Krajská hokejová liga: vyhrála jen Chrudim

Chrudim - Místní hokejisté jsou i po 13. kole Krajské ligy na čele tabulky, i když tentokráte se na výhru hodně nadřeli. Štěstí se naopak odvrátilo od Hlinska, přesto patří do silného středu tabulky. Pouze omladina ze Skutče stále tápe.

5.12.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Chrudim - Ledeč 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: Kišš, Urban, Plch - Křesťan 2. Rozhodčí: Najman Kalus, Motýl. Vyloučení: 5:11, navíc Švadlenka (CR) 10 min. OT Varlamovič (LE) 5 min. + OK. Využití: 1:1. Diváci: 72.

Od Sázavy přivezli Chrudimští vítězství 4:3. Do letošního ročníku posílený soupeř (na hostování Tecl a Zadražil z Pelhřimova, Křesťan, Kříž a Varlamovič z Havlíčkova Brodu, brankář Holec z Dukly Jihlava a Duben z Mladé Boleslavi) dokázal využít již ve 2. minutě přesilovku Křesťan 0:1. Domácí pak neproměnili dvojnásobnou početní výhodu, a tak se na gól čekalo až do 17. minuty, kdy po spolupráci s Urbanem srovnal Kišš. Hned po 13 vteřinách druhého dějství to byl však znovu Křesťan, který dostal Ledeč do opětovného vedení (1:2). Pak bylo k vidění pouze časté vylučování (poměr 2:5), čímž hokej trpěl. Chrudimští se ne a ne trefit, teprve ve 37. minutě se podařilo vyrovnat Urbanovi (as. Kišš). V závěrečné třetině putoval za katr hostující Varlamovič na 5 minut + do konce utkání, ale Chrudimští nedokázali zužitkovat ani druhou početní výhodu pěti ku třem, střelba šla buď do Holce nebo mimo. Až v 55. minutě vsítil vítězný gól po spolupráci s Dobiášem Plch 3:2. V poslední minutě se hosté snažili o vyrovnání, zlobil zejména Zadražil, ale lídr tabulky těsné vítězství udržel i při power play umocněné vyloučením Urbana.

Sestava HC Chrudim: Chalupa Formánek, Urban, Budinský, Švadlenka, Zrůst, Vích Kišš, Plch, Dobiáš Cvrček, Ježek, Holub Novák, Polák, Králíček Kněžour, Brožek, Seidler.

Jiří Fibiger, trenér HC Chrudim: „Potvrdilo se pravidlo, že po posvícení přichází půst a že každý může porazit každého. Takový je prostě sport. Dnes nám hra na ledě vázla, takže jsme šťastni pouze za ty tři body. Skoro celý zápas jsme odehráli na čtyři pětky, takže je možné, že i to nás v tempu trochu zmrazilo. Utkání nám prostě nevyšlo podle představ, jaké jsme měli. Přesilovky jsme hráli pomalu, chtěli jsme soupeře udolat tím, že ho dlouho podržíme, ale to se nám nedařilo. A dvě dvojnásobné přesilovky byly z naší strany odehrány úplně špatně. Musíme doufat, že v neděli to v České Třebové bude lepší."

Litomyšl - Hlinsko 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: Koudelka, Dospěl - Kavalír. Rozhodčí: Rulíček Budinský, Teplý. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 300.

V utkání sousedů v tabulce se očekával napínavý souboj, což se vyplnilo. A tak byl k vidění zajímavý zápas umocněný skvělými výkony obou brankařů (Kalousek Veselý). Oba týmy se do sebe pustily zostra, útok střídal protiútok a hra se rychle přelévala z jedné strany na druhou. Hlinečtí měli o něco více ze hry a soupeře v prvním dějství přestříleli poměrem 12:8. Veselý vychytal v 8. minutě Dospěla, ale na druhé straně tři gólové jistoty po šancích Kavalíra, Havelky a Boguaje zlikvidoval Kalousek. První branka padla až ve 26. minutě, i když H linečtí jsou přesvědčeni, že neměla být uznána, padla po neodpískaném zakázaném uvolnění (Koudelka 1:0). Následoval velký tlak hostů a snaha o vyrovnání. Litomyšl se nemohla z náporu soupeře vymanit, přesto vedení držela. Svěřencům trenéra Schweinfurtera se nepodařilo vyrovnat ani v přesilovce. Dočkali se až ve 44. minutě, kdy se po nahození puku na zadní mantinel prosadil ze souboje Kavalír (1:1). O pět minut později se dokonce hosté radovali z dosažení vedoucí branky, ale rozhodčí Rulíček hru nepřerušil! Další gól měl na své hokejce Bláha, branka ale ne a ne padnout. Šok pak pro hosty přinesl verdikt sudího v 51. minutě, kdy nařídil trestné střílení za hození holí brankáře Veselého. Ten však byl při souboji v brankovišti atakován dalším domácím hráčem a hůl mu byla vyražena z ruky. O osudu vyrovnaného zápasu tak rozhodl tento nařízený nájezd, který Dospěl proměnil a stanovil ním konečné skóre 2:1. Alespoň vyrovnání se Hlinečtí nedočkali ani v závěrečné hře bez brankáře.

Sestava HC Hlinsko: Veselý Kavalír, Hron, Bláha, M. Bureš, L. Bureš, Šuvara, Havel, Boguaj, Havelka, Pazdera, Štěpánek, Sobotka, Šír, Vondráček, Černý.

Skuteč Moravská Třebová 2:18 (0:6, 0:6, 2:6)

Branky: Pražan, Hladík - Schejbal 5, Aulehla 3, Řehulka 3, Kučera 3, Muselík, Koranda, Faltus, Mička. Rozhodčí: Barek Kleprlík, Sliacký. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 46.

Milan Minařík, trenér HC Skuteč: „Soupeř byl po všech stránkách lepší, navíc, na co sáhl, to mu tam spadlo. Nálada v našem týmu není dobrá, ale musíme se s tím vypořádat. Na soupeře ze špičky tabulky prostě herně ani bruslařsky nemáme. Třebová přijela s deseti hráči z ligových klubů, kteří jsou u nich na hostování, a jejich úroveň je s tou naší nesrovnatelná. Můžeme soupeře bránit jen pokud s ním stačíme bruslit."

Sestava HC Skuteč: Herynek (31. Vokoun) Štursa, Vágner, Pešek, Škop Hladík, Kusý, Nevole Peňáz, Šimon, Bednář Klusoň, Zdražil, Pražan.

KHL Pardubicka 13. kolo:

Choceň - Česká Třebová 7:5 (2:3, 2:0, 3:2). Branky: P. Prachař 2, Král, Krejza, Pochobradský, Křečan, L. Pilař - Vlček 2, Hemský, Fúzik, Jindřich. Rozhodčí: Prchal Potůček, Holeček. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 508.

Chotěboř  - Polička odloženo. Hraje se 11. prosince.

Světlá n. S. - ZH Pardubice odloženo. Hraje se 10. prosince.

12. Skuteč 13 0 0 1 12 31:100 1

Příští program 14. kolo, neděle 7. prosince, 17.00: Ledeč - Skuteč, M. Třebová - Litomyšl, Hlinsko - Světlá, Pardubice - Chotěboř (so 17.00), Polička - Choceň, Č. Třebová - Chrudim.

5.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
ESTER ŠVECOVÁ (2,94 kg a 48 cm) –  tak se od 14.6. od 6:05 jmenuje první dcera Andrey a Pavla Švecových z Pardubic.