Liga juniorů

Chrudim - Havlíčkův Brod 2:7 (0:2, 1:3, 1:2)

Branky: O. Polák 2 Polák 2, Hlídek, Jelínek, Bušek, Čejpek, Křížek.

Hosté po vítězstvích s Kolínem (4:1) a Velkými Popovicemi (3:2) stoupají v tabulce ze spodních pater do lepší společnosti. Chrudimští bohužel třetí vzájemné utkání této sezony (4:2 doma, 2:3 venku) neustáli.

Havlíčkův Brod měl raketový nástup a již ve 45. vteřině otevřel Hlídek z brejku skóre. V čase 2:24 už to bylo 0:2 a z domácí branky se odporoučel Peřina, mezi tři tyče přišel Hlavinka. Chrudimští za soupeřem zaostávali v mnoha směrech, nedokázali využít ani dvě přesilovky. Druhá třetina byla jako z kopíráku té první. Po třinácti vteřinách se po neuvěřitelné chybě zjevil před Hlavinkou Jelínek a v čase 21:59 přidal čtvrtý úspěch z přesilovky Bušek. Na ledě se začalo jiskřit, přibývaly tresty. V polovině zápasu ujel v oslabení domácí O. Polák a korigoval na 1:4. Ve 32. minutě si obránce Machač vykoledoval za nebezpečný zákrok trest 2 + 10 minut a právě v přesilovce Čejpek pátým gólem uzavřel stav po čtyřiceti minutách. V závěrečném dějství se svěřenci trenérů Poláka a Seidlera přece jen více dostávali do obranného pásma soupeře, ale brankář Adam byl pozorný. V 52. minutě po špatné přihrávce a následném faulu Voltnera využili hosté další početní výhodu, Polák zvýšil na 1:6. Za dvě minuty vyrazil Hlavinka střelu Křížka tak nešťastně, že puk poslal za svá záda. V předposlední minutě domácí O. Polák z přesilovky stanovil konečný stav na 2:7.

Sestava HC Chrudim: Peřina (3. Hlavinka) Pilař, Machač, Kalous, Makovský, Solnička, Burkoň, Kmoníček, Voltner, Gabriel, Janoušek, Jiruška, Koreček, J. Polák, O. Polákovi, Štěpánek.

10. Boskovice 18 0 0 0 18 27:185 0

Poslední mistrovský zápas roku 2015 čeká chrudimskou juniorku v neděli 20.12. od 13 hodin v Třebíči. (dom)