Zlomový gól přišel při hře tři na pět

Chrudim - Překvapení se zrodilo hned vúvodním kole nadstavbové části krajské ligy, když poslední celek tabulky, chrudimská rezerva, nečekaně vyhrál na ledě psychicky zlomeného HC Choceň, kterému těsně unikl postup do finálové čtyřky. Naopka Hlinečtí nedokázali zopakovat tři dny starý výkon vChotěboři, kde tehdy prohráli po boji až vprodloužení, zatímco nyní odešli příliš hladce popaženi.

15.2.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

Choceň– Chrudim B 4:5

Branky: Langr 2, Schweinfurter, R. Formánek, Doubravský.

Od úvodních minut šlo ovyrovnané utkání, ve kterém se šance přelévaly na obě strany. Na Choceňskýchležel psychický stín, když jim postup mezi čtyřčlennou elitu do play off utekl mezi prsty.

Naopak hostující rezerva nemohla už nic ztratit, prostě projevila větší vůli po vítězství. Skóre otevřel Fikejz ale Langr stačil před přestávkou stav vyrovnat.

Stejný obraz hry měla druhá třetina, kdy exchrudimák Kišš poslal domácí do vedení a opět to byl nestárnoucí Langr, který srovnal na 2:2. Vzápětí Schweinfurter poslal poprvé svůj tým do vedení, ale gólem Hudouska do šatny, Choceňští srovnali na 3:3.

Vzávěrečném dějství při vlastním oslabení (hra tři na pět) dokázal R. Formánek dát na 3:4 a poté Doubravský využil přesilovku a bylo to 3:5. Vzávěrečném tlaku Chocně O. Šeda vstřelil kontaktní gól, ale při závěrečné domácí power play se již skóre neměnilo.

Sestava vítězů: Drejsl– Z. Formánek, Solil, Doubravský, Pokorný, Závodník, Pilař– Langr, Dvořák, Bartoníček, R. Formánek, Kolín, Čapek, Schweinfurter, Novák, Bukač.

Trenér Jiří Mašík: „Jeli jsme scílem potvrdit zlepšenou formu zposledních zápasů sdůrazem na osobní zodpovědnost každého jednotlivce. Chtěl bych proto klukům poděkovat za bojovnost a splnění taktických úkolů. Snad nás toto vítězství nakopne kdalším bodovým ziskům. Výhru potřebujeme potvrdit vdomácím nedělním derby proti Hlinsku.“

Chotěboř– Hlinsko 5:0

Začátek zápasu byl vyrovnaný, oba celky nechtěly udělat chybu. Třináctá minuta přinesla hostům smůlu, když střela D. Kubáta zblízka propadla do brankoviště– 1:0.

Následně nevyužili přečíslení, když jel Kavalír sKubátem dva na jednoho, na druhé straně Pavliš po sólu trefil tyč. Od druhé části byli aktivnější Choceňští. Ve 27.minutě využili přesilovku Pavličkem a bylo to 2:0. Ve 35.minutě tečoval střelu od modré Pokorný na3:0.

Definitivní zlom nastal ve 48.minutě po sporném vyloučení a následném trestném střílení, které Pokorný bez problémů proměnil– 4:0. Pečeť výsledku dal v51.minutě Pavliš blafákem na5:0.

Sestava HC Hlinsko: Saifr( Gregor)– Spal, Stefanov, Kvaššay, Halamka, J. Wasserbauer, Kubát, Kavalír, Tulis, Lukáč, Vrána, Jilemnický, Skála, Sláma.