Chrudim B – Moravská Třebová 0:4 (0:1, 0:2, 0:1).

Branky: Husárek 2, Skácel, Syrůček. Rozhodčí: Chlaň – Barek, Hájek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 40.

Během sedmi dnů se oba soupeři střetli podruhé a také tentokrát zvítězili zcela zaslouženě hosté. V úvodní části si Chrudimští s rychlou a důraznou defenzívou soupeře nedokázali poradit, navíc brankář Bureš byl pro ně tentokrát neprůstřelný. Hosté udeřili v začínající 12: minutě, kdy rozehráli „kolotoč“ před Amentem a posledně jmenovaný Skácel jej prostřelil z úhlu – 0:1. Chrudim v závěru prvního dějství nevyužila ani čtyřminutovou přesilovku.

V prvních deseti minutách prostřední dvacetiminutovky domácí nejednou „bušili“ na branku Bureše, ale marně. Jak se hraje přesilovka, to jim soupeř předvedl v polovině zápasu. Opět strojová kombinace zakončená Husárkem znamenala 0:2. Uplynuly čtyři minuty a znovu se měnil stav. To Skácel „nabil“ Syrůčkovi a jeho projektil málem protrhl síť za zády Amenta – 0:3. S přibývajícími minutami závěrečného dějství začali Moravskotřebovští vlažněji, snaha domácích byla k ničemu, když nevyužili sedmi početních výhod! Ve 49. minutě se hosté prezentovali (a to nebylo poprvé v tomto utkání) opět skvělou akcí. Malý po objetí branky předložil puk Husárkovi a ten se nemýlil – 0:4. Závěr pak už byl jen exhibicí vítězů.

Sestava HC Chrudim B: Ament – Vágner, Šlemenda, Budinský, Novotný, Sýkora, Hrůza – Slavík, Schweinfurter, Langr – Plch, Novák, Flaška – Bartoníček, Dvořák, Janoušek – Kolín, Polák, Bakrlík.

Choceň – Hlinsko 6:7 SN (1:2, 2:2, 3:2 – 0:0, 0:1).

Branky: A. Vích 2, Černý, Pochobradský, Pokorný, Krejza – Lukáč 3, Volf, Šuvara, Ptáček, rozhodující nájezd Lukáč. Rozhodčí: Čížek – Kis, Kobr. Vyloučení: 6:6, navíc Kavalír (Hlinsko) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 240.

V utkání sousedů v tabulce začali lépe hosté a ujali se vedení ve 3. minutě díky přesné trefě Volfa. Následný tlak Hlinska přinesl další ovoce o šest minut později, kdy Lukáč zvýšil na 0:2. Hosté měli celou třetinu převahu, ale vlastní chybou při rozehrávce se odražený puk dostal k domácímu Víchovi, který snížil na 1:2. Druhá třetina patřila domácím, kterým se podařilo dostat hlinecké pod tlak. Ten vyvrcholil vyrovnávací brankou Černého ve 32. minutě. Poté začaly střelecké dostihy, ve kterých domácí neustále dotahovali brankový rozdíl. Ve 33. minutě šlo Hlinsko opět do vedení díky teči Šuvara. Ve 36. domácí Víchem vyrovnali na 3:3. Hosté kontrují ve 38. minutě po akci Ptáčka – 3:4.

V závěrečné třetině se Chocni povedlo srovnat a v 53. dokonce otočila výsledek brankou Pokorného na 5:4. Hosté se nevzdali a o dvě minuty později vyrovnal Lukáč. Při vyloučení hlineckých Spala a Štěpánka se domácí opět dostali do vedení po trefě Krejzy v 58. minutě. Hlinečtí se však nevzdali a tlačili na soupeře. Kavalírovu branku ještě rozhodčí neuznali, ale 27 vteřin před koncem se přece jen dočkali díky další trefě Lukáče, který si tak připsal hattrick. Po bezbrankovém prodloužení přišly na řadu nájezdy. Domácím všechny vychytal hlinecký Saifr, naopak na druhé straně proměnil svůj blafák hrdina utkání Lukáč a bylo rozhodnuto.

Sestava HC Hlinsko: Saifr (Gregor) - Kavalír, Lukáč, Šuvara, Spal, Zadina, Štěpánek, T. Ptáček, Černý, Tulis, Paseka, Volf, Hron, Hudec, Havel, Boguaj.

PRO DOPLNĚNÍ: Litomyšl – Světlá nad Sázavou 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1). Branky: Šeda, Peška – P. Včela 2, Šudoma. Rozhodčí: Padevět – Ježek, Mrázek. Vyloučení: 3:5, navíc Ruml (Světlá) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 200.

1. Světlá n. S. 16 11 2 1 2 78:42 38
2. Mor. Třebová 17 12 1 0 4 73:43 38
3. Chrudim 17 7 2 0 8 58:60 25
4. Litomyšl 16 6 2 2 6 64:64 24
5. Hlinsko 17 4 1 2 10 62:95 16
6. Choceň 17 2 0 3 12 58:89 9

Příští program – 18. kolo, neděle 2. ledna, 17.00: Světlá – – Choceň, Hlinsko – Chrudim B, M. Třebová – Litomyšl.