Pelhřimov - Skuteč 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Branky hostů: Bureš, Cimburek, Javůrek.

Hosté první dvě třetiny prospali. V té třetí si zlepšeným výkonem zasloužili dovést utkání alespoň do prodloužení, ale přes drtivý tlak se jim to nepodařilo.

Světlá - Skuteč 1:6 (0:2, 0:4, 1:0)

Branky vítězů: Zoulík 2, Bureš, Kašpar, Vařejčko, Javůrek.

Po prohře v Pelhřimově si Skutečští spravili chuť v zápase hraném nikoliv ve Světlé, ale v Ledči nad Sázavou. Hosté měli výborný vstup do utkání a již ve 4. minutě vedli 2:0. Ve druhé třetině pak dominovali a skóre utěšeně narostlo o další čtyři branky. Třetí část se pouze dohrávala a domácí v ní korigovali na konečných 1:6. Výborný výkon podal zejména první útok Skutče s centrem Jaroslavem Kašparem (roč. 2002), který byl o čtyři roky mladší než někteří hráči soupeře.

Sestava HC Skuteč: Dostál Bouška, Bureš, Cimburek, Florián, Javůrek, Lenoch, Pražan, Sahula, Síla, Vařejčko, Zoulík, Žák, Kašpar.

Hlinsko - Pelhřimov 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)

Branky vítězů: Kovárník a Trögner 2, Vaníček, Bříza.

Domácí vstoupili do utkání aktivně a častou střelbou dostali Pelhřimov pod tlak, vytěžili z něj ale pouze jednu branku. Zápas tak rozhodla druhá třetina, v níž Hlinečtí střelili čtyři góly. V poslední části hosté dotahovali, tři body však zůstaly zaslouženě doma.

Světlá - Hlinsko 3:4 (0:1, 0:1, 3:2)

Branky hostů: Vávra 2, Kovárník, Bříza.

Utkání na krásném stadionu ve Světlé bylo soubojem domácích útočníků s hostujícím brankářem, ze kterého vyšel vítězně Sodomka. V zápase vedli hosté již 0:3, ale vedení neudrželi a vítěznou branku vstřelili až čtyři minuty před koncem.

Chotěboř - Hlinsko 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Branky hostů: Vařečka, Trögner.

Domácí byli po celé utkání mírně lepší, ale Hlinečtí pozornou obranou a rychlými protiútoky drželi nerozhodný stav až do 53. minuty. Teprve v ní vsítila Chotěboř rozhodující branku, na kterou již hosté nestačili odpovědět. Při hře bez brankáře pak inkasovali počtvrté. Přesto si zaslouží pochvalu za bojovnost.

Sestava HC Hlinsko: Sodomka Kovárník, J. Bouška, T. Bouška, Menc, Vávra, Trögner, Vařečka, Vaníček, Sedlák, Rázek, Pilný, Kučera, Vamberský.

1. HC Chotěboř 13 11 1 0 1 72: 31 35

2. HC Skuteč 13 8 0 1 4 59: 49 25

3. HC Světlá n.S. 15 3 2 0 10 43: 67 13

4. HC Hlinsko 13 4 0 1 8 35: 71 13

5. HC Pelhřimov 12 3 0 1 8 55: 56 10

Do konce základní části zbývají odehrát tři kola a hned v pátek čeká naše týmy okresní derby, které se uskuteční od 19:30 hodin na zimním stadionu ve Skutči. Jen připomeňme, že ve všech třech předchozích se letos z vítězství radovala po výhrách 7:2, 8:4 a 4:1 Skuteč. V neděli pak hraje jen Skuteč, a to na ledě lídra soutěže v Chotěboři.

Poslední kolo základní části je na programu v neděli 4. ledna. Po něm bude následovat sloučení se skupinou Východ a všechny celky odehrají ještě dalších 10 kol. Teprve poté (od neděle 22. února 2015) přijde na řadu play off a boje o umístění. (rp)