlinsko – Skuteč. Původní termín (18. 2.) byl změněn na požadavek Hlinska.

Chrudim – Světlá 4:1 (1:0, 0:0, 3:1). Branky: Holub 2, Polák, Seidler – Doležal.

Přestože vítěz skupiny, tým Chrudimi čtvrtou Světlou ve vzájemných zápasech základní části už třikrát porazil (tam 6:2, doma 3:2 a znovu ve Světlé 7:1), tentokrát bylo utkání těchto soupeřů zcela o něčem jiném. Přes střední pásmo Světlé se domácí dostávali dost obtížně, navíc „skláři“ měli v brance skvělého Holce, který kryl v úvodní třetině řadu střel, o čemž svědčí zásahy brankářů v poměru 3:13. A tak na první gól se čekalo do času 19:40, kdy gól do šatny vstřelil při hře čtyři proti čtyřem Polák (Holub) – 1:0.

Druhá dvacetiminutovka přinesla opět houževnatý souboj, a i když více ze hry měli domácí, Světlá kontrovala rychlými protiútoky. Ve 25. minutě kryl Pokorný dvě nepříjemné střely soupeře, o dvě minuty poté Brožkovi soupeř vypíchl puk a z brejku naštěstí hráč hostí odmítl vyrovnání. V polovině zápasu zase Holub jenom nastřelil gólmana. Ve 34. se dostal do gólové šance hostující Kopecký, ale konto Pokorného zůstávalo čisté. Ve 37. minutě „pozdrav“ Kleprlíka brankář zázračně vyrazil a ani následná dorážka nenašla cíl.

Ve 45. nezužitkoval při vlastním oslabení slibnou šanci Slavík, naopak ve 47. Kubát vyprášil Pokornému betony. V 50. minutě při oslabení znamenal rychlý průnik dvojice Seidler (Stupavský) gólovou pojistku – 2:0. Radost domácích netrvala dlouho, a to než přišlo velké sólo přes celé kluziště Doležala a rázem přišel kontaktní gól na 2:1. Tentýž hráč měl o dvě minuty poté na holi vyrovnání, ale Pokorný mu rozštěpem betonu zkazil radost. Závěrečné minuty patřily tentokrát Davidu Holubovi, který v 55. z přesilovky za přispění Vícha zvýraznil skóre na 3:1 a v začínající 57. minutě po přihrávce Poláka na něj zívala odkrytá část branky, čímž stanovil konečných 4:1.

Vítězná sestava: Pokorný – Vích, Kleprlík, Brychta, Hrůza, Švadlenka, Hudec – Slavík, Polák, Holub – Vacek, Mlateček, Komárek – Seidler, Kněžour, Stupavský – Brožek.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: „Předpokládal jsem těžké utkání a navíc jsme věděli, že soupeř bude dobře bránit střední pásmo a prostor před vlastní brankou. Našim úkolem bylo uhlídat nebezpečné brejkové situace zejména soupeřova prvního útoku. Chválím celý tým za odvedený výkon v čele s brankářem Pokorným. V odvetě, v pátek 18. února, čekáme stejný, ba ještě větší odpor Světlé.“

Ve druhém semifinálovém klání (o vítěze) druhá Choceň si doma porazila s třetí Chotěboří poměrem 4:0.

Ve skupině „B“ o umístění: Skuteč – Polička 6:5 SN (1:1, 1:1, 3:3 – 0:0, 1:0). Branky: Štursa 2, Brdička, Talácko, Brázda a rozhodující nájezd Pešek. Zatímco v předešlých dvou zápasech v základní skupině (ten třetí, odložený, se dohrával v neděli a opět se radovali favorité) si Skuteč hravě poradila s posledním týmem tabulky po výsledcích 7:1 u soupeře a 6:1 doma. Tentokrát to už bylo zcela o něčem jiném. V tomto utkání podali domácí velmi špatný výkon se spoustou chyb, kterých Polička dokázala využít. Na vedoucí gól Brázdy soupeř v předposlední minutě odpověděl vyrovnáním. V prostřední části gólem Talácka šla Skuteč znovu do vedení, ale inkasovala opět v závěru, v poslední minutě. V závěrečném dějství šli hosté dokonce do dvoubrankového vedení – 2:4. Velkou vůlí po vítězství především díky tandemu Štursa – Klusoň domácí otočili výsledek v čase 58:18 na 5:4. V poslední minutě po trojím prohraném buly Polička vyrovnala a řekla si tak o prodloužení, ve kterém gól nepadl. V samostatných nájezdech rozhodl pro Skuteč Jaroslav Pešek.

Sestava vítězů: Herynek (Němec) – Brdička, Brendl, Hromádko, Kuřík – Štursa, Klusoň, Brázda – D. Hladík, Opletal, Pešek – V. Talácko, Kolář.

Dohrávka 27. kola: Polička – Skuteč 3:5 (0:2, 1:2, 2:1). Branky: Štursa 3, Brázda 2. Skutečští nastoupili se čtyřmi dorostenci v sestavě a podali oproti pátečnímu utkání v nadstavbě mnohem lepší výkon, za což byli odměněni vítězstvím. Již v první minutě otevřel skóre Štursa a v 11. po akci první lajny Brázda vedení pojistil – 0:2. Ve 23. přišlo první varování, když Polička snížila na 1:2. Obrat nastal nejprve po neuznaném gólu Hladíka, po němž se za hosty trefili Brázda a Štursa – 1:4. Skuteč poté neproměnila dva sólové nájezdy a když měli domácí početní výhodu, snížili nejprve na 2:4 a při dvojnásobné přesilovce v 55. dokonce na 3:4. Nakonec Štursa při stejné početní výhodě vstřelil pátý gól, čímž podepsal kolektivní výkon svého týmu, který podpořil výborně chytající Němec.

Sestava vítězů: Němec – Hromádko, Kuřík, Lichtenberg, Kunhart – Klusoň, Brázda, Štursa – D. Hladík, Opletal, Pešek – R. Talácko, Kolář, V. Talácko.

16.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Muž bývalé přítelkyni potají vybral z účtu 86 tisíc

Hobití dýmka dorazila do Proseče

Dýmka Bilba Pytlíka dorazila do Proseče

Zaplacená lednice stále nedorazila

Hlinsko – Policisté prověřují možný podvod na internetu, informoval o tom včera tiskový mluvčí Policie České republiky Jiří Tesař.

Sobotní program v hlineckém Betlémě patří dřevu a medu

Chrudim – V hlinecké památkové rezervaci Betlém se koná v sobotu 29. července od 10 do 17 hodin Den dřeva a medu. V programu pro dospělé i děti budou moci návštěvníci zhlédnout třeba vyřezávání dřevěných soch motorovou pilou.

Hostina pro pedofily. Školka vystavila na webu fotogalerii nahatých dětí

S neuvěřitelným případem se setkal Deník na Litomyšlsku. Jedna tamní mateřská školka umístila na svůj web do fotogalerie sérii skupinových fotografií zcela nahatých dětí při radovánkách na koupališti. Šťavnatější sousto by si pedofilové nemohli přát. Nad rozdováděnými skupinkami zcela obnažených dětí by srdce „úchyláků“ vysloveně zaplesalo.

DOTYK.CZ

Před 41 lety se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.