Chrudim - Hlinsko 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)

Branky: 20. a 57. Plch, 16. Kišš, 25. Vích, 33. Vágner, 56. Dobiáš - 31. a 49. Šír, 20. Plachý, 60. Boguaj. Rozhodčí: Kareš Ježek, Plch. Vyloučení: 10:13, navíc Vích (CR), Pazdera a Sobotka (HL) 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 142.

U obou týmů bylo zřejmé, že jde o začátek sezony, a tak diváci příliš pohledného hokeje neviděli. Skóre otevřel v 16. minutě Kišš, když z lišácké otočky překvapil brankáře Černého. V poslední minutě úvodní části nejprve Plch (Vágner, Brychta) zvýšil vedení, které po třinácti vteřinách korigoval Plachý (Havel) 2:1. Na gól domácího Vícha (Vágner) ve 25. minutě z přesilovky odpověděl o šest minut později Šír (Sobotka). Při hře čtyř proti čtyřem ale ve 33. minutě stanovil Vágner (Plch, Procházka) stav po čtyřiceti minutách 4:2. V závěrečné části nejprve vychytal Plachého sólo Ament, přesto se Hlinsku ve 49. minutě podařilo po pěkné akci snížit na rozdíl jediné branky Šírem (Zídek, Plachý). Následně hosté zazdili jasnou šanci a přišel zákonitý trest. Při trestu Koželuha se v 56. minutě dostal do brejku Dobiáš 5:3. O minutu později vstřelil Plch (Vágner) šestý gól Chrudimi a bylo po zápase. Na tom už nic nezměnila ani redukce v poslední minutě, kdy Boguaj (Tulis) prostřelil Amenta a stanovil konečný stav na 6:4.

Sestavy HC Chrudim: Ament Urban, Machač, Zrůst, Vích, Brychta, Hudec Kišš, Karásek, Dobiáš Novák, Plch, Vágner Cvrček, J. Polák, Procházka Brožek, Ondráček. HC Hlinsko: L. Černý Koželuh, Pazdera, Sobotka, Šír, Hron, M. Černý Havel, Zídek, Plachý Brebera, Štěpánek, Dítě Zdražil, Tulis, Boguaj.

Ohlasy na utkání:

Jiří Kmošek, trenér HC Chrudim: „Na první zápas bylo utkání dost vyhecované, ale vyrovnané, nám se ho podařilo zlomit až ve třetí třetině. Škoda toho množství vyloučení, myslím, že to bylo zbytečné jak z naší, tak i soupeřovy strany. Ale šlo o derby, které jsme zvládli. Měli jsme zřejmě větší vůli a pak štěstí v koncovce.

Radek Chlada, manažer HC Hlinsko: „Šlo o první utkání sezony, kdy se oba celky snažily udělat co nejlepší dojem. V první třetině měla navrch Chrudim hlavně po střelecké stránce, ve druhé jsme hru vyrovnali, a co se týče počtu zásahů jsme byli lepší. Nicméně na střely se nehraje, počítají se branky. I když jsme stáhli stav na kontaktní výsledek, následně jsme doplatili na časté vylučování. Vyrovnat se nám nepodařilo, naopak jsme inkasovali z brejku a Chrudim poté ještě potvrdila své vítězství šestým gólem. V závěru jsme sice korigovali na 6:4, ale na víc už nezbýval čas."

Další zápasy 1. kola

Litomyšl - Chotěboř 4:6 (1:4, 1:2, 2:0). Branky: Šeda 2, Starý, Vomočil - Dvořák 3, Mašek, Müller, Kraučuk. Rozhodčí: Rulíček Budinský, Říha. Vyloučení: 6:5, navíc Kalousek (LIT) 10 min. OT. Využití 2:1. Diváci: 180.

Polička - Světlá n. S. 2:7 (0:3, 0:4, 2:0). Branky: Bednář, Vítek - Doležal 2, Štros 2, Žák, Blažek, Špatenka. Rozhodčí: Hájek Kleprlík, Vepřovský. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 300.

Choceň - Mor. Třebová 4:5 po prodl. (2:1, 0:2, 2:1 - 0:1). Branky: L. Pilař 2, Voříšek, Fikejz Rosendorf, Aulehla, Kobza, Schneider, Čikl. Rozhodčí: Kejř Souček, Veverka. Vyloučení: 8:10, navíc Muselík (MT) 10 min. OT. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 486.

Ledeč n. S. - Česká Třebová 3:9 (1:3, 2:4, 0:2). Branky: Křesťan 2, Šimůnek - Vlček 2, Jindřich 2, Fischer, Škvor, Hemský, Šula, Lesák. Rozhodčí: Kukeně Honza, Nedvěd. Vyloučení: 4:8, navíc Beneš (LED) 10 min. OT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:2. Diváci: 87.

Přátelsky: Skuteč - Choceň B 3:4 (1:2, 1:2, 1:0).

Branky Skutče: Kusý 2, Hladík.

Domácí stále tahali za kratší konec. Choceňští tak soupeři oplatili porážku z domácího ledu. Poslední Skutečskou prověrkou před začátkem Krajské soutěže Královéhradecka bude v neděli 11. října od 17 hodin utkání s rezervou Litomyšle.

Sestava HC Skuteč: Vokoun (30. Lohmann) Hladík, L. Kusý, Nevole, Nevečeřal, Netolický Tomin, Pešek, Komárek, Špilar, Šťastný Pražan, J. Herynek, Klusoň, Sahula, Škop + Zoulík. (dom)