Minařík: Doufám, že nás porážka vrátí znovu na zem

Chrudim - Na čele tabulky krajské hokejové ligy juniorů je hned trojlístek týmů z Chrudimska.

5.11.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

Krajská liga hokejových juniorů (KLJ) odehrála čtvrté a páté kolo. Hlinsko vidělo okresní derby se Skutčí, nyní je na řadě další zajímavé utkání Chrudim – Skuteč. Pohled na tabulku říká, že v jejím čele je trojlístek týmů z Chrudimska. Jak tam dlouho vydrží?

4. kolo

HC Hlinsko – HC Skuteč 9:5 (3:1, 1:2, 5:2). Branky: Volf 4, Ročárek a Mláteček po 2, R. Urubčík – Kusý 3, T. Hladík 2. Domácí začali důrazněji, svoji převahu zúročili hattrickem Volfa a v 11. minutě vedli již 3:0. Hosté se dostávali do šancí jen z brejků a před odchodem do kabin snížili na 3:1. Ve II. třetině se Hlinečtí trochu ukolébali, když vedli 4:1 a soupeř začal zlobit. Nejprve Skuteč neproměnila trestné střílení po faulu Paseky, ale pak Hladík dvěma brankami upravil na 4:3. V závěrečném dějství do poloviny třetiny nebylo o vítězi jasno. Protože koncovku mělo Hlinsko mnohem efektivnější, po pěkných akcích se prostřílelo v poslední desetiminutovce ke konečnému vítězství 9:5. Hlinsko: Gregor, Čermák – Paseka, Kadlec, Boguaj, Chlada, D. Urubčík, Vepřovský, Voda, Picek, Ročárek, Volf, Bureš, Blažek, Mláteček, Kavalír, Zelený, R. Urubčík. Skuteč: Herynek (11. Němec) – Brdička, Lichtenberg, Tocháček, Kuřík – D. Hladík, Kusý, T. Hladík – Pražan, Ligr, Šimůnek – Talacko, Nevole, Klusoň.

Chrudim měla ve čtvrtém kole volno, z dalších výsledků:
Chotěboř – Světlá 4:5, M. Třebová – Litomyšl 5:6, Choceň – Polička 5:6 SN.

5. kolo

HC Skuteč – HC M. Třebová 9:1 (0:0, 3:1, 6:0). Branky: Kusý 4, Ligr 2, Talácko, Pražan, Klusoň. Domácím vypomáhali dorostenci Brendl, Svoboda a Kunhart, naopak soupeř přijel bez tří juniorů, kteří vypomáhali družstvu mužů. Hra se odvíjela pouze před brankou hostí, avšak nemohoucnost domácích střelců znamenala po dvaceti minutách bezbrankový stav. Vše se změnilo v úvodu druhého dějství a teprve ve třetí dvacetiminuovce se potvrdil skutečný stav sil na ledě. Skutečští si vylepšili náladu po porážce v Hlinsku. Chrudim: Němec (Herynek) - Lichtenberg, Tocháček, Kuřík, Brendl - T. Hladík, Kusý, D. Hladík - Pražan, Ligr, Štěpánek – Klusoň, Svoboda, Talacko a Kunhart .

HC Světlá – HC Hlinsko 5:2 (3:0, 1:2, 1:0).
Branky: Volf, Paseka. Domácím patřil rychlý nástup a brzy vedli 3:0. Po změnách v sestavě Hlinečtí vyrovnali hru, připravili si šance, které ale neproměnili. Klíčovým momentem byl závěr druhé třetiny, kdy po korekci na 3:2 neproměnil Ročárek sólový nájezd. Za několik okamžiků Světlá přidala čtvrtý gól a bylo rozhodnuto. Hlinsko: Čermák (13. Gregor) – Urubčík, Vepřovský, Chlada, Paseka, Ročárek, Volf, Bureš, Blažek, Kadlec, Picek, Voda, Kavalír, Zelený. Milan Minařík, trenér: „Po třech vítězstvích v řadě přišlo uspokojení. Doufám, že nás tato porážka vrátí znovu na zem a další zápasy povedou k vítězství.“

HC Litomyšl – HC Chrudim 0:10 (0:2, 0:5, 0:3). Branky: Knotek 3, Tesner 2, Čejgl, Cvrček, Slavík, Budinský, D. Komárek. Bylo to jednostranné utkání se soupeřem, který nastoupil jen se dvanácti hráči v poli. Za zmínku stojí gól Tesnera ve vlastním oslabení a hattrick Knotka, jenž působi v chrudimském týmu první sezonu. Ve spolupráci s Fuksem vsítil ve 28. minutě dva góly. Chrudim: Horáček – Zb. Pokorný, Tesner, Vích, Hrůza, Holub, Urban – D. Komárek, Ondráček, Čejgl – Slavík, Polák, Vacek – Stupavský, Cvrček, Budinský – F. Komárek, Fuks, Knotek.

Do úplnosti:
Polička – Chotěboř 4:5 SN.

Pořadí: 1. Chrudim 12 (30:5), 2. Skuteč 12 (28:18), 3. Hlinsko 9 (28:14), 4. Světlá 9 (27:15), 5. Polička 6 (22:28), 6. Choceň 4 (7:11), 7. Litomyšl 3 (14:42), 8. Chotěboř 2 (12:23), 9. Moravská Třebová 0 (10:22).

Šesté a sedmé kolo – PA 6. 11. Chrudim – Skuteč (20) a Chotěboř – Hlinsko (19.30), do úplnosti M. Třebová – Světlá a Choceň – Litomyšl. SO 7. 11.: Skuteč – Choceň (15.30), Světlá – Chrudim (11.30), Hlinsko – M. Třebová (17) a Litomyšl – Polička.

5.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Podvodníci žádali peníze pro příbuzné, ukradli 280 tisíc korun

Kontejnerové hnízdo. Ilustrační snímek.

Kontejnery na kov v Chrudimi nebudou. I kvůli bezdomovcům

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy.

Noční soupeření vyhrály hasičky ze Štěpánova

Chrudim - V pátek se konala v Seči tradiční noční soutěž v požárním útoku, která je zařazena do ligy okresu Chrudim. Letos to byl již 20. ročník.