Juniory HC Chrudim čeká v pátek 18. února těžké odvetně utkání finálové skupiny na ledě Světlé nad Sázavou. Ve skupině „B“ dojde v sobotu 26. 2. ve 14.30 k okresnímu derby Hlinsko – Skuteč. Původní termín (18. 2.) byl změněn na požadavek Hlinska.

Chrudim – Světlá 4:1 (1:0, 0:0, 3:1). Branky: Holub 2, Polák, Seidler – Doležal.

Přestože vítěz skupiny, tým Chrudimi čtvrtou Světlou ve vzájemných zápasech základní části už třikrát porazil (tam 6:2, doma 3:2 a znovu ve Světlé 7:1), tentokrát bylo utkání těchto soupeřů zcela o něčem jiném. Přes střední pásmo Světlé se domácí dostávali dost obtížně, navíc „skláři“ měli v brance skvělého Holce, který kryl v úvodní třetině řadu střel, o čemž svědčí zásahy brankářů v poměru 3:13. A tak na první gól se čekalo do času 19:40, kdy gól do šatny vstřelil při hře čtyři proti čtyřem Polák (Holub) – 1:0.

Druhá dvacetiminutovka přinesla opět houževnatý souboj, a i když více ze hry měli domácí, Světlá kontrovala rychlými protiútoky. Ve 25. minutě kryl Pokorný dvě nepříjemné střely soupeře, o dvě minuty poté Brožkovi soupeř vypíchl puk a z brejku naštěstí hráč hostí odmítl vyrovnání. V polovině zápasu zase Holub jenom nastřelil gólmana. Ve 34. se dostal do gólové šance hostující Kopecký, ale konto Pokorného zůstávalo čisté. Ve 37. minutě „pozdrav“ Kleprlíka brankář zázračně vyrazil a ani následná dorážka nenašla cíl.

Ve 45. nezužitkoval při vlastním oslabení slibnou šanci Slavík, naopak ve 47. Kubát vyprášil Pokornému betony. V 50. minutě při oslabení znamenal rychlý průnik dvojice Seidler (Stupavský) gólovou pojistku – 2:0. Radost domácích netrvala dlouho, a to než přišlo velké sólo přes celé kluziště Doležala a rázem přišel kontaktní gól na 2:1. Tentýž hráč měl o dvě minuty poté na holi vyrovnání, ale Pokorný mu rozštěpem betonu zkazil radost. Závěrečné minuty patřily tentokrát Davidu Holubovi, který v 55. z přesilovky za přispění Vícha zvýraznil skóre na 3:1 a v začínající 57. minutě po přihrávce Poláka na něj zívala odkrytá část branky, čímž stanovil konečných 4:1.

Vítězná sestava: Pokorný – Vích, Kleprlík, Brychta, Hrůza, Švadlenka, Hudec – Slavík, Polák, Holub – Vacek, Mlateček, Komárek – Seidler, Kněžour, Stupavský – Brožek.

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: „Předpokládal jsem těžké utkání a navíc jsme věděli, že soupeř bude dobře bránit střední pásmo a prostor před vlastní brankou. Našim úkolem bylo uhlídat nebezpečné brejkové situace zejména soupeřova prvního útoku. Chválím celý tým za odvedený výkon v čele s brankářem Pokorným. V odvetě, v pátek 18. února, čekáme stejný, ba ještě větší odpor Světlé.“

Ve druhém semifinálovém klání (o vítěze) druhá Choceň si doma porazila s třetí Chotěboří poměrem 4:0.

Ve skupině „B“ o umístění: Skuteč – Polička 6:5 SN (1:1, 1:1, 3:3 – 0:0, 1:0). Branky: Štursa 2, Brdička, Talácko, Brázda a rozhodující nájezd Pešek. Zatímco v předešlých dvou zápasech v základní skupině (ten třetí, odložený, se dohrával v neděli a opět se radovali favorité) si Skuteč hravě poradila s posledním týmem tabulky po výsledcích 7:1 u soupeře a 6:1 doma. Tentokrát to už bylo zcela o něčem jiném. V tomto utkání podali domácí velmi špatný výkon se spoustou chyb, kterých Polička dokázala využít. Na vedoucí gól Brázdy soupeř v předposlední minutě odpověděl vyrovnáním. V prostřední části gólem Talácka šla Skuteč znovu do vedení, ale inkasovala opět v závěru, v poslední minutě. V závěrečném dějství šli hosté dokonce do dvoubrankového vedení – 2:4. Velkou vůlí po vítězství především díky tandemu Štursa – Klusoň domácí otočili výsledek v čase 58:18 na 5:4. V poslední minutě po trojím prohraném buly Polička vyrovnala a řekla si tak o prodloužení, ve kterém gól nepadl. V samostatných nájezdech rozhodl pro Skuteč Jaroslav Pešek.

Sestava vítězů: Herynek (Němec) – Brdička, Brendl, Hromádko, Kuřík – Štursa, Klusoň, Brázda – D. Hladík, Opletal, Pešek – V. Talácko, Kolář.

Dohrávka 27. kola: Polička – Skuteč 3:5 (0:2, 1:2, 2:1). Branky: Štursa 3, Brázda 2. Skutečští nastoupili se čtyřmi dorostenci v sestavě a podali oproti pátečnímu utkání v nadstavbě mnohem lepší výkon, za což byli odměněni vítězstvím. Již v první minutě otevřel skóre Štursa a v 11. po akci první lajny Brázda vedení pojistil – 0:2. Ve 23. přišlo první varování, když Polička snížila na 1:2. Obrat nastal nejprve po neuznaném gólu Hladíka, po němž se za hosty trefili Brázda a Štursa – 1:4. Skuteč poté neproměnila dva sólové nájezdy a když měli domácí početní výhodu, snížili nejprve na 2:4 a při dvojnásobné přesilovce v 55. dokonce na 3:4. Nakonec Štursa při stejné početní výhodě vstřelil pátý gól, čímž podepsal kolektivní výkon svého týmu, který podpořil výborně chytající Němec.

Sestava vítězů: Němec – Hromádko, Kuřík, Lichtenberg, Kunhart – Klusoň, Brázda, Štursa – D. Hladík, Opletal, Pešek – R. Talácko, Kolář, V. Talácko.