Litvínov na vítězné vlně zastavil Hašek

Litvínov – Pardubice na severu Čech dvakrát prohrávaly, avšak nakonec si vezou výhru 4:2. Rozhodly až při power play

25.1.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Po dvou vítězstvích 2:1, nad pražskou Slavií a ve Zlíně, krátká vítězná série litvínovských hokejistů skončila. Třebaže v nedělním utkání 44. kola severočeský tým nad Pardubicemi na vlastním ledě před více než pěti tisíci diváky dvakrát vedl, nakonec podlehl 2:4.

Skvělé výkony předvedli oba brankáři. Formu potvrdil domácí gólman Jaroslav Hübl, výborně si vedl i legendární Dominik Hašek v hostující brance. Právě on přiváděl litvínovské útočníky téměř k zoufalství.

Definitivní podobu konečnému výsledku přinesla až závěrečná minuta. Tři vteřiny před koncem skóroval při power play do prázdné branky Adam Pineault.

Další důležité body v boji o play – off chtěli urvat v domácím prostředí hokejisté Litvínova. Ti naplno bodovali v předchozích dvou duelech – doma před TV kamerami zdolali těsně Slavii 2:1 a stejným poměrem pak loupili ve favorizovaném Zlínu. S Pardubicemi se to už ale nepovedlo, i když žlutočerní dvakrát vedli. Byli to právě svěřenci trenéra Kučery, kteří otevřeli brankový účet večera, když v patnácté minutě se po závaru před Haškovou brankou prosadil Kubinčák, Hašek zasahoval na dvakrát, druhou dorážku ale už zkrotit nedokázal a poprvé inkasoval. Pardubicím pak stačily dvě minuty, využitá přesilovka, na jejímž konci úspěšně tečoval Pivko. Domácí pak dokázali odskočit na rozdíl jedné branky ve druhé třetině – vyraženou střelu vrátil za Haškova záda v 38. minutě Jánský. Pardubicím opět ale stačilo minimum času (46 vteřin), aby srovnaly stav Kočího bombou od modré. Po dvou třetinách tak týmy opouštěly led při vyrovnaném stavu. Deset minut z posledního dějství pak stačilo, aby se poprvé v zápase ujal vedení Eaton. Nádherným sólem Zohorna přes dva bránící hráče pohodově překonal litvínovského brankáře Hübla – 2:3. V poslední minutě zkoušeli domácí bušit do Pardubic s jedním hráčem v poli navíc, ale hosté definitivně potvrdili výhru střelou do prázdné branky.

Ohlasy k zápasu:

Peter Jánský (Litvínov): Podělali jsme si to sami. Pardubice jsou druhé v tabulce a my si nemůžeme dovolit jim nechat chráče (Zohorna) projet přes celé hřiště a pohodlně skórovat. Hrajeme o play – off a každý si musí sáhnout do svědomí. Za stavu dva dva se takové chyby nesmějí stávat.

Tomáš Zohorna: Ta akce mi opravdu vyšla. Vybruslil jsem a čekal až mi spoluhráč sjede na střed, bohužel byl u mantinelu a tak jsem se snažil dostat před brankáře sám a tam jsem udělal fintu co tréninuji na tréninkách, dal jsem mu to pod lapačku. Byla to určitě moje nejpovedenější akce v extralize a možná i v kariéře.

Jan Votruba (asistent Pardubice): V první a druhé třetině bych řekl, že to byl rovnocený výkon, vyrovnaný zápas. Pro nás bylo dobrý, že jsme se dokázali po inkasovaných brankách vrátit do zápasu. Výborný výkon předvedl Dominik Hašek.

Jiří Šlégr (asistent Litvínov): Určitě můžu potvrdit, že šlo o vyrovnaný zápas. Velice dobře chytali oba brankáři. Nechali jsme si bohužel dát branku od hráče přes celé hřiště a to si myslím, že je obrovská chyba. Přejel přes dva hráče, kteří mu mohli zabránit tělem, bohužel se tak nestalo. Pak už jsme hráli vabank, ale bohužel prohráli.

Litvínov – Pardubice 2:4

Branky a nahrávky: 15. Kubinčák (Jenáček, V. Hübl), 38. Jánský (Kroupa, Reichel) – 17. Pivko (Somík, P. Sýkora), 39. Kočí (Pivko), 51. Zohorna (Kočí, Píša), 60. Pineault (Kolář II)
Rozhodčí: Minář, Šír – Lederer, Gebauer
Vyloučení: 2:5
Využití: 1:1
Diváci: 5101
Třetiny: 1:1, 1:1, 0:2.

Litvínov: J. Hübl – K. Pilař, Kroupa, Švarný, Skuhrovec, Punčochář, Gureň, Kubát, Stříteský – Janský, Reichel, Lukeš – Kubinčák, V. Hübl, Jenáček – Majdan, Gerhát, Trávníček – Kafan, Heinisch, Bojer.

Pardubice: Hašek – Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí – Kolář I, Koukal, Starý – Pineault, Špirko, Somík – P. Sýkora, Zohorna, Pivko – Cetkovský, Kousal, Radil.

Prohráli jsme si to sami, zlobil se útočník Jánský

„Prohráli jsme si to sami. Nemůže se stát to, co při rozhodujícím třetím gólu. Tedy to, aby nám jeden hráč ujel a ještě se prosadil mezi dva naše obránce,“ zlobil se litvínovský útočník Peter Jánský, jemuž výsledek zkazil radost ze vstřeleného gólu.

Zmíněný okamžik z 51. minuty popsal rovněž pardubický hrdina večera. „Vyjel jsem si přes dva hráče a čekal jsem, že mi někdo vyjede na střed. Nikdo se ale v útočném pásmu neukázal, tak jsem jel sám na brankáře a dal jsem mu to pod lapačku. Takhle to při tréninku nacvičuji,“ uvedl 22letý forvard Tomáš Zohorna.

Asistenti trenérů se shodli, že skvělí byli brankáři Hübl i Hašek. „Chytali skvěle,“ řekl pardubický Jan Votruba. „Nás pak zlomil třetí gól,“ dodal litvínovský Jiří Šlégr.

Autor: Vlastimil Novotný