Kalous po přihrávce Poláka zavelel k obratu

Chrudim - Ligoví junioři HC Chrudim zvládli dvojici utkání s týmy z chvostu tabulky a drží se na čtvrté příčce jediný bod za třetím Kolínem.

28.1.2016

Ilustrační fotoFoto: Deník

Měla to být dvě utkání s jasným výsledkem. Ve víkendovém dvoukole čekaly na hokejisty HC Chrudim v Lize juniorů dva soupeři ze dna tabulky.

Chrudimský tým ale bojoval s oslabením kádru a tak outsideři nakonec favorita řádně potrápili. Přesto nakonec slaví dvě tříbodová vítězství zvenku a v tabulce se drží jediný bod na dostřel třetímu Kolínu, který má navíc odehráno o zápas více. K šesti bodům pomohly Chrudimi o víkendu především výborné druhé třetiny, ve kterých v obou utkáních dokázali otočit skóre pětigólovou smrští.

25. kolo

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC Chrudim 4:8 (4:2, 0:5, 0:1). Branky a asistence: Koreček 3, O. Polák, Kalous, Haltuch, Meier, Jiruška. Vyloučení: 5:6. Diváci: 28.

Jan Polák, asistent kapitána HC Chrudim: „Do utkání v Jindřichově Hradci jsme stejně jako náš soupeř vstoupili s omezeným počtem hráčů. Od toho se odvíjel celý zápas, skóre tomu ale neodpovídalo. Po první třetině, do které jsme vstoupili velmi laxně, jsme prohrávali 2:4 a to náš soupeř nevyužil ještě samostatný nájezd.

O přestávce jsme si v kabině řekli, co je třeba zlepšit, a s tím jsme šli do druhé třetiny, kterou jsme ovládli. Již po třech minutách jsme vedli 5:4 a do kabiny jsme tentokrát odcházeli za stavu 4:7. Třetí třetina se už jenom dohrávala. Hattrick dokonal Koreček, když uzavřel skóre na konečných 4:8."

Sestavy – HC Chrudim: Cvrček – Burkoň, Meier, Kalous, Voltner, Machač, Makovský – Koreček, O. Polák, Haltuch, Solnička, J. Polák, Štěpánek, Jiruška, Kmoníček. KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Pachman – Jon, Zettl, Kadlec, Žuček, Košťál, Heřmánek, Švihálek, Sviták, Martinů, Šafář, Baxa.

Další výsledky 25. kola: Kolín – Krkonoše 3:1, Tábor – Třebíč 1:5, Písek – Boskovice 19:2

26. kolo

HC Boskovice – HC Chrudim 3:8 (1:0, 0:5, 2:3). Branky a asistence: 24. Kalous (J. Polák), 28. Kalous (J. Polák, Štěpánek), 32. Štěpánek (J. Polák), 33. Haltuch (Pilař), 35. O. Polák, 47. Kalous (Haltuch), 48. Makovský (Gabriel, Haltuch), 58. Gabriel (Kalous, J. Polák). Vyloučení: 4:9. Diváci: 48.

Jan Polák, asistent kapitána HC Chrudim: „K nedělnímu utkání v Boskovicích jsme nastoupili stejně jako v pátek s oslabenou sestavou a pouze 13 hráči. Navíc jsme už v 5. minutě přišli o Voltnera, který v oslabení inkasoval ránu pukem do brady a odnesl si tři stehy. Po první třetině jsme vinou nevyužitých šancí odcházeli do kabiny za stavu 1:0, když se soupeři podařilo využít naší chyby v obraně.

Do druhého dějství jsme vstoupili s jediným cílem: využít šance a nedostat zbytečně další gól. K obratu zavelel Kalous, který se trefil nejprve v našem oslabení a o čtyři minuty později již v přesilovce, vždy po pěkně kombinaci s Janem Polákem. Ve druhé třetině se ještě prosadil Štěpánek a dvě minuty po něm využil přesilovku Haltuch.

Šanci vrátit se do zápasu dostal náš soupeř při dvouminutovém vyloučení Korečka za hrubost. Ale místo toho se museli opět sklonit před Chrudimskými, když O. Polák skóroval po nádherné přihrávce od Haltucha. Díky splnění našeho cíle jsme odcházeli do kabin za stavu 1:5.

V 6. minutě třetí třetiny zkompletoval hattrick Kalous. Minutu na to zvýšil střelou od modré Makovský a v samém závěru střetu přidal osmou branku Gabriel. Hosté už jen snížili na konečných 3:8 jedenáct sekund před koncem."

Sestavy – HC Chrudim: Peřina – Kalous, Voltner, Pilař, Makovský – Koreček, O. Polák., Haltuch, Solnička, J. Polák, Štěpánek, Jiruška, Kmoniček, Gabriel. HC Boskovice: Nečas – Hrazdil, Karpíšek, Hruška, Kučera, Res, Dostal, Külzer, Fabiánek, Vyskočil, Pospíšil, Hejduk, Šindelář, Šmíd.

Další výsledky 26. kola: Třebíč – Kolín 4:0, Havlíčkův Brod – Tábor 3:2, Písek – Velké Popovice 7:3, Krkonoše – Jindřichův Hradec 12:3.

28.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Výhledu na chrudimské panorama si náležitě užívají obyvatelé bytových domů na okraji sídliště Větrník.

Lidé nechtějí přijít o nádherný výhled

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Třemošnice - Ve středu večer odstartoval jeden z dvojzávodu o pohár města Třemošnice. Letošní krosový běh byl již devatenáctým v pořadí a nenechaly si ho ujít na dvě desítky běžců.

Otevřená herna začíná už dnes

Chrudim – Dnes od tří hodin odpoledne se v audioučebně chrudimské Základní školy Dr. J. Malíka otevře pravidelná herna deskových a karetních her Hrajeme si s Chrudimkou, kterou pořádá spolek Altus.

Chrudimští se střetli v diskuzi nad stojany

Chrudim – Zastupitelé města v pondělí schválili závěrečný účet města za rok 2016. Vedoucí finančního odboru Hana Vránová zastupitelům detailně vysvětlila příjmy i výdaje města a seznámila je s kladným výsledkem hospodaření. Ten činil za uvedené období bezmála 49 milionů korun.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Chrudim - Jediné vítězství dělí futsalisty ERA-PACKu od dalšího ze série titulů mistra ligy. V nervydrásajícím utkání utkání porazila Chrudim před vlastními fanoušky pražskou Slavii o dvě branky, když se trefil nejprve lodivod domácích Lukáš Rešetár a posléze pečetil výhru těsně před koncem Matěj Slováček.