„Byl to určitě kvalitní zápas pravděpodobně s nejlepším celkem hokejového turnaje ve Vancouveru. Zaujala mě dvojice Ovečkin – Malkin, kteří spolu s Sjominem vytvořili úderný útok. Úvodní třetina měla strhující temto, v tomto nasazení se hraje v NHL zápasy play off. Bohužel druhá třetina byla z naší strany špatná, přestali jsme bruslit, individuálně tahali puk, abychom ho vzápěti soupeři odevzdali, nedokázali jsme si vytvářet střelecké pozice a když už jsme ji měli, chyběl silnější tlak a důraz před brankou . Nakonec jsme inkasovali gól a prohrávali 1:2. Bylo jasné, že zápas budeme těžko otáčet a když Rusové vstřelili třetí gól, v obrat už asi věřil málokdo. Ruský tým se zatáhl, naši hráči sice zlepšili pohyb a opticky se zdálo, že zápas ještě dokáží zdramatizovat. Ruský tým si ale vývoj zápasu kontroloval a zřejmě čekal na naši power play, ve které si vítězství pojistí. Tak se také stalo. Z individuálních výkonů zaujal Vokoun, který tým podržel, dále útočníci Krejčí, Michálek a Plekanec, své si uhrál Jágr, ale neměl odpovídající podporu svých parťáků v lajně. Zklamání? Nevýrazný Havlát, výraznou oporou tentokrát nebyl Eliáš.
V osmifinále narazíme na Lotyšsko. Náš vzájemný zápas s tímto soupeřem (5:2), mimo výborného úvodu, patřil k nejslabším na turnaji, v televizním přenosu mě nebavil. Jako osmifinálový soupeř naší reprezentace by nám neměl činit potíže.“