KLM: Ve středu od 18:30 se hraje druhé finále

Chrudim - Ve středu se odehraje na ledě zimního stadionu ve Světlé nad Sázavou druhé utkání finálové série Krajské ligy mužů, a to mezi domácími hokejisty a mužstvem HC Chrudim.

4.3.2015

Chrudim - Světlá 3:5 (0:1, 3:0, 0:4). Na první finálovou bitvu o titul Přeborníka Pardubického kraje si našlo přes konkurenci extraligových Pardubic cestu takřka pět set diváků!Foto: Tomáš Straka

Z vedení 1:0 na zápasy se zatím radují Světelští, kteří dokázali po famózním obratu ve třetí třetině v neděli v Chrudimi zvítězit 5:3. Na svěřencích trenéra Fibigera teď je, aby to soupeři vrátili a vzali si výhodu domácího prostředí nazpět. Nečeká je ale vůbec nic jednoduchého, protože Světlá má ve svém středu několik zkušených hráčů, kteří dříve oblékali dres například prvoligového Havlíčkova Brodu. Své kvality její hráči již mnohokrát prokázali, vždyť jsou mimo jiné i obhájci loňského prvenství.

Utkání začíná v 18:30 hodin a dle informací z tábora soupeře zde chystají modro-bílé peklo. Podle toho, kolik fanoušků „sklářů" bylo v Chrudimi, se dají nabité ochozy očekávat.

HC Chrudim pořádá na druhé utkání do Světlé nad Sázavou pro své fanoušky zájezd. Odjíždí se zítra od zimního stadionu, a to přesně v 17:00 hodin. Cena je symbolických 20 Kč. Zájemci hlaste se předsedovi fanklubu Michalu Tichému na tel. 773 107 830. (rp)

4.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

O pohár města Třemošnice.
18

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Otevřená herna začíná už dnes

Chrudim – Dnes od tří hodin odpoledne se v audioučebně chrudimské Základní školy Dr. J. Malíka otevře pravidelná herna deskových a karetních her Hrajeme si s Chrudimkou, kterou pořádá spolek Altus.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Chrudim - Jediné vítězství dělí futsalisty ERA-PACKu od dalšího ze série titulů mistra ligy. V nervydrásajícím utkání utkání porazila Chrudim před vlastními fanoušky pražskou Slavii o dvě branky, když se trefil nejprve lodivod domácích Lukáš Rešetár a posléze pečetil výhru těsně před koncem Matěj Slováček.

V Kameničkách budou během soboty kácet májku

Kameničky – Sbor dobrovolných hasičů Kameničky a několik místních nadšenců chystá na tuto sobotu v Kameničkách staročeskou slavnost Kácení máje. Pokoušejí se tak připomenout historický obyčej, kdy ověnčený strom představoval strážného ducha obce, symbol jara i lásky. Kácení máje se v Kameničkách konalo dosud pětkrát, poprvé přesně před třiceti lety.

Zachráněné děti se vyváděcí masky vůbec nebály

Chrudim – Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední hlásí učitelka Mateřské školy U Stadionu kouř v jedné třídě. A skutečně, hoří elektroinstalace výtahové šachty! Okamžitě je vyhlášen poplach a děti opouštějí budovu. Do minuty jsou slyšet hasičské sirény a za chvíli už rudobílá auta zastavují před školkou.