Nedělní 14. kolo hokejové Krajské ligy mužů „vyhnalo" dva naše zástupce (Chrudim a Skuteč) na ledy soupeřů, naopak Hlinsko doma přivítalo zdatný tým od Sázavy.

Česká Třebová – Chrudim 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Branky: Fúzik 2, Pelán – Holub, Králíček, Dobiáš, Kišš.

Tak to byla jízda lídra. Po nečekané tříbrankové ztrátě přišel parádní obrat. K tomu jen připomeňme, že v Chrudimi vyhráli „Kohouti" 4:3, a tak jim to tentokrát navlas stejným skóre hosté vrátili. „Do páté minuty jsme si vypracovali šance na tři góly, ale pak jsme chybami nabídli soupeři možnost jít do vedení," přibližuje začátek zápasu asistent trenéra Roman Budinský. V 6. minutě Pelán a v 17. Fúzik stanovili stav po úvodní dvacetiminutovce. Aby toho nebylo málo, tak šli domácí v úvodní minutě druhé třetiny opět Fúzikem již do náskoku 3:0. „Na střídačce jsme kluky stále nabádali, že jakmile vstřelíme první gól, tak se chytíme," doplňuje Budinský. Čekalo se až do 36. minuty, kdy ze strany hostí konečně udeřilo, a to hned dvakrát. Nejprve Holub po samostatné akci a po čtyřiceti vteřinách Králíček (as. Kněžour, Dvořák) upravili stav na 3:2. A že se Chrudimští chytili, bylo nabíledni. „Pak už jsme začali českotřebovské kohouty přehrávat. S naší nátlakovou hrou si soupeř nevěděl rady, což vyústilo v další góly v síti brankáře Mahdala," říká asistent trenéra Budinský. Ve 44. minutě po akci Kišše vyrovnal Dobiáš a tříbodový gól pak přidal dvě minuty před koncem po spolupráci s Ježkem Marek Kišš – 3:4. „Pochvalu zaslouží celý mančaft, neboť při kvalitě hráčů České Třebové otočit vývoj střetnutí z 0:3 na 4:3 je na klobouk dolů," doplňuje kvalitní utkání, které sledovaly čtyři stovky diváků, Budinský.

Sestava HC Chrudim: Ament (21. Chalupa) – Formánek, Urban, Budinský, Brychta, Zrůst, Dvořák – Kišš, Plch, Dobiáš – Cvrček, Ježek, Holub – Králíček, Novák, Polák – Kněžour, Brožek.

Ledeč nad Sázavou – Skuteč 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)

Branky: Křesťan 2, Štěrba, Havel, Hrabaň – Šimon, Vágner, Štursa.

Poslední celek tabulky nepodal špatný výkon, přesto měli domácí stále navrch, hosté dokázali výsledek zkorigovat až v závěru utkání. Skóre otevřel již ve 2. minutě Havel, v 15. minutě jej pak Štěrba navýšil na 2:0. O čtyři minuty později snížil po asistenci Bednáře Šimon – 2:1. Ve druhé třetině utekli Ledečtí v rozmezí tří minut až na 5:1, aby zase krátce před sirénou snížil Vágner. Závěrečné dějství přineslo už jen jediný gól, a to ve 48. minutě z hole Štursy, který tak upravil na konečných 5:3.

Sestava HC Skuteč: Lohmann (25. A. Herynek) – Čejka, Vágner, Netolický, Pešek, Škop, Štursa – Šimon, Bednář, Peňáz – Hladík, Kusý, Nevole – Klusoň, Zdražil, J. Herynek.

Hlinsko – Světlá nad Sázavou 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Branky: Křišťan, Doležal a Blažek 2.

Bez nasazení nelze vyhrát se žádným soupeřem! Hra domácího týmu měla každou třetinu sestupný výkon. Hned v úvodu té první si Hlinečtí vypracovali tři gólové akce, ale po jejich nevyužití hosté značně ožili. V 9. minutě již vedli o dvě branky, což je uklidnilo a začali předvádět pohledný hokej. Ve 14. minutě mohl vsítit kontaktní gól po rychlém přečíslení Kavalír, nastřelil však jen tyč. Začátek druhé dvacetiminutovky hráli domácí oslabení, přesto do gólové šance pronikl Šír. Při brejku naznačil střelu a šel do blafáku, ale puk, který již mířil za čáru, Zvolánek v brance zázračně vylovil lapačkou. Hosté však stále častěji začali Hlinecké přečíslovat a Veselý musel v brance předvádět výtečné zákroky. Ve 40. minutě již ale v přesilovce nestačil a Světlá gólem do šatny zvýšila na 0:3. I v úvodu poslední třetiny byl nejzaměstnanějším mužem na ledové ploše domácí gólman. Přes veškerou snahu ale ve 46. minutě nemohl chytit po chybě na útočné modré čáře brejk dvou světelských útočníků – zakončoval Doležal 0:4. V 50. minutě zazvonila po teči Bláhy v přesilovce pouze horní tyč a naopak za dvě minutě znamenala na druhé straně individuální chyba v rozehrávce brejk Blažka a stav 0:5. Navíc tentýž hráč ještě v 58. minutě přidal šestý gól.

Sestava HC Hlinsko: Veselý – Kavalír, Štěpánek, M. Bureš, L. Bureš, Havel, Tulis, Havelka, Zdražil, Bláha, Hron, Vondráček, Šír, Sobotka, Wasserbauer, Černý.

Ohlas z hlediště: Antonín Dalecký, bývalý výborný útočník Hlinska: „Byla to suprová jízda Světlé, kdy její hráči výborně kombinovali, hlavně ten nestárnoucí Žák. Měli jsme také šance, ale na tak kvalitního soupeře jsme prostě neměli. A to navíc brankář Veselý toho hodně pochytal. Naši mě zklamali, v předešlých zápasech více bojovali."